{{preheader}}

יום שישי | 1.1.2021

כביש 334

ביום רביעי האחרון התרחשה תאונה קטלנית על כביש 334, במקטע שבין רוחמה לצומת שדה צבי. משאית התנגשה ברכב פרטי וכתוצאה מכך נהרג נהג הרכב הפרטי, צעיר בשנות ה-30 לחייו. תקופה ארוכה שאני מתריע בפני נציגים מנתיבי ישראל וגורמי המשטרה על הסכנות הכרוכות בנסיעה על הכביש, שהוא ציר משמעותי מאוד שמחבר את כל המועצה למטרופולין באר שבע ומהווה ציר הנסיעה המרכזי של תושבי דורות ורוחמה. את התאונה שהתרחשה ברביעי, ניתן היה למנוע, כמו תאונות אחרות לפניה. לא צריך להיות מומחה גדול, או תושב האזור, על מנת להבין שכביש שמתחיל צומת בסיכון גבוה (צומת איבים), דו סטרי עם נתיב אחד לכל כיון, ללא הפרדה, ללא שוליים בחלקו הגדול וללא צמתים או מקומות האטה, הוא מסוכן וזקוק להסדרה. קל וחומר שמדובר בכביש המוקף בשטחים חקלאיים רבים, מהווה ציר מרכזי למשאיות רבות, טרקטורים וכלים כבדים אחרים. פניתי מספר פעמים לנת"י על מנת לקדם הסדרה של הכביש. במקביל ולטווח המיידי פניתי פעם נוספת למשטרת שדרות ומשטרת התנועה, על מנת להגביר את האכיפה המשטרתית על הכביש. אין לי ספק שנוכחות משטרתית תוריד משמעותית את מספר עברייני התנועה, תמנע נסיעה במהירות מופרזת ותסייע משמעותית להציל חיים. לשמחתי הרבה, במשטרת התנועה נענו לבקשתי ובשבועות הקרובים אנו עתידים לראות אכיפה משטרתית משמעותית יותר בשטח. אני עוקב מקרוב ומוודא את הנושא. זה מצטרף לצוות פעולה שהקמנו יחד עם נציגים מהישובים ומהמועצה, למאבק בתאונות הדרכים. אני מאמין שכך נוכל להוריד את הסיכון שבנסיעה על הציר הזה, באופן מיידי ומשמעותי. אני רוצה למסור את תנחומינו הכנים למשפחת ההרוג, בתקווה שהוא יהיה הקורבן האחרון של כביש 334.

הקורונה והחיסונים בשער הנגב

בשבועיים האחרונים מדינת ישראל נכנסה למבצע החיסונים הגדול ביותר בהיסטוריה שלה. מאות אלפי מבוגרים ואוכלוסיות סיכון של הקורונה מתחסנים בקצב שיא עולמי. לצערי, נכון להיום לא ניתן לשנע חיסונים למרפאות היישוביות והקטנות ותושבי המועצות האזוריות, ככלל זה גם תושבי שער הנגב, נדרשים להגיע להתחסן במתחמים וקופות החולים בערים הקרובות- אשקלון, נתיבות ושדרות. המתחמים האלו הינם 'של' קופות החולים ולא של הרשויות. לצערינו אין לנו יכולת להשפיע על העומסים, הצפיפות או תקינות ההתנהלות בהם. למרות זאת אנחנו בשער הנגב עושים כל שביכולתנו לסייע ולהנגיש את החיסונים לאוכלוסיות בשער הנגב הזקוקות להתחסן. בעקבות התערבות של מטה הקורונה המועצתי, המתחם בשדרות הגדיל את מספר העמדות. המועצה מסייעת בקביעת תורים למי שאינו יכול לקבוע (מבוגרים בעלי מוגבלויות). בנוסף, אני פונה לכל מי שזקוק לשינוע למתחמי החיסונים -פנו למוקד המועצה או דרך צוות הבריאות בישוב שלכם ואנחנו נדאג לכם להסעה ולווי. התחסנות מהירה של הוותיקים היקרים שלנו, היא המטרה הכי חשובה כרגע וכולנו מגוייסים לכך.

עד שנוכל להרגיש את השפעת החיסונים בישראל ובשער הנגב בפרט, התחלואה בארץ וגם אצלנו, ממשיכה לעלות. שער הנגב חווה התפרצות קורונה של ממש. אם בפעמים קודמות התחלואה התמקדה במוקדים ספציפיים ומובחנים, הפעם התחלואה מתפזרת כמעט בכל יישובי המועצה. אנחנו כבר לא כל כך רחוקים מאיבוד הדירוג הירוק ומעבר לצבע הצהוב. הדבר הזה הוא לא גזירה משמיים. אנו יכולים למנוע זאת. מלבד שמירה על ההנחיות וההגבלות, אני קורא לכולם, בלי יוצא מן הכלל, להיבדק. קטיעה של שרשרת ההדבקה, מוקדמת ככל שניתן, היא המפתח לניצחון הקהילה על הקורונה. צאו להיבדק, מי שצריך ויכול- שיתחסן, שמרו על הנחיות משרד הבריאות ויחד ננצח את הקורונה בשער הנגב.

תקציב 2021

השבוע אישרה מליאת המועצה את התקציב לשנת 2021. בישיבת המליאה, סיכמנו את שנת 2020 שהיתה מלאת אתגרים – עם הרבה קורונה ובלי תקציב מדינה. ולמרות המשאבים הרבים שהשקענו בהתאמות מערכות החינוך, הפנאי והמענים הקהילתיים לשגרת הקורונה החדשה והמטורפת, הצלחנו לסיים את השנה באיזון תקציבי ולבנות תקציב מלא ויציב לשנת 2021. התקציב לשנה הבאה עלינו לטובה, מאפשר לנו להמשיך את תנופת הפיתוח האדירה של שער הנגב. בין היתר הוא כולל תהליך אסטרטגי בתחומי החינוך והקמת פרויקטים בתחום הייזום והפיתוח הכלכלי, שיאפשרו יצירת מקומות עבודה חדשים ומגוונים ומקורות הכנסה לאזור כולו. אני רוצה להודות לגזבר המועצה שמעון קרן צבי, לסגן הגזבר ומנהל הרכש, אלעד שניר על העבודה המקצועית וכמובן לחברי מליאת המועצה על הליווי, ההשקעה והשותפות. שנת 2021 הולכת להיות מצוינת. יש למה לצפות.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

פסטיבל מאירים את הנגב ועוד