{{preheader}}

יום שישי | 9.4.2021

כיפת ברזל הדור הבא

ביום ראשון הגיע אלינו דני גולד, ראש מפא"ת (מינהל מחקר ופיתוח אמצעי לחימה ותשתיות טכנולוגיות) ומי שנחשב אבי כיפת ברזל. דני סייר בחממה הטכנולוגית שלנו, התרשם מהסטארט אפים השונים ומהפוטנציאל האדיר- הן בתחומי החקלאות המתקדמת והן בתחומי הביטחון. מהמפגש נולדו אפיקים חדשים של שיתופי פעולה, שאני מקווה שיבשילו בקרוב. מבטיח להמשיך לעדכן. לאחר הסיור נפגש דני עם תלמידי מגמת מכטרוניקה בשער הנגב, שעתידים לפתוח בספטמבר הקרוב את מסלול הלימודים החדש בתוך המגמה- מסלול תעשיות ביטחוניות. השיחה התארכה כמעט לשעה. התרגשתי במיוחד לשמוע את השאלות שבני הנוער שלנו, שאלו את דני גולד- שאלות מקצועיות, מאתגרות ומורכבות. השיחה התמקדה בכלים לפיתוח עתידי של תעשיה ביטחונית. אני גאה בכל אחת ואחד מבני הנוער שלנו על הרצינות והמקצועיות שהפגינו במפגש. אין לי ספק שמשער הנגב יצמחו המפתחים והמהנדסים של התעשיות הביטחוניות העתידיות. תודה לשם גולסט ורונן פנקר על הלווי המסור של התלמידים לפני, לאורך ואחרי המפגש. תודה לדנה מזרחי, נציגת ניר עם במליאה, על הסיוע. תודה לדני גולד וצוות מפא"ת על מפגש חשוב, וכמובן תודה לתלמידות והתלמידים של שער הנגב, שהסבו גאווה גדולה לי ולכולנו.

תיאום פעולות אזרחי וצבאי

ביום שלישי האחרון הוזמנתי להשתתף ולייצג את ראשי רשויות עוטף עזה, בטקס להחלפת מתאם פעולות הממשלה בשטחים. בטקס חגיגי במיוחד, נכנס האלוף רסאן עליאן לתפקיד כאשר הוא מחליף את האלוף כמיל אבו רוקון, שסיים שלוש שנים בתפקיד מתאם פעולות הממשלה בשטחים ושירות של 42 שנים במערכת הביטחון. הטקס נערך במעבר ארז במעמד שר הביטחון בני גנץ, הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, ידידי וחבר העוטף- מפקד פיקוד דרום, האלוף אליעזר טולדנו ובנוכחות חברי פורום מטכ"ל ומנהיג העדה הדרוזית בישראל, השיח' מוואפק טריף. במשך שלוש השנים בהם שימש אבו רוקון כמתאם הפעולות בשטחים הוא סייע לנו, המרחב האזרחי התיישבותי על הגבול, בצורה יוצאת מגדר הרגיל. שיתוף הפעולה שלנו עובר כחוט השני גם דרך המציאות הביטחונית שאנו חיים בה כבר שני עשורים וגם בפרויקטים העתידיים שאנחנו שבימים אלו קורמים עור וגידים. נפרדתי מהאלוף אבו רוקון בחיבוק חם ובהוקרה גדולה על העבודה המשותפת שלנו. לשמחתי, הקשרים החזקים שלנו עם הצבא ובפרט עם המתפ"ש, ימשיכו להתחזק גם בעתיד. צוות שער הנגב ואני, יחד עם מפקד המתפ"ש הנכנס, האלוף רסאן עליאן, נמשיך לקדם פרויקטים שבכוחם לשנות את המציאות באזור הדרום כולו. אני מאחל לרסאן עליאן הצלחה גדולה- הצלחתו היא הצלחתנו.

תרבות רבותי, תרבות

אחרי הפסקה כפויה של שנה, מוסדות הפנאי והתרבות בשער הנגב חוזרת למפגשים פרונטליים!
החוגים לילדים ובני נוער חוזרים החל משבוע הבא לפעילות מלאה. במקביל, אירועי התרבות שלנו יוצאים סוף סוף מהזום ואין זמן טוב יותר כדי להתחדש בשבת תרבות- מסורת חדשה שמתחילה לפעול החל מהחודש בשער הנגב. שורה של משפיעי דעה ומעצבי סדר יום ציבורי יגיעו בחודשים הקרובים למתנ"ס איבים לשוחח עם תושבי שער הנגב והסביבה, על מגוון נושאים מרתקים. המפגשים בחינם אך כרוכים בהרשמה מראש ואני מזמין את כולם להיכנס ולהירשם. בנוסף לשבת תרבות, פתחנו לאחרונה את אולם דורות מחדש. החודש הקרוב עמוס הופעות של אמנים מהשורה הראשונה בארץ. ביום שני האחרון הופיעה אסתר רדא. המועצה העניקה 100 כרטיסים לצוותי הגיל הרך- גננות וסייעות בהוקרה גדולה על העבודה המסורה ובפרט בתקופת הקורונה. בנוסף, בהופעה נכחו עשרות עולים חדשים מאתיופיה, תושבי איבים. אסתר רדא התרגשה במיוחד ועצרה את ההופעה כדי לדבר על חוויות הילדות שלה כעולה. אני מזמין את כל תושבות ותושבי שער הנגב, ללא יוצא מין הכלל, להנות ממגוון רב של הופעות והפעילויות. כל הפרטים באתר המועצה.

לכל האירועים לחצו כאן

לסיום

השבוע התקיימה הישיבה הראשונה של הועדה הציבורית בתהליך האסטרטגי החינוכי שלנו. תודה לכל החברים בוועדה ובמיוחד לנציגי ההורים והישובים על הנכונות. בקרוב נתחיל סבב מפגשי ציבור בישובים. אני מזמין את כולם להתעדכן בנעשה בישיבה הראשונה ולהצטרף למפגשים בישובים.

לסיכום הישיבה ורישום למפגשים לחצו כאן

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש אפריל בשער הנגב