{{preheader}}

יום שישי | 5.3.2021

ממשיכים בתנופה

השבוע הגעתי לנחל עוז להתרשם מהתקדמות הבניה של השלב השני בשכונה החדשה. בשטח בונים במרץ רב שכונה חדשה לתפארת שער הנגב. מתוך 40 בתים, 17 כבר מאוכלסים ו- 14 בתהליך בניה. קיבוץ נחל עוז ידע משברים בחייו. מכולם הקהילה קמה מחוזקת ומלוכדת יותר. אי אפשר שלא להתרגש כשמגיעים לקיבוץ היום. מרבדים ירוקים, גני ילדים מלאים, חיי קהילה ותנופת בניה בלתי רגילה. נחל עוז מלא עד אפס מקום, כך גם רשימת ההמתנה. הלב מתמלא גאווה למראה הדחפורים שעובדים במרץ להרחיב ולהגדיל את הקיבוץ והקהילה. הצוותים המקצועיים במועצה עובדים ללא הפסקה כדי להמשיך את תנופת הבניה ולסייע לישובים בכל שנדרש. ככה, בית אחד בית, שכונה אחר שכונה, שער הנגב צומחת ומתרחבת.

ביטחון ותקווה

ביום רביעי האחרון אירחתי במרכז המבקרים החדש בנחל עוז, את האלוףהרצי לוי, מפקד פיקוד דרום היוצא וסגן הרמטכ"ל החדש של צה"ל, יחד עם שאר ראשי רשויות סמוכות הגבול בדרום. בתור מפקד פיקוד דרום בשנתיים האחרונות, האלוף הרצי לוי חיזק את הברית של צהל עם תושבי שער הנגב ועוטף עזה. הוא לא רק דאג יום וליל לביטחון התושבים, אלא גם לתחושת הביטחון, לכינון יחסי חברות ושותפות אמיתית והכי חושב- דאג לשמר את התקווה לשינוי אמיתי. לוי תרם תרומה משמעותית לפיתוח שער הנגב והאזור כולו. הידע והמקצועיות שלו סייעו לנו והוא תמיד היה כאן לתמוך. צה"ל הוא שותף לדרך בה אנו צועדים. אני מודה לאלוף הרצי לוי על הכל ומאחל לו הצלחה גדולה בתפקידו הבא והמשמעותי.

שביל משותף

השבוע נפגשתי עם מנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין. אחרי פגישת עבודה מוצלחת יצאנו יחד עם הצוות שלו ועם החברה לפיתוח שער הנגב, לסיור בשטח. סקרנו את אזור פארק השקמה וטיילנו על שביל ב.מ.ה- ביטחון, מים, התיישבות, שאנחנו מקדמים בימים אלו בהשקעה גדולה. שביל במה מחבר את כל נקודות התיירות שער הנגב- תצפיות, נופים, אנדרטאות, מוזאונים ועוד, לכדי מסלול תיירותי ואטרקטיבי אחד. מנכ"ל רט"ג התרשם עמוקות מהחשיבה והעבודה שנעשית בשטח והבטיח שרשות הטבע והגנים תסייע בנושא. דיברנו ארוכות גם על נזקי בעלי החיים. נפגשנו עם רן פרדמן מנכ"ל יבולי גשר רוחמה, ויחד דנו באתגרים ובדרכים לפיתרון הבעיה. בין היתר שוחחנו גם על בעיית הכלבים המשוטטים שמגיעים לאזור נחל עוז ושאר ישובי הגדר, ומסכנים את התושבים ובעלי החיים. שאול הקשיב בקשב רב לשלל הפעולות בהן נקטה המועצה בניסיון למגר את התופעה וכבר הבטיח שרט"ג תסייע לנו במתן פתרונות נוספים. מהסיור עם שאול גולדשטיין, יוולדו עוד שיתופי פעולה מעניינים וייחודיים. אני מבטיח להמשיך לעדכן.

לקראת יום ראשון

ממשלת ישראל אישרה ובעוד כיומיים יחזרו ילדי כיתות ז-י לספסל הלימודים תחת מגבלות הקורונה, זאת אחרי תקופה ארוכה בה למדו מרחוק. בחודשים האחרונים השקענו הרבה מחשבה סביב הצרכים של ילדי השכבות הללו- הן בתקופת הקורונה והן בעתיד הקרוב והרחוק. אני שמח על החזרה של כל ילדי מערכת החינוך למסגרת התיכון, בכל מתכונת שתאושר. במקביל לחזרת התלמידים לכיתות, אנחנו ממשיכים להפעיל את התוכנית המועצתית "מגיעים לכולם", באמצעות החינוך החברתי בישובים. המועצה מחויבת לכל תלמיד ותלמידה ואנחנו עושים כל שביכולתנו להעניק להם שגרה לימודים יציבה. כולי תקווה שמצב התחלואה בשער הנגב ובכלל, יאפשר למידה רציפה ככל שניתן.

ועוד בקצרה

אירועי דרום אדום יסתיימו השבוע. ביום רביעי הקרוב נצא יחד עם הנהלת המועצה והעובדים לסייע במאמץ המשותף לניקוי השבילים והשדות הפתוחים בבתרונות רוחמה. כולם מוזמנים להצטרף- עדכנו אותנו במייל חוזר למייל זה.

בשבוע הבא יתקיים האקתון תעשייה מקיימת שיזמה המועצה בשיתוף מכללת ספיר, מרחב החדשנות SouthUp ואיגוד התעשיה הקיבוצית. בהאקתון נדון באתגרי החדשנות בתעשייה בעולמות הקיימות, נייצר חיבורים בין אנשי תעשייה, מומחים ומנטורים, עם חקלאים סטודנטים ותושבי האזור. מוזמנים להירשם כאן.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש מרץ בשער הנגב