{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון ינואר 2021         كانون الثاني يناير 2021                טבת-שבט תשפ"א

 בחירות רביעיות:

הפעם לא מפספסים! עושים שלום עם השכנים

 

הצטרפו לקמפיין הבחירות של נשים עושות שלום!
إنضموا للحملة الإنتخابية التي تطلقها نساء يصنعن السلام!

צמתים

לקראת הבחירות נצא לצמתים 3 פעמים. ב-2.2 יצאנו דרישה לייצוג שווה של נשים בצמרת הרשימות לכנסת!
ב-2.3, אחרי סגירת הרשימות, נצא ונקרא: בלי פספוסים, עושים שלום עם השכנים. במהלך חודש מארס נעמוד במועד נוסף במתכונת מיוחדת. פרטים אצל רכזות האזורים ובידיעון הבא.

סיירת הבחירות

הקורונה העבירה את מרבית אירועי הבחירות למרחב הוירטואלי - לזום ולפייסבוק. חברות הסיירת משתתפות בכנסים מהבית, חושפות את המסרים שלנו לקהל ושואלות את המועמדים והמועמדות שאלות מאתגרות.
יש לך הזדמנות להשפיע! להצטרפות שלחי מסרון לאורלי כהן 054-5678105.

מדברות בחירות

גם אנחנו השקנו סדרת מפגשי בחירות! נפגוש נשים מועמדות מכל המפלגות ונשמע את עמדותיהן הן בנושא המדיני-ביטחוני והן בקידום נשים. המפגשים ישודרו בפייסבוק LIVE. הפגישה הראשונה תתקיים ב-7.2. עם ח"כ אורנה ברביבאי. למפגשים הבאים עקבו אחר יומן האירועים שלנו.

אקטיביסטיות מהכורסה

בתקופת הקורונה והסגרים, אפשר לחולל נפלאות מהכורסה בבית. קבוצת נשים בתנועה מתכתבות כבר כמה חודשים עם חברות וחברי הכנסת ה-23 ובאחרונה גם עם מועמדות ומועמדים לכנסת ה-24. הן מספרות על התנועה שלנו וממריצות אותם לפעול למען השלום.

אדם ומקום בדרום - נשים עושות שלום בעוטף עזה
نساء يصنعن السلام في غلاف غزة

ליבנו עם תושבי הדרום הסובלים כבר שנים מהסכסוך המתמשך עם רצועת עזה. מתוך סולידריות עם חברותינו בעוטף עזה ומתוך רצון להביא לשינוי, נשות התנועה מצטרפות אל חברותינו באזור וביחד:

  • יוצאות לסיורים בעוטף עזה כדי לשמוע את הקולות ולהכיר את הכאב (הסיורים עד סוף אפריל כבר מלאים)
  • פורשות מחצלות בדרום אדום למפגשים עם תושבי האזור
  • משיקות 'קבינט אזרחי' בהשתתפות התושבים, פעילים פוליטיים מקומיים, מומחים ומובילי דעה, מתוך כוונה למצוא חלופות למצב בדרום

תודה לרכזות השטח שהגו את הפרויקט המורכב, הכינו תכנית ומפעילות אותה בהצלחה רבה. פרטים נוספים אצל נטע שמש netayam@gmail.com.

עוד מיומן הפעילות שלנו   المزيد من يوميات عملنا

שעה עם פוליטיקאית - עוד לפני קמפיין הבחירות, אירח צוות קשרי ממשל חברות כנסת במפגשי זום מרובי משתתפות. התארחו ח"כ מרב מיכאלי שנבחרה בהמשך לראשות מפלגת העבודה, ח"כ איידה תומא סאלימן מהרשימה המשותפת שעמדה בראש הוועדה לקידום מעמד האישה בארבע שנות הכנסת ה-20, וח"כ תהלה פרידמן מכחול-לבן.

לב אל לב בזכרון יעקב - קבוצת חברות מזכרון יעקב והסביבה נפגשת כבר שנתיים עם קבוצת נשים חרדיות. "מבלי לטשטש את השונות בינינו, ותוך שמירה על הייחודיות של כל אחת מאיתנו, גילינו שהמשותף בינינו גדול מאד..." קראו עוד 

פאנל על החלטה 1325- נשים עושות שלום כפר תבור והסביבה נפגשו עם פרופ׳ אסנת עקירב, המכללה האקדמית גליל מערבי וד״ר וורדה סעדה, חוקרת מנהיגות נשים ואקטיביסטית למען שלום, לשיחה על נשים. שלום. ביטחון. הנחתה את המפגש חמוטל גורי.

תרמו לנו ____ تبرّعوا لنا
הנהגה חדשה לתנועה
قيادة جديدة للحركة

אצלנו הדמוקרטיה עובדת!
צוות המאה בחר באביטל בראון, מנואלה רוטשטיין, נדיה חמדאן ושרי גרוסמן לצוות ההיגוי שינהיג את התנועה בשנת 2021 יחד עם המנהלות המשותפות אורנה שרגאי ויעל בהט-ברוידא. לכולן רקורד פעילות מרשים ותשוקת עשייה בתנועה ומחוצה לה.

ברכות לצוות ההיגוי החדש
יחד נהפוך את התנועה לשחקן משמעותי בזירה הפוליטית והציבורית!

בהזדמנות זו שלוחה תודה ענקית לחברות צוות ההיגוי היוצא – אנאבל פרידלנדר, גדיר האני, יסמין רובין קופר, ליאורה הדר ונטע היימן. תודה על עבודתכן המסורה, על הצלחתכן לקדם את פעילות התנועה בשנה כל כך מאתגרת תוך השראת אוירה טובה ומשתפת בבית פנימה. במקום מסיבת סיום שבוטלה בגין הסגר, קיבלנו מהן מתנה מאוירת ומחויכת.

מנו רוטשטין - אישה עושה שלום
مانو روتشتاين – إمرأة تصنع السلام

"בשנה שעברה השתתפתי בצוות המוביל של הפעילות למניעת הסיפוח. המסר שלנו הדגיש כמו תמיד את התקווה: ״עוצרות את הסיפוח – עושות שלום״. בתגובה קראו לנו ״נשים הזויות״ מנותקות מהמציאות. והנה, כעבור כמה חודשים נחתמו הסכמי נורמליזציה עם כמה מדינות ערביות. הסכמים שאילצו את הממשלה לגנוז את תכנית הסיפוח... מתברר שאנחנו, הנשים ההזויות, צדקנו!".  קראו עוד על מנו שמתחילה בימים אלה לכהן כרכזת היגוי.