{{preheader}}

יום שישי | 29.1.2021

מאמץ קהילתי

תחלואת הקורונה בארץ ממשיכה לעלות. על פי כל ההערכות, הסגר הנוכחי יוארך שוב. בשער הנגב הגענו שבוע שעבר, בפעם הראשונה, לדירוג צהוב ומדאיג. למרות הקושי, קהילת שער הנגב עשתה מאמצים קהילתיים רבים ואני גאה לדווח שהצלחנו לייצר את מצב התחלואה בשער הנגב. נכון, יש עדיין לא מעט חולים (באופן יחסי) בישובים, אך קצב ההדבקה יורד. קהילת ברור חיל הצליחה לעבור מדירוג כתום חזרה לירוק תוך שבוע. ישובים אחרים אמנם עדיין צהובים אך התנהלות קהילתית נכונה ובריאה מצליחה למנוע על פי רוב הדבקות נוספות, ובינתיים אנו רואים התייצבות של נתונים כמעט בכל הישובים. לצד זה, גם אחוזי המתחסנים שלנו גבוהים במיוחד. כ – 50% מתושבי המועצה חוסנו, 90% מבני ה- 60 ומעלה. בנוסף, אחוז החיסונים של צוותי החינוך בגני הילדים ובתי הספר גבוה בהרבה מהממוצע הארצי. זהו נתון חשוב מאוד ואני מודה בשם כל קהילת שער הנגב לצוותי החינוך וההוראה על הנכונות והאחריות. למרות האתגרים והמורכבות, אנחנו ממשיכים יחד בעבודה מאומצת, תוך הפגנת סולידריות יוצאת דופן. אין גאווה גדולה מכך.

תרבות, דווקא עכשיו

במהלך הסגר האחרון, כמו בכל הסגרים שלפניו, תרבות שער הנגב מצליחה להמציא את עצמה כל פעם מחדש. לצד לוח פעילות עשיר ומלא בהופעות, הפעלות, הרצאות ומפגשים מקוונים, התקיים ביום שלישי האחרון אירוע "במה סגורה"- ערב אמנים ויוצרים מכל הארץ שהופיעו באופן מקוון מול קהל של מאות משתתפים מכל הארץ. מדובר בשיתוף פעולה של המועצה עם סטודנטיות שנה ב' במחלקה לתרבות יצירה והפקה של מכללת ספיר. את הערב הנחה המפיק המוערך ג'קי בכר, והוצגו בו יצירות של אמנים, כולם הגיעו בהתנדבות מלאה ומתוך מחויבות לעולם התרבות. תודה למתנ"ס ולסיון כהן, מנהלת מחלקת התרבות על היוזמה הנהדרת. בשבוע הבא יחל באופן רשמי חודש החיים פה שווים, למרות הסגר ולצד ההנחיות. השבוע כולו מוקדש להעלאת המודעות לקשיים והאתגרים איתם מתמודדים אנשים עם מוגבלויות, על כל קשת הצרכים הרחבה של כולנו, כאנשים שונים וכקהילה מגוונת ומכילה. לוח הפעילות המלא יתפרסם בתחילת השבוע. עקבו אחר הפרסומים.

החג שלנו

ביום חמישי האחרון חגגנו את החג הרשמי של החקלאים והמרחב הכפרי- טו בשבט. את החגיגות פתחתי עם חברי שר החקלאות, אלון שוסטר. יחד עם קק"ל- שותפתנו המרכזית באזור, נטענו עצים בתצפית חץ שחור. לצד העצים החדשים שנטענו הבוקר ניתן היה להתרשם מהשיפוץ המשמעותי שנעשה בשטח והשדרוג של האתר, שיתאים לכמות המבקרים הרבה הפוקדת אותו כל שנה. מחץ שחור המשכתי לאירוע מרגש במיוחד. את החג השנה בחרנו לחגוג יחד עם השותפים שלנו למנהלת פארק השקמה- קרן קימת לישראל, רשות הטבע והגנים ורשות הניקוז. מנהלת פארק השקמה הוקמה כדי לדאוג שמרחב השקמה ישמר במתכונתו הנוכחית והייחודית גם לדורות הבאים אחרינו. את הפעילות של המנהלת ניתן כבר לראות בשטח- שמורת פורה עוברת בימים אלו שדרוג משמעותי. גם באנדרטת גבעת גמל (יאנצ׳יק), סיימנו לא מזמן שיפוץ וגם באזור נחל ניר עם. בטקס אתמול חנכנו את השותפות בינינו וחתמנו על אמנה לפיתוח מרחב השקמה לכדי מוקד תיירותי והיסטורי, לצד שמירה קנאית על הטבע הייחודי בו. אני רוצה להודות לרותי גולץ על האירוח באתר ראשונים ברוחמה, למיכאל גוטסמן מנכ"ל החברה לפיתוח שער הנגב, למיכה חדד מנהל פארק שקמה וכמובן לידידינו, שותפינו לחזון ולדרך- קרן קיימת לישראל, רט"ג ורשות הניקוז.
שיהיה לכולנו חג טו בשבט שמח- שנמשיך לשתול ולקצור, לנטוע ולקטוף באהבה.

חג שמח

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש פברואר