{{preheader}}

יום שישי | 4.12.2020

בדרך (שוב) לבחירות

השבוע החליטה ממשלת ישראל לפרק את החבילה וללכת לבחירות רביעיות בטווח זמן של שנתיים. רבות נאמר ונכתב על המצב הפוליטי שנקלענו אליו. בתוך ים ההשלכות הכלכליות והחברתיות, והמשמעות בהליכה חדשה לבחירות נוספות, איני יכול שלא לברך על ההצלחה האדירה שלנו- להוציא לפועל את התוכנית התקציבית עוטף עזה לשנים 2021-22. אני שמח על שהצלחנו, אני וחברי ראשי רשויות עוטף עזה, לנתק את צרכי החיים בעוטף מהפלונטר הפוליטי שנדמה שרק הולך ומסתבך. כל הצמיחה ותנופת הבניה שלנו תמשיך, והשגינו הרבים בתוכנית התקציבית לשנתיים הבאות יצאו לפועל, למרות העדר תקציב מדינה והעדר ממשלה יציבה.

ההחלטה לצאת לבחירות נוספות בעיצומו של משבר בריאותי וכלכלי עולמי, ממחישה בצורה הטובה ביותר את חשיבותו של השלטון המקומי. לא פעם סיפרתי לכם על תוכניות שבנינו במהלך הקורונה ולא זכו לצאת לפועל בגלל התנגדות או חוסר תמיכה של משרדי הבריאות או החינוך. זעקנו אז והיום, כשאנחנו על סף בחירות, זעקתנו מתעצמת. במיוחד בתוך מערכת בחירות, חשוב שכל הקשת הפוליטית תדע שהשלטון המקומי יכול וצריך לנהל את המשבר בו אנו נמצאים. יש לנו את הכלים, הידע והיכולת. כולי תקווה שלא נצטרך להיכנס לסגרים נוספים, שמערכות החינוך תחזורנה לפעול באופן מלא ויציב ושהשגרה הזהירה שלנו תוכיח את עצמה. אבל גם אם נצטרך לעמוד מול האתגרים האלו שוב, אני מקווה שהפעם נקבל את המנדט המקומי לנצח את הקורונה.

לא רק היום אלא כל השנה

אתמול ציינו ברחבי העולם את היום הבינלאומי לשיוויון זכויות של אנשים עם מוגבלויות. גם בשער הנגב הקדשנו את השבוע האחרון למגוון של פעילויות, זאת בנוסף לשבוע "החיים פה שווים" של שער הנגב, שבוע שמתקיים בפברואר וכולו מוקדש להעלאת המודעות לצרכים והאתגרים איתם מתמודדים אנשים עם שונות או מוגבלות. היכולת שלנו להפוך את שער הנגב לבית של כולנו, ללא תלות בשונות כזאת או אחרת, היא עקרון מנחה שלי ושל המועצה. המועצה משקיעה משאבים רבים ביצירה וחיזוק מסגרות המיועדות לאנשים עם צרכים מיוחדים, מוגבלות או ייחוד. גם בעיצומו של משבר הקורונה, דאגנו ועודנו דואגים, לשמור על קשר עם הילדים, הנוער והמבוגרים בשער הנגב, שמתמודדים עם שונות. חוזקה ולכידותה של קהילת שער הנגב נמדדות אל מול היחס שלה אל האחר. אני גאה לומר שבשער הנגב כל יום בימות השנה, הוא יום של העלאת מודעות ושמירה על זכויות אנשים עם מוגבלויות. אני מצרף כאן סרטון, "סליחה על השאלה" בו מופיעים אחים של ילדים עם מוגבלויות משער הנגב. הפקה מרגשת שלנו- שיתוף פעולה בין מחלקת תרבות, המתנ"ס והאחראית עם אוכלוסיות מיוחדות בשער הנגב. אני ממליץ לצפות. פנו לעצמכם 20 דק' במהלך הסופ"ש לצפות בילדים החכמים והרגישים מהקהילה שלנו.

לצפיה בסרטון לחצו כאן

מאירים את שער הנגב

בשבועות האחרונים מועצה אזורית שער הנגב נמצאת בפיילוט יחודי וראשון מסוגו באזור, עם מיזם מטרונגב. מטרונגב היא אפליקציה ייעודית לשער הנגב שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים להזין בתוכה מידע על המתרחש בשער הנגב. אנחנו אחרי תקופת הטמעה והתאמה, וכבר עכשיו ניתן למצוא בה מידע רב על אירועים, מקומות בילוי, עסקים מקומיים, מסעדות ומסלולי טיול במרחב שער הנגב והסביבה. באפליקציה ניתן למצוא גם את כל הפרטים על פסטיבל מאירים את שער הנגב שיתקיים במהלך חג החנוכה. פסטיבל שכולו יצירה מקומית ועסקים משלנו. ההרשמה להופעה הראשונה של הפסטיבל (אביתר בנאי) כבר נפתחה. מהרו להוריד את האפליקציה- להרשם ולהתרשם. כל הפרטים על הפסטיבל, בנוסף למסלולים טיול, אוכל ופעילויות במהלך הסופש הקרוב ובכלל, נמצאים כבר עכשיו באפליקציה וזמינים במיוחד לתושבי שער הנגב. ניתן להוריד כאן

ניתן להוריד את האפליקציה כאן

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

פסטיבל מאירים את הנגב ועוד