{{preheader}}

יום שישי | 23.4.2021

הכניסה לקרית החינוך

השבוע, בשעה טובה, התיכון חזר למערכת רגילה. כל התלמידים חזרו לשגרה למידה ואיתם חזרו הפקקים בכניסה לצומת גבים. אין זה חדש שהצומת עמוס ומסוכן. השבוע פניתי שוב, בפניה דחופה למנכ"ל משרד התחבורה ולצוותים המקצועיים במשרד ובנת"י, ודרשתי למצוא תקציב באופן מידי, כדי להוציא לפועל את תכנית הסדרת צומת גבים כמה שיותר מהר. בעקביות ונחישות, לא ארפה עד שיאושר התקציב לביצוע תוכניות הסדרת הצומת בהקדם. בינתיים, מועצה אזורית שער הנגב עושה ככל שביכולתה על מנת לנסות ולהקל על העומס. בחודשים האחרונים פתחנו שער כניסה חדש לקרית החינוך והוא מיועד רק לרכבים פרטיים. לאור העומסים בשבוע האחרון הרחבנו את שעות הפתיחה של השער, שפתוח כעת מ- 07:15-09:00. אני מבקש בכל באי קרית החינוך בבקרים, אנא כנסו דרך השער החדש - כך נוכל להוריד את העומס בצומת גבים ולאפשר כניסה בטוחה יותר לילדים. אנחנו בתוך תהליך ארוך, שבסופו כל הצמתים בשער הנגב יהיו מסודרים יותר ובטוחים יותר. בינתיים- סעו בזהירות ובאחריות.

מתחברים בחזרה

אנחנו נמצאים בסיומה של שנה מאתגרת וארוכה במיוחד, בה שמרנו על ריחוק חברתי ונמנענו ממפגשים גדולים או קהילתיים. אנחנו בשער הנגב, כבר יודעים היטב את הכוח הגדול הטמון בקהילה מלוכדת וחזקה- כמה חשוב לייצר זמן משפחתי איכותי או מפגש קהילתי משמעותי וכמה אלו תורמים לחיזוק החוסן האישי והקהילתי. כמה חשובה החוויה הקולקטיבית לחוסן שלנו. בדיוק בשביל זה, יצרנו את אירוע "מתחברים ביחד". האירוע הוא שיתוף פעולה מוצלח במיוחד של מרכז החוסן שער הנגב ומחלקת התרבות. מדובר במשחק ניווט משפחתי מגבש, שנבנה במיוחד לתושבי שער הנגב- הרפתקה משפחתית יוצאת דופן שכוללת משימות, חידות והפעלות בכל רחבי המועצה. בסיום המשחק יתקיים יריד קהילתי ענק שכולל תערוכת מיצגים יישוביים מהנעשה בקהילות שער הנגב בנוסף לתיאטרון רחוב, קרקס, דמויות חיות, תחנות יצירה, דוכני אוכל ועוד. האירוע הוא ללא עלות אך מותנה בהרשמה מראש- כל משפחה שתרשם תקבל ערכת יציאה למשחק, מפנקת במיוחד. אז קדימה להירשם ולהתחיל לנווט!

לחצו כאן כדי להרשם לאירוע

עדכונים מתהליך האסטרטגיה בחינוך

השבוע התחלנו רשמית את סבב מפגשי שיתוף הציבור הראשון בתהליך האסטרטגי של החינוך. כפי שכתבתי בעבר, מדובר בתהליך עומק שבסופו נתאים את מערכת החינוך במועצה- מגילאי לידה ועד גיל 18 לאתגרי התקופה ולצרכים של קהילת שער הנגב. את התהליך פתחנו במפגש עם ציבור המורים וצוותי ההוראה של בתי הספר "קשת" ו- "אלונים". ביום שני האחרון פתחנו את סבב המפגשים בקיבוץ ארז ושלישי בנחל עוז. בשני המפגשים עם הציבור עד כה, הגיעו עשרות תושבים- הורים צעירים וותיקים, צוותי חינוך והגיל הרך. השיח היה מעמיק ודן בכל מיני שאלות חשובות שיש לתת עליהן את הדעת בתהליך האסטרטגי. בשבוע הבא נפגש ביכיני וברוחמה. לכל הישובים כבר תואם מפגש במהלך השבועות הקרובים. מדובר בתהליך משותף לכולם- מועצה, ישובים ותושבים, שיכלול בין היתר גם דיון בסוגיית יום הלימודים הארוך בבתי הספר. התהליך כולו שקוף וזמין לכולם. בסיום כל מפגש יתפרסם פרוטוקול שכולם יוכלו לקרוא ולהתרשם. אני מזמין את כולם לא לפספס את ההזדמנות להשפיע על עיצוב הדורות הבאים של שער הנגב. ניתן להירשם למפגשים (כל אחד ביישובו) באתר שהוקם במיוחד בשביל התהליך האסטרטגי.

לחצו כאן כדי להרשם למפגשים

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש אפריל בשער הנגב