{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

חדש בבלוג!

הטעות שכמעט גמרה לי את הקריירה (וכל כותב חייב להכיר)

״לחוץ חתונה״ חוגג ממש החודש ארבע שנים (ובגלל זה בדיוק אני עושה את ערב הכתיבה החד פעמי הזה), מה שמוביל אותי למסקנה אחת בלבד: אני זקן.

קשיש, אפילו.

אבל זו לא הנקודה.

כי הנקודה היא שרגע לפני שהוא יצא, ממש שנייה לפני שהוא עלה על המדפים, התקשרתי למו״ל מודן, רוני מודן, והתחננתי בפניה שתגנוז את הספר הזה.

וכן, זה סיפור אמיתי.

ולא רק שזה סיפור אמיתי, זה גם סיפור על הטעות שאני חושב שכל מי שכותב ספר עתיד לעשות, והיא טעות שהייתה עלולה - וגם כמעט עשתה את זה - לגמור לי את הקריירה.

 

לקריאת הפוסט המלא

ערב כתיבה חד פעמי!

נותרו מקומות אחרונים!

אחד הדברים שיותר משמחים אותי הוא שכל המקומות לערב הזה כמעט אזלו. וזה נפלא משתי סיבות: האחת כי זה באמת ערב כתיבה חוויתי ומעולה שכמוהו לא עשיתי מעולם.

והשני הוא שזו סדנת הפופ-אפ הראשונה שלי.

כלומר, זה קורה רק פעם אחת.

כלומר, לא יהיה יותר, לפחות לא בעתיד הנראה לעין.

כלומר, אם עוד לא רכשתם כרטיס, מה אני אגיד לכם, השעון לא משחק לטובתכם.

ואם יש לכם איזשהו עניין לכתוב את הספר שרק אתם יכולים לכתוב - או לפחות לגלות מהו - הערב הזה הוא בשבילכם.

להרשמה ולפרטים נוספים

דברים שנתקלתי בהם השבוע

1. החיבור שלי לקרייג מוד הוא חתיכת דבר מוזר ומעניין ובלתי צפוי. אחרי הכל, אין לי שום עניין ביפן, בהליכות ברגל או במחשבות פילוסופיות על החיים, ובכל זאת, אני מוצא את עצמי זורק הכל הצידה (כולל הילדים!) בכל פעם שניוזלטר חדש שלו נוחת אצלי במייל. יש משהו בצורת הכתיבה (והצילום) של האיש הזה שהופכת כל דבר - אפילו יפן והליכה ברגל - למשהו שממש ממש בא לך לקרוא. האיש המוכשר הזה מתחזק שני ניוזלטרים שונים בתכלית, ואני ממליץ לכם בחום להתחבר לשניהם וליהנות מאחד היוצרים היותר מוכשרים שיש לרשת להציע.

 

2. את מיכל אבירם לא גיליתי השבוע, אלא לפני שנה בדיוק, אבל בגלל שכל הזמן שואלים אותי על איזה קורס תסריטאות אני ממליץ, יש רק אישה אחת שאני חושב שזה נס שהיא מלמדת, זה נס שהקורס שלה עולה רק 19 דולר (מיכל, אם את קוראת את זה, תוסיפי עוד שלושה אפסים, את כל כך שווה את זה) והיא, ככל הנראה, המורה הטובה ביותר שתוכלו למצוא בתחום הזה.
אתם מכירים אותה בעיקר מסדרות זניחות כמו ״פאודה״ ו״להיות איתה״, אני מכיר אותה כי פעם בילינו 96 שעות רצופות ביחד על ספינה ושרדנו כדי לספר ואפילו נשארנו חברים טובים, ומדובר באחת הנשים החכמות, המוכשרות, השנונות וטובות הלב שיש לעולם הכתיבה להציע.

אה, כן, והיא גם כותבת מהמם. ואת הקורס שלה אפשר לקנות ממש כאן
 

3. אוברי גורדון היא חתיכת כותבת מעולה ומעניינת, ובעיקר קול מרענן מאוד בכל הקשור לשיח על שמנים, שמנופוביה, דיאטות ומשהו ביניהם. היא מנהלת בלוג מעולה (שעכשיו הופך לספר) על חייה כאשה שמנה, והראיון המצויין הזה איתה בוושינגטון פוסט הוא באמת משהו שכדאי לקרוא.

 

4. מחקר בדק ומצא: מקור הפייק-ניוז הגדול ביותר בעולם ובהיסטוריה הוא דונאלד טראמפ. אנחנו נרגיש את הנזק של האיש הזה עוד הרבה מאוד שנים.

 

5. אם עוד לא ראיתם בנטפליקס את הסרט המעולה של מאט ד׳אוולה על ״מינימליזם״, אני חושב שכדאי. זה הטריילר שלו, ולמרות שאני יותר בכיוון של לאגור כמה שיותר דברים שאני לא צריך, הוא בהחלט חתיכת דוקו מעניין ומעורר מחשבה ששווה שעה מזמנכם.

6. ואם לא היו לכם מספיק סיבות טובות לכתוב עד עכשיו, אז הנה: מחקר קובע שהכתיבה שלכם יכולה לנבא אם אתם עומדים לחלות באלצהיימר

כמו תמיד, אתם מאוד מאוד מוזמנים לעקוב אחרי בכל פלטפורמה (הנה, כאן למטה) שבה תמצאו לנכון.

תודה שקראתם, ואם מצאתם איזשהו ערך בניוזלטר הזה אני אשמח מאוד אם תעבירו אותו לחברים או אנשים שיש להם עניין לקנות את הספרים שלי או לכתוב איתי בתוכנית הדיגיטלית לתכנון ספרים.

ואם המייל הזה הגיע אליכם בפעם הראשונה ואתם רוצים להצטרף לרשימת התפוצה, כאן עושים את זה.