{{preheader}}

יום שישי | 19.3.2021

מחדשים את הסיםור החינוכי שלנו

בעשור האחרון גדלה קהילת שער הנגב והכפילה את עצמה. מספר הילדים והנוער שלנו גדל באופן משמעותי, פתחנו כ- 13 גנים חדשים ובנינו את בית ספר קשת- בית הספר שנבנה כמענה לצמיחה מבורכת. לאט אבל באופן עקבי ובטוח אנו גם מגדילים את מספר התלמידים ואחוז התלמידים מישובי שער הנגב בבית החינוך שלנו. זהו בדיוק הזמן המתאים לעדכן את האסטרטגיה החינוכית שלנו שתתאים לאתגרי היום ולצרכים של המחר. אחרי שבועות של הכנה ועבודה, אני גאה לשתף איתכם בתהליך האסטרטגי שנבנה לחינוך בשער הנגב. כמו שסיפרתי בעבר, מדובר בתהליך עומק ששותפים לו כל הגורמים החינוכיים במועצה- מגיל לידה ועד בגרות, פורמלי וחינוך חברתי, בישובים ובמועצה. השבוע גם השקנו פלטפורמה טכנולוגית חדשה, שתלווה את כל התהליך ותאפשר לכל קהילת שער הנגב לקחת חלק בעיצובו. פרופ' יולי תמיר, לשעבר שרת החינוך ונשיאת מכללת בית ברל, נענתה בשמחה לבקשתי ותעמוד בראש התהליך שלנו. זאת ההזדמנות של כולם להיות מעורבים, להגיע ולהשפיע על דור העתיד של קהילת שער הנגב. מוזמנים להיכנס, להתרשם ולהירשם למפגשים. בהמשך יעלו באתר גם קבוצות דיון, ניירות עמדה וסקרים שונים.

לחצו כאן

סיירת המשאלות

יום המעשים הטובים בשער הנגב הניב יוזמות מגוונות ומיוחדות בכל ישובי שער הנגב. שבתה את ליבי יוזמה אחת מיוחדת במינה, של השוטר הקהילתי שלנו, רס"מ יהודה אהרוני. בזכות העבודה המסורה של יהודה, לא מעט מילדי שער הנגב חולמים להיות שוטרים כשיהיו גדולים. כל שנה יהודה מלווה ילד אחד ומגשים לו את החלום- להתגייס למשטרה. השנה יצא איתי דנן מקיבוץ ארז, ילד בעל צרכים מיוחדים מקסים ומרגש במיוחד, ליום כיף מלווה ביהודה וכל חבריו במחלקת הביטחון שלנו, מג"ב וכוחות הביטחון. ניידת משטרה אספה אותו מארז למחלקת הביטחון שלנו באיבים, שם חיכו לו מדים במיוחד במידה שלו ושוטרים מכל מיני יחידות שהעמידו במיוחד בשביל איתי תצוגת תכלית מלאה- חבלן, כלבן, מז"פ ועוד. משם יצאו איתי ואימו עם יהודה לטיול רינג'רים באזור שער הנגב. החיוך על פניו של איתי החמוד, לא ירד. לא ברור היה, מי יותר התרגש- איתי, או הסובבים סביבו. איזה אירוע מיוחד ומרגש. אני רוצה להודות מעומק ליבי למשטרת ישראל ומג"ב על ההשקעה. תודה גם למחלקת הביטחון שלנו וכמובן לאחד והיחיד, רס"מ יהודה אהרוני, על היוזמה, המחשבה, ההשקעה והאהבה הגדולה שלו לילדי שער הנגב.

בשעה טובה

השבוע התקדמנו עוד צעד משמעותי בפיתוח מפת הכבישים בשער הנגב כשהוצבו הרמזורים החדשים בצומת ניר עם. לפני כשנתיים, הבטחתי לתושבי ניר עם שאעשה הכל על מנת שיקימו רמזור שיסדיר את הכניסה והיציאה מהקיבוץ. אחרי עבודה מאומצת הצלחנו במשימה, וזה מרגש אותי לדעת שהתקדמנו עוד צעד משמעותי בהסדרת הכבישים והצמתים של המועצה. אחרי חג הפסח יתחילו הרמזורים לפעול, במקביל תתחלנה העבודות להצבת רמזור בכניסה למושב יכיני. כפי שפרטתי בעבר, בשנתיים הקרובות אנחנו צפויים לשנות את מפת הצמתים של שער הנגב- צומת אחר צומת, כביש אחר כביש, כולל כמובן גם את צומת גבים! הדרך עוד ארוכה. לפנינו הסדרת צמתי היציאה מקרית החינוך, היציאות מהישובים, כיכרות וגם שבילי אופניים שהשבוע התחלנו בעבודת התכנון שלהם. אנחנו נמצאים בעיצומה של תנופת פיתוח יוצאת דופן ואני שמח שניתן כבר לראות את התוצאות בשטח.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש מרץ בשער הנגב