02.10.13   
אתר הבית | פייסבוק | קצת עלינו
 

שלום רב,
 
 

הפעם אני רוצה לשתף אתכם בסיפור קצר על אחד מלקוחותינו שנאשם בעבירות מס, וכיצד נחלץ מאישום חמור יותר ומעונש מאסר בפועל.

א', קבלן במקצועו, לא הנפיק חשבוניות בסכום של 50 אלף ₪ על חמישה תשלומים שקיבל עבור עבודות בנייה שביצע, ונאשם בחמש עבירות של אי רישום תקבול על פי פקודת מס הכנסה. את החשבוניות הנפיק א' רק לאחר שזומן לחקירה ברשות המסים.

למרות שהעבירה בה נחשד היא טכנית בלבד, כלומר – נעשתה ללא כוונה פלילית – התביעה דרשה להתייחס אליה כאל עבירה מהותית, כזו שנעשתה בכוונה ובמטרה להתחמק מתשלום המס, ושעונשה הוא מאסר בפועל.

הנאשם פנה למשרדנו לייצוג, במהלכו העלינו מספר טענות בפני השופט, לפיהן מדובר בעבירה אחת בלבד ולא בחמש עבירות נפרדות, מצבו האישי והכלכלי של הנאשם קשה מאוד והוא מנסה להתפרנס מעבודות מזדמנות, הוא חסר עבר פלילי ואף ניסה לתקן את שגיאתו עוד לפני שהוגש נגדו כתב אישום. בנוסף, משרדנו טען כי עונש המאסר בפועל שדרשה התביעה הוא עונש חמור שלא תאם את העבירות שיוחסו לנאשם בכתב האישום, בפרט לאור הסכומים הנמוכים יחסית שיוחסו לו ולאור העובדה שהנאשם הסיר את המחדלים.

בעקבות טענות אלו, ולאור פסקי דין עדכניים דומים שהצגנו בבית המשפט – בהם המחדלים הוסרו ובית המשפט הסתפק במאסר על תנאי וקנס ללא מאסר בפועל – השופט קבע כי אין בסיס לבקשת התביעה לעונש מאסר.

כך ניצל א' מעונש פוטנציאלי כבד של מאסר בפועל. גזר דינו הסתכם ב-10 חודשי מאסר על תנאי, תשלום קנס בסך 10,000 ש"ח ב-20 תשלומים שווים וחתימה על התחייבות בסך 20,000 ש"ח להימנע מעבירות מס נוספות בעתיד.

התייעצות עם מומחים המכירים היטב את תחום המסים והפסיקה העדכנית בנושאים אלה, יכולה להציל חשודים ונאשמים ממצבים לא נעימים ומהסתבכות חמורה עם רשות המסים.

אם יש לך כל שאלה בנושא, צור עמנו קשר ונשמח לסייע.

שלך,
קרן זרקו זמיר, עו"ד

 
משרד עורכי דין זרקו זמיר
ייצוג משפטי בתיקי מס הכנסה, מע"מ, צווארון לבן והלבנת הון

רח' ירושלים 39, מגדל המשרדים, קומה 6, קרית אונו 55423
טל': 03-6354090 נייד: 054-5946363 פקס: 03-6354091
keren@keren-law.co.il

www.keren-law.co.il