{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

חדש בבלוג!

7 ספרים שכל כותב חייב לקרוא

אין שאלה שחוזרת על עצמה יותר פעמים - מלבד, כמובן, התהייה איך אני שומר על גופי החטוב והמסוקס - במייל שלי מאשר השאלה איזה ספרים על כתיבה אני ממליץ לכותבים מתחילים (ומתקדמים) לקרוא.

והתשובה, כמובן, היא ברורה: הספר שלי.

אבל אם כבר קראתם את המדריך לתכנון ספרים (ואם לא, למה בדיוק אתם מחכים?), אני נאלץ לקבל את העובדה שיש אנשים לא פחות חכמים ממני שמכרו לא פחות עותקים ממני (כן, אריסטו, אני מסתכל עליך) ויודעים, אה, כמעט כמוני על כתיבה.

אוקיי, אוקיי, בסדר, הם יודעים הרבה יותר ממני על כתיבה. מרוצים עכשיו?

אז אחרי מאות ספרים שקראתי על כתיבה, החלטתי סוף סוף להידרש לסוגיה הבוערת ולבחור את השבעה שהפכו אותי לכותב טוב יותר, וכנראה יתרמו לא מעט גם לך.

לקריאת הפוסט המלא

דברים שנתקלתי בהם השבוע

1. בשקט בשקט, ובלי שאף אחד שם לב, ניק הורנבי הוציא ספר חדש. מדובר בחתיכת חגיגה עבורי, שכן הורנבי הוא הסופר האהוב עלי, ואכן, בין לעשות בייביסיטר נצחי לילדים שלי ללא לצאת מהמטבח אני בהחלט מספיק לחגוג איתו בלי הכרה. מקריאת 80 העמודים הראשונים שלו הדבר היחיד שאני יכול להגיד עליו שהוא אכן, ללא ספק, ספר של ניק הורנבי. אם גם אתם אוהבים אותו, זה לגמרי אמור להספיק לכם כדי לרוץ ולהוריד אותו.

 

2. מכירים את לירון לביא טורקניץ׳? עוד לא? אז כדאי שתכירו אותה, וגם תצטרפו לניוזלטר שלה. הכרתי את האישה המופלאה הזו כי אפרת שלחה לי לינק לרשימת הדיוור שלה, ובעקבות העובדה שהיא המליצה על הפוסט שלי על חרדה כלכלית בבלוג התחלנו לקשקש והפכנו - מבחינתי, לפחות - לחברים. מדובר באישה שהיא השראה אמיתית, מלכת התכנון, הפוקוס והפרודקטיביות וגם האישה היחידה שמסוגלת לחלוש על עשרים פרוייקטים במקביל, ועדיין לחייך. הניוזלטר שלה הוא מנה שבועית של אנרגיה והשראה, ואם אתם בקטע, אין טובה ממנה.

 

3. השבוע גילינו שגם גלידות יכולות להידבק בקורונה. זהו. שגם לכם תהיה תקועה האינפורמציה חסרת השימוש הזאת בראש.

 

4. השבוע נחשפתי (באיחור אופנתי של תשע שנים) למאמר המכונן של פרופ׳ דיוויד גראבר על עבודות הבולשיט. על אף שהוא כתוב בשפה אקדמית הוא מאמר מרתק, ועל אף שחלף כמעט עשור מכתיבתו הוא מדוייק, רלוונטי, מרתק ומתאים לתקופתנו יותר מאי פעם. לכן, אולי, זה לא ממש מפתיע שהוא זכה לעדנה שנייה דווקא בתקופת הקורונה. אם אתם תוהים לפעמים אם העבודה שלכם (או לא רק שלכם) מיותרת, אני חושב שזו קריאת חובה.

 

5. אחד הדברים שאני יותר אוהב בעולם הוא צילום, ומעטים האנשים שאני אוהב יותר מאשר אנדי טו, האיש והאייפון, שפעם אחר פעם מצליח להדהים ביצירות הוידאו הקולנועיות שהוא מצליח ליצור עם המכשיר הקטן שיש לכולנו בכיס. השבוע הוא הגיע לשיא חדש (בעיני, לפחות) עם האייפון 12 מיני, ואם אתם עוד לא מכירים את האיש ורוצים להרגיש רע על הסטורי שהעליתם באינסטגרם, הוא לגמרי הכתובת.

אגב, גם קורס האונליין שלו על צילום וידאו באייפון פנטסטי. שווה, אם יש לכם איזשהו עניין להשתפר בתחום.

6. הניו יורקר שואלים ״מה אם היינו יכולים לעשות את כל זה שוב״. התשובה לא כל כך פשוטה כפי שאפשר היה לחשוב.

ערב הקיטורים הראשון אי פעם בישראל יוצא לדרך!

אם גם אתם לא נהנים מהסגר (אולי אתם כן, אני לא יודע), אתם מאוד מוזמנים להצטרף אל רענן שקד ואלי ל״קטר את דרכך לאושר״, סדנת הקיטורים הראשונה מסוגה בישראל.

מדובר בסדנת כתיבה יוצאת דופן שכמוה לא חוויתם, ואם אתם לא נורא מאושרים מהמצב הקיים ומוכנים לחנוק את הבן אדם הבא שיגיד לכם לראות את הטוב, אנחנו ממש נשמח - או לפחות לא ממש נתבאס - לראות אתכם שם.

להרשמה ולפרטים נוספים, לחצו כאן

כמו תמיד, אתם מאוד מאוד מוזמנים לעקוב אחרי בכל פלטפורמה (הנה, כאן למטה) שבה תמצאו לנכון.

תודה שקראתם, ואם מצאתם איזשהו ערך בניוזלטר הזה אני אשמח מאוד אם תעבירו אותו לחברים או אנשים שיש להם עניין לקנות את לחוץ חתונה, המדריך לתכנון ספרים או להירשם לתוכנית הדיגיטלית לתכנון ספרים.

אם המייל הזה הגיע אליכם בפעם הראשונה ואתם רוצים להצטרף לרשימת התפוצה, כאן עושים את זה.