{{preheader}}

יום שישי | 25.2.2021

ממשיכים בתנופה

השבוע התקדמנו עוד שלב משמעותי בבניה של מרכז הצעירים והספורט שלנו, עם יציקת הרצפה בו. הבנייה מתקדמת כבר כמה חודשים בקצב מהיר, עד להשלמתו של מרכז ספורט וצעירים מרשים ביותר. אחרי שנים של חלומות ותקוות אני שמח שהצלחתי להביא סוף סוף להקמת המרכז אשר בן היתר שותפים לו גם ידידנו מעבר לים בפדרצית סאן דיאגו. בשלב הראשון אנחנו בונים במרכז אולם ספורט חדש ומאובזר, מרכז צעירים וכיתות פעילות עם טריבונות שיכול לאכלס כ- 500 איש וחצר פנימית ירוקה ומרשימה. בשלב השני נבנה למרכז קומה שניה שתכיל גן אירועים מסודר. התרגשתי לראות השבוע איך המרכז שמוקם בהשקעה של למעלה מ- 30 מיליון ₪, קורם עור וגידים. הצפי לסיום העבודות הוא בתחילת שנה הבאה. יש למה לצפות.

פברואר יוצא מן הכלל

את החודש האחרון הקדשנו בשער הנגב להעלאת המודעות לצרכים מיוחדים בשלל פעילויות, הרצאות ומפגשים. קצרה היריעה מלהכיל את כל הפעילויות. פתחנו בהרצאה המרגשת של טל פרידמן- "מה למדתי מהבת שלי", כאשר זכינו לחוויה מיוחדת במיוחד כאשר ביתו של פרידמן, תמר, הצטרפה למפגש בסופו. המשכנו עם הרצאה מעוררת השראה של מורן סמואל, ספורטאית פאראלימפית בעלת שם עולמי. בביה"ס התיכון, צפו התלמידים בהצגה "מצחיק"- סיפור על ילד בכיסא גלגלים שחולם להיות סטנדאפיסט. בסיום ההצגה פגשו הילדים את השחקן לשיחה. בגנים, קראו הילדים את הספר "לציונה יש כנף אחת" ודיברו קצת על מה המשמעות של להראות או להרגיש שונה. אחת היוזמות המרגשות ביותר החודש, היתה של לירון בר מקיבוץ גבים, שיזמה את התערוכה: "רואים את כולם"- תערוכה שמתמקדת בשוני וייחודיות בכל אחד ואחת מאיתנו. התערוכה הציגה תוצרים של מגוון אנשים, בין היתר גם של אנשים עם צרכים מיוחדים. לחודש "פברואר יוצא מן הכלל" שותפים רבים, והפעילות היא תוצר נהדר של שיתוף פעולה בין כלל מחלקות המועצה- המתנ"ס, עמותת הספורט, מרכז חוסן, מרכז צעירים, חינוך, תרבות וכמובן גם הישובים והקהילות.

חג שמח במיוחד

השבוע אנחנו חוגגים את הפורים במתכונת קצת שונה. הפעילות ביום החג בבתי הספר היסודיים הותאמה להנחיות הקורונה, אך בעזרת העבודה הקשה של הצוותים החינוכיים, ההנאה וההתרגשות ביום התחפושות לא נפגעה, ובתי הספר היו מלאים בצחוק ילדים ואווירה של חג. גם ילדי כיתות ז-י חגגו את פורים. כל הכיתות בחטיבת הביניים הגיעו השבוע לפעילויות משותפות תחת כיפת השמיים ובקפסולות. בנוסף, סיימנו השבוע מבצע תרומה מרשים במיוחד. ביוזמת מחלקת התרבות יחד עם מחלקת החינוך החברתי, התגייסו תושבי המועצה לאסוף תחפושות ומשלוחי מנות מפנקים במיוחד, לילדי העולים באיבים. בכפר העולים שלנו, שוכנות כ-100 משפחות, מתוכן משפחות רבות שעלו והגיעו ארצה ממש בחודש האחרון. מאות משלוחי מנות ותחפושות מושקעות הועברו במהלך השבוע לאיבים. המבצע התקיים בשיתוף פעולה מלא של מחלקת התרבות עם החינוך החברתי, כשילדי בתי הילדים כתבו מכתבים וברכות מרגשות וארזו את המשלוחים. המשפחות והילדים באיבים התרגשו מאוד. אין כמו קהילת שער הנגב הנהדרת!

הקורונה ואנחנו

בעת כתיבת שורות אלו אנו מדווחים, לצערי, על עלייה חדשה במספר החולים בשער הנגב, עם מספר מוקדים במערכות החינוך- ביישובים ובבתי הספר. אני שב וקורא לכל הקהילה וגם לצוותי ההוראה והחינוך ללכת להתחסן. למי שיש חששות ושאלות- מוזמנים לפנות לרופא המשפחה להתייעצות. לסיוע במידע על מתחמי חיסונים ואף בחיבור לאנשי מקצוע להפניית שאלות, ניתן לפנות למוקד המועצה, להשאיר פרטים ונחזור אליכם. לכו להתחסן ובכל מקרה- הקפידו על כל כללי הזהירות והנחיות הקורונה. רק כך נשיב לעצמנו את השגרה המבורכת.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש פברואר