{{preheader}}

יום שישי | 11.12.2020

תודה

ביום רביעי האחרון ציינו ברחבי הארץ את יום המורה. בשער הנגב התקיימו טקסים בשלושת בתי הספר (אלונים, קשת והתיכון) ותלינו שלטים בכל רחבי המועצה כדי להודות ולהוקיר את אנשי החינוך במועצה. בשנה האחרונה מערכת החינוך בשער הנגב התמודדה עם אתגרים רבים ובראשם הקורונה והשלכותיה על הילדים שלנו. לצד אתגרי הקורונה איתם אנחנו עדיין מתמודדים, ישנם גם אתגרים נוספים- צמיחת בתי הספר שלנו, בניית תוכנית חינוכית וחברתית מקיפה ורב מערכתית, שינויי כוח אדם ועוד. בתוך כל אלו צוותי החינוך של שער הנגב תמיד היו ראש החץ. המעטפת שעוטפת בעבודה מסורה ומקצועית את הילדים שלנו – מגיל לידה ועד בגרות. הם דור העתיד של שער הנגב. הבחירות שלהם, החינוך והערכים שלהם יהוו את ערכי הקהילה שלנו וישרטטו את זהות המועצה בעתיד. במובן הזה, על מחנכות והמחנכים מוטלת האחריות הגדולה להיות אדריכלי דור העתיד שלנו. אני גאה לומר שיש לנו צוות מיוחד במינו, שעומד לצד הילדים ומלווה אותם במהלך חייהם. בעתות שגרה, חירום בטחוני או חירום בריאותי, במסירות אין קץ ומקצועיות ראויה להערכה. זאת ההזדמנות להודות לכם, כאבא וכראש המועצה. לכל המטפלות, הגננות, הסייעות, המורות והמורים, לצוותי ההוראה, המנהלים, הצוותים החינוכיים ועובדי מחלקות החינוך והחינוך החברתי. תודה על מי שאתם ועל מה שאתם לילדינו.

שירות מיוחד

בשנתיים האחרונות אנחנו מצויים בעיצומו של תהליך שיפור ושדרוג השירות לתושב. בתוך מכלול השירותים המוניציפליים שהתרחבו באופן משמעותי, ישנם גם שירותים אחרים, ייחודיים לשער הנגב, שנותנים שירות מזווית אחרת אך לא פחות חשובה. למי שלא מכיר את המרכז לשירות פסיכולוגי בשער הנגב, מדובר במרכז שמעניק מגוון שירותי טיפול, ייעוץ ואבחון לכל תושבי שער הנגב, בכל הגילאים. לצד שירותים מכל קשת העולם הטיפולי, המרכז פועל בהמון ממשקים ובשיתוף פעולה פורה עם מרכז החוסן שער הנגב כדי להעניק לתושבי שער הנגב בין היתר, שירותים פסיכולוגיים בתחומי החוסן האישי, המשפחתי והקהילתי. המרכז שלנו הוא רב תחומי, אינטגרטיבי ומתקיימות בו פעילויות מגוונות- טיפולים רגשיים פרטניים, זוגיים ומשפחתיים במגוון שיטות טיפול, טיפולים התפתחותיים, הדרכות הורים, אבחונים מסוגים שונים- התפתחותיים, פסיכולוגיים, דידקטיים, פסיכודידקטיים, אבחוני קשב וריכוז ועוד. המרכז עובד גם עם השירות הפסיכולוגי החינוכי, שפועל בשיתוף ובתוך בתי הספר, ומרכז המיינדפולנס שבו מגוון רחב של סדנאות לקהל הרחב ואף למורים ולצוותי החינוך במועצה. בתוך מגוון הפעילויות, הדרכות וטיפולים, כל אחת ואחד מתושבי שער הנגב יוכלו למצוא לעצמם מקום- לא רק בסיוע, אלא גם כהעשרה והתפתחות אישית. אני מזמין את כל התושבים להתעניין בשירותים הרבים שיש למרכז להציע.

לפרטי המרכז הפסיכולוגי לחצו כאן

ימים של אור

השבוע נחגוג כולנו את חג החנוכה, כמו כל שאר החגים בשנה האחרונה, במתכונת אולי שונה ממה שאנחנו רגילים. בעוד שמתכונת החגיגה השתנתה, מהות החג נותרה אותה המהות- לחגוג את האור בחיינו- הניסים, השמחות הקטנות, המשפחה והיחד שלנו- משפחות וקהילות. אתמול הדלקנו נר ראשון של חג החנוכה במסגרת הערב הראשון של פסטיבל מאירים את שער הנגב. הפסטיבל נפתח עם הופעה של אביתר בנאי, בה צפו מעל ל- 400 תושבים. הפסטיבל ממשיך לאורך כל החג, עם מגוון רב של פעילויות, הרצאות והופעות, הכל במסגרת הנחיות הקורונה, במיוחד לתושבי שער הנגב. ניתן למצוא ולהירשם לכל הפעילויות באפליקצית מטרונגב (לחצו כאן כדי להוריד). בתזמון מושלם, בעיצומו של חג האור, הארנו השבוע את מושב יכיני. לראשונה ואחרי עובדה של צוותי המועצה השונים, נבנו והוקמו פנסי דרך לאורך הכבישים והשבילים ההיקפיים במושב. השבוע, במיוחד לקראת חג החנוכה הארנו את המושב לראשונה באור גדול. זהו רק עוד צעד אחד בתנופת הפיתוח האדירה שהמועצה מובילה במושב יכיני. אני רוצה להודות לכל המעורבים וכמובן להנהגת המושב על השותפות והידידות הגדולה. נקודת אור נוספת, מרגשת במיוחד, תתרחש בעוד פחות משבוע כשנקלוט בכפר העולים איבים, 137 עולים חדשים מאתיופיה, שיגיעו ויקלטו בשער הנגב במהרה. אני שמח וגאה, שדווקא בעיצומו של משבר בריאותי וכלכלי עולמי, יגיעו העולים אלינו, ויתחילו את חייהם החדשים כישראלים- תושבי שער הנגב. אני רוצה לאחל לכולנו חג חנוכה שמח במיוחד. שנזכה לחגוג ביחד- במפגשים פיזיים או בזום, מקרוב או מרחוק. שתמיד נאיר את קהילת שער באור גדול של שותפות, חברות, משפחה וקהילה.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

פסטיבל מאירים את הנגב ועוד