{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון מארס 2021          أذار ٢٠٢١              אדר-ניסן תשפ"א

 

הבחירות מאחורינו אבל עבודה רבה עוד לפנינו.
לוקחות נשימה עמוקה וממשיכות!

الانتخابات من وراءنا ولكن عملنا مستمر. نأخذ نفس عميق ونستمر

ב-6 באפריל נשים עושות שלום עולות להשבעת הכנסת!

יחד נדרוש מחברות וחברי הכנסת ה-24 להרכיב ממשלה יוזמת ולנצל את חלון ההזדמנויות לקידום הסכם מדיני עם הפלסטינים!

6.4.21, 17:00 -14:00
פרטים נוספים והרשמה כאן

 הצטרפו אלינו!

 אנחנו לא מוותרות!

באותו יום, מי שלא עולָה לירושלים יוצאת, כמו בכל יום שלישי הראשון בחודש, לצומת הקרוב למקום מגוריה בקריאה:
למען ילדינו ובעקבות הסכמי אברהם, אנחנו דורשות לקדם הסכם עם הפלסטינים!

יום שלישי, 6 באפריל, 17:00-18:30

לפרטים: מרב 054-2308033

אז מה היה לנו במערכת הבחירות ?
ماذا حصل لنا في حملة الانتخابات

רגע לפני הבחירות הקמנו בתל באביב את מיצג חלון ההזדמנויות כדי להעביר באופן הברור ביותר את המסר: בעקבות השינויים הפוליטיים שחלו באזורנו ובעולם נוצר כעת מומנטום משמעותי ונדיר לקידום הסכם מדיני בין ישראל לפלסטינים.

לישראל מגיעה מנהיגות שתדע לנצל את המומנטום הזה! אנו דורשות מכל המפלגות לממש את חלון ההזדמנויות ולפתוח במשא ומתן עם הפלסטינים!

 צפו במייצג ובצעדה שלנו ברחובות תל-אביב

 

זה הרגע להודות מעומק הלב,
هذا هو وقت الشكر من القلب

תודה לחברות סיירת הבחירות שנכנסו שוב ושוב לכנסים בזום עם מועמדות/ים ברשימות לכנסת, שאלו שאלות קשות בנושא המדיני והשתתפות נשים, והתעקשו לקבל תשובות. תודה לאלה שכתבו בצ'אט והסריטו (הסרט מבחירות 2015).

תודה למדרגות את דברי המועמדים במדרג השלום, תודה לכל אלו שניסו ולפעמים הצליחו לשכנע מועמדות מכל המפלגות לקיים מפגשי "מדברות בחירות",

תודה לפעילות אקטיביזם מהכורסא שכתבו לכל המועמדים והמועמדות וענו וביקשו התייחסות לנושא,

תודה לנשים שתכננו וארגנו ובנו וניסרו והדביקו את מיצג חלון ההזדמנויות, תודה גדולה לאלה שהדהדו כל פעילות שלנו ברשתות החברתיות,

ותודה לתורמות ולתורמים שבזכותם אנחנו יכולות לקיים את כל הפעילויות האלה.

תִּרמו לנו

נשים עושות שלום באו"ם
نساء يصنعن السلام في الأمم المتحدة

כפי שדיווחנו בידיעון אוקטובר, תנועת נשים עושות שלום קיבלה מעמד של ארגון מייעץ לאו"ם. המעמד המייעץ מאפשר לנו גישה לאירועים של ארגוני האו”ם הרלוונטיים לתחומי הפעילות שלנו, הרחבת שיתופי פעולה... קראו עוד.

החודש במסגרת המושב ה-65 של ועדת האו"ם למעמד האישה, הוקדש לתנועה שלנו אירוע (זום) מיוחד בהשתתפות סנטוריות מקנדה וארה"ב, כלת פרס נובל לשלום מליבריה, חוקרת ישראלית ונציגות של התנועה. נושא הדיון היה: גישות חדשניות לשבירת הפרדיגמות על נשים ושלום, נשים וביטחון, תוך התמקדות בדרכים מעשיות להבטחת השתתפות מלאה של נשים בקבלת החלטות... קראו עוד, צפו בהקלטה של האירוע  והאזינו לראיון עליו בגל"צ .

נפתחה הרשמה לקורס תקשורת מקרבת
بدأ التسجيل لاستكمال " التواصل عن قرب "

צוות שיח פותח "מרכז אימון לשיח מקרב" במטרה לקדם את היכולת שלנו לנהל דיאלוג עם מגוון א/נשים בעלי נרטיבים, דעות ועמדות שונות, בתנועה ומחוצה לה. הסנונית הראשונה היא הזמנה נדיבה לקורס תקשורת מקרבת בהנחיית ארנינה קשתן, מנחה בכירה בתחום. 
הקורס המקוון כולל מפגש מקדים + 7 מפגשים בני שעתיים כ”א, בימי שני 19.4-14.6, 11.30-13.30.
מידע על תכנית הקורס, פרטים נוספים והרשמה - כאן.

 נשים דתיות מקדמות שלום
نساء متدينات يصنعن السلام  ️️️

קפה רכזות אירח החודש שתי נשים דתיות - יהודיה ומוסלמית - שדברו על תפקידן של נשים דתיות בעשיית שלום ועל פעילותן המשותפת בפרויקט Search for common ground. המפגש נערך ביוזמת צוות מגוון והוא נועד להכיר וללמוד את החשיבות של שיח נשי בין-דתי ושל מעורבות מנהיגוֹת דתיוֹת בקידום שלום.

המתדיינות היו: תמר מאיר, דתיה אורתודוקסית, פמיניסטית, מחויבת להלכה מפתח תקווה, בוגרת תכנית מנדל וחברה בארגון רבנים אורתודוקסי שבו חברות גם נשים. ועו"ד חנין שלבי מכפר ערערה, פעילה חברתית מגיל צעיר, בוגרת תכנית מנדל וממקימות עמותה לתמיכה וסיוע משפטי לנשים ערביות מוחלשות.

שיח בין-דתי מתקיים כבר מאות שנים. החידוש הוא בשיח בין-דתי נשי שמקדם דו-קיום בין שני צדדים שמאמינים באלוהים ולשניהם קשר עמוק לארץ ישראל.... מוזמנים לצפות במפגש המרתק. 

נעמה ברק וולפמן - אישה עושה שלום
نعامي براك فولفمان - إمراءة تصنع السلام

"נשאלתי למה הצטרפתי לנשים עושות שלום? איך אפשר שלא?! לאחר מבצע צוק איתן, ועם התקרב מועד הגיוס של בתי הבכורה, התחוור לי באופן חד משמעי שהזמן אוזל. שאמירתו של בן גוריון על האם העבריה שצריכה לדעת שגורל בניה נתון בידי מפקדים ראויים, אינה מדויקת ומחייבת את התערבותנו. כי האמת היא שגורל בנינו ובנותינו נתון בידינו, בכיוון שנדרוש ממנהיגי המדינה שלנו ללכת בו. והכוון הוא זה של שלום, של תיקון, של שוויון ושותפות. לא קלה היא דרכנו, עוד רבה היא, אבל אנחנו עוד נגיע!"....

נעמה מרכזת יחד עם יעל שטימברג את עשרות צוותי השטח של התנועה. קראו עוד על נעמה

מועדים לשמחה ולשלום    مواعيد فرح وسلام