{{preheader}}

יום שישי | 8.1.2021

סגר שלישי

אמש בחצות נכנסה מדינת ישראל לסגר שלישי בעקבות תחלואת הקורונה שממשיכה לעלות. בשער הנגב, אנחנו נכנסים לסגר כשמצב התחלואה ממשיך לעלות. אנחנו עומדים על כ- 20 חולים, מפוזרים כמעט בכל יישובי שער הנגב יחד עם מאות מבודדים. הדירוג שלנו ממשיך לעלות (וזה לא טוב..) ואנחנו קרובים להפוך לרשות צהובה. אנחנו לא יודעים מה תהינה ההנחיות לקראת היציאה מהסגר, אך חשוב שבסיומו נישאר מועצה ירוקה ושתחלואת הקורונה בשער הנגב תרד. במהלך הסגר ימשיכו מתחמי הבדיקות לעבוד וניתן יהיה להיבדק בקופות החולים. בדיקות הן מרכיב חשוב ביכולת שלנו כקהילה לשמור על עצמנו- גם על מנת לקטוע שרשראות הדבקה אבל גם בגלל שמספר הבדיקות ברשות, הוא מרכיב בשיקולי הבחירה של דירוג הרשות. היכולת שלנו להישאר ירוקים ולשמור על שגרה, בעת סיום הסגר, קשורה במידה גם לכמות הבדיקות שנעשה.

לצד בדיקות, אני גאה ושמח לספר שכמעט 90% מבני ה- 60 פלוס בשער הנגב כבר התחסנו. סך הכול שיעור המתחסנים שלנו עובר את 35% וזהו נתון גבוה מאוד ומאוד מכובד. אנחנו עושים את מירב המאמצים להביא את החיסונים לקופות בישוב, אך לצערי כרגע זה לא מתאפשר מבחינת שינוע החיסונים. אני מקווה שבהמשך תהיה לנו בשורה בנושא.

הסגר השלישי יימשך לפחות שבועיים. צוותי המועצה השונים ואני, עובדים כל העת כדי לנסות לשמור על שגרה ככל שניתן – כך גם באשר לתוכנית המוגנות לבני הנוער "מגיעי לכולם", שתימשך במהלך ימי הסגר בהתאמות הנדרשות. בסיום הסגר, אני מקווה שנוכל, לאט לאט, לחזור לשגרת לימודים, מפגשים ופעילות, ובכלל זה, גם לפתוח את פסטיבל דרום אדום, תחת מינימום הנחיות או סיכונים.

היום שאחרי

ביום ראשון הקרוב יתקיים מפגש מיוחד במינו שיתמקד בחשיבה משותפת וכוללת על פעילות בני הנוער בשער הנגב. לאורך כל התקופה האחרונה זיהינו כי שכבות הגיל שנפגעו ביותר הן שכבות ז-י, מבחינת היכולת ליצור מסגרת לימודית פיזית משמעותית. על מנת לנסות ולהתמודד עם אתגר זה- להבין מה נעשה כעת, כיצד ניתן לשפר והאם ישנן דרכים חדשות שעדיין לא צעדנו בהן, החלטנו לקיים מפגש משותף להנהלת המועצה, צוותי החינוך, צוותי המתנ"ס, צוות מרכז החוסן, צוות מוגנות, נציג הפורום הרב תחומי ונציגי הישובים. מטרת המפגש הינה תכנון מתווה פעילות לבני הנוער בשכבות ז'-י' בתקופה שלאחר הסגר (צפי – 1.2) ולמשך חודשיים (מתוך הבנה כי ייתכנו שינויים בהנחיות במהלך מרץ-אפריל). המפגש יתמקד ביום שאחרי הסגר ובהתמודדות של בני הנוער עם השלכות הקורונה, יחד עם המבוגרים המשמעותיים בחייהם. בצוות החשיבה ייקחו חלק גם נציגי פורום ההורים של בית הספר לצד נציגי ועדות החינוך של הישובים. יחד נבחן ונדון בפתרונות ותוכניות לגילאי ז-י, לאחר סגר הקורונה. איך ניתן לייצר להם מפגשים, מענה נפשי ומעטפת חברתית. אני קורא לכל מי שיש לו תובנה או שאלה בנושא, לפנות לנציגי ועדת החינוך בישוב, על מנת שנוכל לדון בכך יחד, כל הגורמים המקצועיים במועצה. אעדכן בתוצרי המפגש, כבר בשבוע הבא.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

פסטיבל מאירים את הנגב ועוד