{{preheader}}

יום שישי | 12.2.2021

חזרה לשגרה זהירה

השבוע אישרה הממשלה את מתווה היציאה מהסגר הנוכחי, באופן מדורג ועל פי תכנית הרמזור. אחרי שבועות לא פשוטים, הצלחנו יחד להוריד את היקף התחלואה בשער הנגב וכרגע הדירוג שלנו עומד על 3.3 - ירוק. בהתאם לכך, ילדי שער הנגב בגילאי גן עד כיתה ד חזרו אתמול למסגרות החינוך. אין ספק שזהו צעד ראשון משמח מאוד. צוותי החינוך בגנים ובתי הספר קיבלו את פני הילדים בהתרגשות גדולה וגם הילדים שמחו לפגוש סוף סוף את החברים ואת הצוותים. לצד ההתרגשות, ישנה דאגה גם לילדי שער הנגב שכרגע לא חוזרים למסגרות. אנחנו עובדים באינטנסיביות על יצירת מסגרות ומפגשים לכל ילדי שער הנגב. תוכנית "מגיעים לכולם" שנבנתה על ידי הגורמים המקצועיים במועצה יחד עם הנהלות הקהילה, פועלת בכל הישובים בהתאם להנחיות. התוכנית נותנת מענה במשולב עם המענה הקהילתי שיינתן ביישובים. אסור לנו ליפול לשאננות. על פי המתווה שאושר, בשבועות הקרובים אנו צפויים להמשך פתיחה של המסגרות לעוד שכבות לימוד. חשוב להדגיש כי ממשלת ישראל קבעה כי מסגרות חינוכיות שתפתחנה באזורים ירוקים אינן יכולות למנוע כניסה של תלמידים או צוותים מיישובים כתומים או אדומים. עלינו החובה להמשיך להתנהג באחריות גדולה ועל פי ההנחיות – ביישובים ובמסגרות החינוכיות, כדי לשמור על שער הנגב ירוקה וכדי שכל הילדים והנוער של שער הנגב יחזרו למסגרות מוקדם ככל שניתן. אני קורא לכל מי שעומד בקריטריונים, ללכת להתחסן. שיעור ההתחסנות שלנו אמנם גבוה אבל הוא לא מספיק ובהחלט יש לנו מקום להשתפר. זוהי השעה להפגין סולידריות ואחריות כלפי הקהילה שלנו, לשמור על הצבע הירוק- הן בישוב והן במועצה. רק ככה נצליח להחזיר את כולם למסגרות ולחזור קהילה אחת מגובשת לשגרה זהירה אך מבורכת.

חג הכלניות

פברואר הגיע ואיתו הכלניות המפורסמות שלנו. אחרי הסגר ובתזמון מושלם, אנחנו פותחים את חג הכלניות המסורתי שלנו. השנה הותאמו החגיגות להנחיות הקורונה. קשה להפריז בחשיבות של דרום אדום- מהעסקים הקטנים ועד לאחרון התושבים. השנה יותר מתמיד, כולם רוצים ומתכוונים לצאת ולטייל במרבדים הירוקים, להנות מהפריחה הראשונה של הכלניות ומאתרי טבע מרשימים. בין החידושים השנה תוכלו למצוא את "המפית" סיורים קולינריים עצמאיים בשער הנגב, ללא מדריך ובקצב אישי. המועצה נערכת השנה בכוחות מתוגברים- החל מפינוי אשפה המצטברת בסופי שבוע ועד אכיפה בשטח, כדי למנוע כניסה של מבקרים לשטחים החקלאיים. לצערי אנחנו רואים את התופעה חוזרת כמעט כל סוף שבוע, על אחת כמה וכמה בזמן דרום אדום. בין אם חוסר ידע ובין אם וונדליזם מכוון- המועצה נוקטת מספר צעדים כדי להקטין ואף למגר לחלוטין את תופעת הרס השדות החקלאיים. בשיתוף פעולה עם מג"ב הרחבנו את האכיפה בסופי השבוע, בנוסף לעשרות שלטים שנפרסו בתוך השטחים החקלאיים. ביתנו פתוח לכל התיירים והמטיילים שמבקשים להגיע ולחגוג איתנו את דרום אדום, אך יש לעשות זאת באחריות כלפי הטבע וכלפי הפרנסה שלנו, תושבי האזור. הקפידו לנסוע בשבילים מסומנים בלבד, לא לקטוף תוצרת חקלאית ותמיד לאסוף את הלכלוך בסוף. את כל המידע על הפסטיבל ועל סיורי המפית, תוכלו למצוא השנה באפליקצית מטרונגב. באפליקציה ניתן גם לבנות מסלולי טעימות, מסלולי טיול בשילוב נקודות עצירה ועוד. אל תפספסו.

להורדת מטרונגב לחצו כאן

לסיום

ביום חמישי הקרוב נחנוך את חממת האגריטק האזורית בשער הנגב. באירוע החגיגי יוצגו הפרויקטים לשנה הקרובה, יוצגו חברי הועדה הציבורית המייעצת, השותפים להקמה ולדרך ואף תתקיימנה הרצאות לחקלאיים בנושאי שילוב טכנולוגיות מתקדמות בחקלאות. המפגש מיועד לחקלאיים ולמתעניינים בתחום היזמות הטכנולוגית והחדשנות. מוזמנים להצטרף למפגש.

להרשמה לאירוע לחצו כאן

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש פברואר