{{preheader}}

יום שישי | 18.12.2020

ברוכים הבאים

170 תושבים חדשים בשער הנגב ביום אחד. זה לא דבר של מה בכך ובמיוחד בזכות בנסיבות המרגשות. הבוקר קיבלנו את פניהם של כ – 110 עולים חדשים שהגיעו לכפר הקליטה באיבים במסגרת מבצע העליה הגדול מאתיופיה 'צור ישראל'. בשבוע הבא יגיעו עוד כ – 60 עולים שיצטרפו אליהם וביחד הם יצטרפו לכ – 350 העולים שכבר נמצאים כאן. זה כבוד גדול עבור שער הנגב להיות לביתם הראשון במדינת ישראל. ממש במקביל אנו משלימים תוכנית ייחודית שתחל בקרוב לקירוב ושילוב של ילדי העולים בקהילת שער הנגב – חוגים משותפים, אירועים ומפגשים ביישובים מארחים. משימתנו כעת היא לסייע במאמצי הקליטה, השילוב והחיבור של העולים החדשים אל קהילת שער הנגב. בינתיים נאחל לעולים החדשים ברוכים הבאים ומסע מוצלח להקמת ביתם במדינת ישראל.

אומרים שלום, עוד לא נפרדים

בסוף החודש, ממש בעוד שבועיים, נאמר שלום ונאחל דרך צלחה למנהל מתנ"ס שער הנגב, חברנו אריה חודרה. אריה ממשיך במסעו האישי אל אתגר חדש – ניהול המרכז הקהילתי ביישוב שגב שלום, לאחר כ– 15 שנים בהם הוא ניהל את מתנ"ס שער הנגב. תקופה משמעותית בה הוא היה שותף ומוביל בתהליכים רבים – בימי הסלמה ושגרה, שינויים ארגוניים בתחומי החינוך, הקמת בתי הספר החדשים (יסודי חדש ובתי ספר ממוגנים) ובעיקר בהוצאה אל הפועל של תוכניות קהילתיות ייחודיות ואיכותיות בשער הנגב. אני מודה לאריה על תקופה ארוכה, משמעותית ומרובת עשייה והישגים. זו עדיין כמובן לא הפרידה הרשמית, עוד יהיה לכך את המקום והזמן. אריה – תודה! וכמובן בהצלחה.
השבוע גם בחרנו את מנהלת המתנ"ס החדשה – ד"ר עדי רום, שמגיעה אלינו לאחר כ- 6 שנים בניהול המרכזים הקהילתיים בלהבים ובחבל יבנה. עדי גם בעלת ניסיון רב במגזר השלישי ובעולם תנועות הנוער. ואם שאלתם את עצמכם לפשר התואר ד"ר, עדי היא דוקטור לספרות עברית מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. עדי תחל בימים הקרובים את החפיפה עם אריה ונאחל גם לה הצלחה רבה בדרכה החדשה בשער הנגב.
זו ההזדמנות גם לעדכן שבימים אלו ממש מפורסם מכרז לבחירת מנהל.ת מחלקת חינוך. כל הפרטים של המכרז באתר המועצה.

קהילה חדשה

50 חברות הייטק שונות, 40 סטארטאפים חדשים ומבטיחים (כ-30% מהם בתחום האגרוטק!), 6 פארקי תעשיה ומוסד אקדמיה. בשקט בשקט בשנים האחרונות תחום היזמות הטכנולוגית מתגשם ומתעצם בנגב המערבי בכלל ובשער הנגב בפרט. התרומה שלנו לעניין היא לא קטנה. רק בחממת היזמות שלנו, SouthUp שער הנגב, ישנם היום כ – 20 חברות סטראטאפ שונות. בנוסף, בימים אלו ממש אנו מתקדמים עם התוכנית לבניית מרכז חדשנות בהיקף של כ – 3,000 מ"ר שיבנה בסמוך לתחנת הרכבת ובחיבור למתחם החדשנות בו פועלת החממה היום ומכללת ספיר.
אז אחרי כל זה הגיע הזמן גם לקהילה TechNegev - קהילת היזמים של הנגב המערבי. מיזם חשוב שיש לי הזכות לעמוד בראשו ושהתחיל פה אצלנו במעברים בשער הנגב, בשיתוף עם חממת SouthUp ומכללת ספיר. המיזם מתרחב עכשיו לכל אשכול הנגב המערבי. האירוע החגיגי יתקיים ביום רביעי הקרוב (23.12) וכהרגלנו – בזום. מה שאומר שאתם יכולים להשתתף גם בנעלי בית. תהיה גם הרצאה של ירון גלאי והשקה חגיגית של TechNegev.

לפרטים נוספים על האירוע לחצו כאן

כוורת? יחדיו

תסתכלו טוב בתמונה, נראה מוכר? לא, זו לא עטיפת התקליט של להקת כוורת, כמעט. מועדון יחדיו הגדיל לעשות (שוב) ולקח חלק בתחרות "ותיקים בתצלומים" בה יש לנסות ולשחזר תמונה מפורסמת לכל פרטיה. חיה ברדמן לוי, שלומית קרת פעמי ורונית איפרגן לא היססו וקפצו על ההזדמנות. והתוצאה? מדהימה ולפניכם. תודה לכל מי שלקח חלק בפרויקט היפה הזה: תמי הלוי, תמי לויטן ויחיאל צ'לנוב מנחל עוז, נורית חמיידס, אשר קוטלר ויורם בראון מכפר עזה וחיה שלי מניר עם. ותודה לצלמים והבמאים המוכשרים איציק ורונית איפרגן.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

פסטיבל מאירים את הנגב ועוד