{{preheader}}

יום שישי | 30.4.2021

האסון במירון

בשעות האחרונות אנו מתבשרים על עשרות אנשים שנמחצו למוות במהלך ההילולה הלילה בהר מירון. עם הדקות התמונה מתבהרת יותר ויותר, אך לצערי, אין ספק שמדובר באחד מהאסונות הגדולים שידעה המדינה ויום עצוב מאוד לכל עם ישראל. אני מוסר את תנחומי למשפחות ההרוגים והחלמה מהירה לפצועים באירוע.

המתיחות בגזרה

השבוע קיבלנו תזכורת נוספת למציאות הביטחונית באזורינו- שגרה לא יציבה שנשכחה בשנה האחרונה בחסות משבר הקורונה הבינלאומי. המתיחות בשבוע האחרון הביאה לירי של עשרות רקטות לכיון עוטף עזה ואף לנפילה בתוך שטח קיבוץ בשער הנגב. במזל, לא היו נפגעים בגוף אך נזק נגרם לרכוש. כפי שידוע לכולנו, הנזק הנפשי תמיד קיים. אלו לא ימים פשוטים בשבילנו. אני בטוח שכפי שבעבר התמודדנו יחד עם משברים, מהם קמנו חזקים ומלוכדים יותר, כך נצלח כל משבר שתזמן לנו המציאות הביטחונית השבוע ובעתיד. אני מזמין את כל מי שחש צורך לפנות למרכז החוסן שער הנגב (הפרטים נמצאים באתר המועצה). החוסן האישי, המשפחתי והקהילתי שמפגינה קהילת שער הנגב ראוי להערכה, אך הוא לא מייתר ולו במעט, את הצורך לייצר יציבות אזורית. ממשלת ישראל צריכה לייצר אסטרטגיה ברורה וארוכת טווח לניהול האיום מול ארגוני הטרור בעזה. דרושה הסתכלות רחבה, רב תחומית, על האזור כולו. בימים האחרונים שוחחתי עם לא מעט ממפקדי הגזרה ועם כוחות הביטחון באזור. כולם ערוכים לכל תרחיש אפשרי. חיילי ומפקדי הגזרה עושים לילות כימים כדי לשמור על הביטחון ותחושת הביטחון שלנו. על כך תודתי הגדולה. כולי תקווה כי בקרוב נוכל להנות משיגרה אמיתית ויציבה.

מתקדמים בשביל

תנופת התיירות שלנו לא עוצרת. כל תוכניות הפיתוח של פארק השקמה ממשיכות להתקדם, ובכלל זה גם פיתוח שביל השקמה ושביל ב.מ.ה (בטחון, מים, התישבות), המחבר בין כל הנקודות ההיסטוריות בשער הנגב. השבוע נפגשתי עם נציגי התיירות של קיבוץ אור הנר, שביקשו לבחון דרכים נוספות לשילוב האטרקציות התיירותיות והעסקים הקטנים בקיבוץ, במסגרת פיתוח שביל השקמה ושביל ב.מ.ה. בפגישה עלו מספר כיוונים חדשים לשילוב המאפיינים הייחודיים של אור הנר כגון מסעדת פטגוניה, הכרם של פפו ופסלי המוראלס הייחודיים, בתוכנית התיירות המועצתית. זאת היתה פגישה חשובה שסיפקה ראיה נוספת על התיירות האזורית שלנו. אין לי ספק שרק מעצם יצירת השותפות עוד יצמחו דברים גדולים. אני מודה לנציגי אור הנר על היוזמה ומזמין תושבים וישובים נוספים לפנות למועצה על מנת לבחון דרכים נוספות לשילובים ייחודיים ומעניינים.

במהלך הטיול

השבוע קפצתי לביקור בקיבוץ רוחמה. בטיול שלי בין שבילי הקיבוץ, שמחתי לראות את תחילת העבודות על מסתורי הפחים בקיבוץ. מדובר בפרויקט שמתקיים בימים אלו בכל ישובי שער הנגב ומוביל אותו בגאון, האגף המוניציפלי של המועצה. בכל קיבוץ מוקמים מתחמים מוסדרים לפחי האשפה והמחזור בישוב, באופן שלא יפריע לנוף ובמקביל ימנע פיזור אשפה באזור הפחים. הפיתוח מתבצע יחד עם הנהלות הישובים וכל ישוב בוחר את הדרך הנכונה לו. בהמשך הסיור ברוחמה, שמחתי לשמוע שבמסגרת שירות בא-לה מכולה של המועצה ואשכול נגב מערבי, הגיעה לרוחמה מכולה לפינוי הר פסולת הבניה שנמצא באזור כבר מעל כמה חודשים. אגב, למי שלא מכיר- המועצה בשיתוף אשכול נגב מערבי מציעה לתושבי שער הנגב שירות של הזמנת מכולה או באלות לפינוי פסולת בניה, כולל הובלה ופינוי, במחירים שוברי שוק. כל תושב או ישוב יכולים להזמין דרך אתר המועצה (תחת האגף המוניציפלי).

לסיום

אתמול איבדנו בנסיבות טרגיות את סער ברקאי, מנכ"ל מרכז המבקרים 'עוז בנגב' שבנחל עוז ומנהלה של קהילת העסקים שער הנגב. סער ואני היינו חברים. דרכנו הצטלבו במספר פרויקטים וזכיתי לעבוד איתו במשך הרבה שנים. את הבשורה הקשה קיבלתי בכאב רב ובלב כבד. אני רוצה להביע מכאן את תנחומי הכנים למשפחת ברקאי. צוותי המועצה מלווים את קרוביו בקהילת קיבוץ רוחמה בו התגורר, ובקהילת קיבוץ נחל עוז בו עבד.
יהי זכרו ברוך

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש אפריל בשער הנגב