{{preheader}}

יום שישי | 26.3.2021

ב.מ.ה

השבוע חנכנו באופן רשמי את המתחם בית שביתת הנשק, שצמוד לחורשת צוקרמן ואתר החץ השחור. בשיפוץ הושקעו למעלה מ - 4 מיליון שח. הטקס התקיים במעמד יו"ר קרן קימת לישראל, אברהם דובדבני. בית שביתת הנשק הוא אתר בעל חשיבות היסטורית שעמד סגור במשך שנים רבות. מלבד בית שביתת הנשק, שודרגו גם החניות, השבילים, נוספו מקומות ישיבה ונסלל כביש חדש במקום. העבודות התאפשרו בסיוע של ידידינו ושותפינו בקרן קימת לישראל, בשיתוף עמותת חץ שחור- מקימי האתר. לפני האירוע החגיגי ביקרתי עם יו"ר קק"ל, גם במצפור נביה מרעי. דובדבני התרשם עמוקות מהפוטנציאל הגדול ואני גאה להכריז שבסיוע של החברים מקק"ל יעבור גם מצפור נביה מרעי, תהליך של שדרוג ושיפוץ לקראת ספטמבר, כשנציין 25 שנה לנפילתו. נקודות אלו הן חלק משביל ב.מ.ה שאנו בונים בימים אלו. שביל ב.מ.ה (ביטחון, מים, התיישבות) יקשור את כל מוקדי המורשת והתיירות צמודי הגדר, לכדי שביל אחד, שיספר את ההיסטוריה של קהילת שער הנגב ואת הקשר ההדוק שיש בין הסיפור הבטחוני והסיפור ההתיישבות בקו הקידמי של מדינת ישראל. בעזרת השותפות הגדולה שלנו עם קק"ל, שמקדמת את הפרויקטים בכל הכוח, אנחנו נחזק את אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים שלנו- התיירות. תודה לידידי היקר אברהם דובדבני, יו"ר קק"ל, על השותפות החזקה והאמונה. תודה לאנשים הטובים והמסורים מעמותת חץ שחור וכמובן למיכה אוחיון מקיבוץ מפלסים שמוביל את דור ההמשך של גיבורי הצנחנים על שנים של עשייה בעבר, הווה ובעתיד. אני קורא לכולם לנצל את הפסח הקרוב לבקר במתחם חץ שחור המחודש!

שער הנגב זה בית

ביום רביעי האחרון, נפגשנו כל עובדי המועצה לאירוע המסורתי של הרמת כוסית וטקס הענקת תעודות לעובדים מצטיינים ומוערכים. שמחתי לפגוש את כולם- עובדים שעושים את עבודתם נאמנה, יום יום, שנה שנה, ובעיקר בשנה הנוכחית שהיתה מאתגרת במיוחד. השנה בחרנו להעניק תעודת הצטיינות לעובדת הסוציאלית אביטל ניר (ניר עם) ולסייעת הדס חג'בי (יכיני). אביטל, מנהלת המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה תחת האגף לשירותים חברתיים במועצה, עובדת מועצה מזה 37 שנה. הדס חג'בי, סייעת בגן ארזים במושב יכיני, עובדת במועצה מזה 13 שנים. בנוסף לעובדים המצטיינים הוענקו גם תעודות הערכה לצאלה עוזי, קניינית ומזכירת רכש במחלקת גזברות, עובדת המועצה מזה 10 שנים ולאיציק אמסלם, רכז לוגיסטיקה ותחזוקה באגף המוניציפאלי, עובד המועצה מזה 25 שנים. שמחתי להעניק שי מיוחד גם לפורשים שסיימו השנה את עבודתם במועצה- חנה טל (לשעבר מנהלת האגף לשירותים חברתיים) שסיימה 24 שנות עבודה במועצה ולנפתלי סיון, (לשעבר מנהל במטה האסטרטגי) שעבד 25 שנים במועצה.
ישנו מוטיב מרכזי, עוצמתי במיוחד, שחזר על עצמו לאורך כל הברכות והנאומים באירוע- שער הנגב זה בית. מקום להגיע אליו כל בוקר, מקום שמשרה ביטחון, מקום לעשייה, מקום להתפתח, מקום לתת בשבילו, לחלום ולהצליח בו. גאווה גדולה היתה לשמוע את כל העובדים המסורים של המועצה, מדברים על קהילת שער הנגב בעיניים נוצצות. אני גאה מאוד בכל עובד ועובדת במועצה אזורית שער הנגב ומודה לכולם בשמי ובשם כל תושבי המועצה. תודה לשלי מנהלת ההון האנושי שלנו ולכל צוות מחלקת משאבי אנוש על אירוע מרגש ומשמח במיוחד. תודה גם לציון בן חנן ולצוות שלו על הסיוע הרב בהפקה.

חג ההתחדשות

חג הפסח הוא חג של התחדשות, ניקיון וצמיחה. גם בשער הנגב אנחנו מקפידים לעשות פסח כמו שצריך. בנוסף לשדרוג ושיפור מקומות תיירות, הצלחנו, בעבודה מאומצת, להקים בכניסה לניר עם רמזור שיחל את עבודתו לאחר חול המועד. במהלך החג נתחיל את הביצוע של פרויקט התייעלות אנגרטית בישובים- פרויקט שעתיד לחסוך זיהום אויר וכסף לתושבי המועצה. מיד אחרי החג תחל העבודה על רמזור בכניסה ליכיני. בתחום החינוך התחלנו לאחרונה תהליך אסטרטגי מקיף שישרטט מחדש את העקרונות החינוכיים במסגרות הפורמליות והלא פורמליות. הקמנו את החברה לפיתוח שער הנגב, חברנו לחברת מטרונגב ושדרגנו את חווית הטיולים באזור, תחום התרבות עובר גם הוא שדרוג משמעותי וזוהי רק ההתחלה.
בסיום שנה מאתגרת, בה איבדנו את השגרה שלנו, אין זמן מתאים יותר מחג הפסח הזה, כדי לחגוג התחדשות- צאו לטייל ולהנות מהנוף הייחודי שלנו (רק בשבילים מותרים ולא על שדות). נצלו את החג להנות עם הילדים והמשפחה. תחגגו את ההתחדשות של השגרה שלנו ואת ההתחדשות של שער הנגב.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש מרץ בשער הנגב