{{preheader}}

יום שישי | 30.4.2021

מתחברים לחוסן

אתמול חגגנו יחד, כל קהילת שער הנגב- ותיקים, הורים וילדים, באירוע מתחברים לחסון- חפש את המטמון משפחתי ומגבש שבסופו חיכה לנו הפנינג ענק, מושקע ושמח. נהניתי לפגוש את כל ההורים, לראות את מאות הילדים משחקים ואת הוותיקים שלנו איתם. עוד ארחיב בעתיד על האירוע המדהים של אתמול שבהחלט היה אירוע מגבש ומאחד, אחרי תקופה ארוכה שבה לא נפגשנו. כיף גדול לסיים ככה יחד את השבוע.

שלום חבר

השבוע ציינו שנתיים למותו של משה פדר ז"ל, שנהרג מירי טיל נ"ט ב- 5.5.19 במהלך מבצע חגורה שחורה. אתמול התקיים בקיבוץ ארז אירוע מכבד בו לקחו חלק משפחת פדר היקרה, עובדי המפעל של הקיבוץ, קהילת ארז ועוד. משה היה איש של עבודה. חבריו במפעל ובקיבוץ, ויש לא מעט כאלו, מעידים על איש מקצועי, איש שיחה ורוח, שאהב לטייל, לצייר ותמיד היה מחייך. הכיר כל שעל ואבן בארץ (וגם בחול), סבא מסור, אב אוהב וחבר קהילת ארז לכל דבר ועניין. באותו יום נורא, בעיצומו של מבצע חגורה שחורה, נקשר גורלה של משפחת פדר עם גורל קהילת ארז ושער הנגב. מותו של משה, היכה בקהילת שער הנגב ובמיוחד בקהילת ארז. המארג העדין של קיום שגרה יחסית, גם תוך כדי הסלמה, נפגע. שער הנגב התגייסה בכל הכוח כדי שקהילת ארז תקבל את הכלים לחזור לשגרה, לקבל את תחושת הביטחון מחדש - בנינו מיגון, סללנו דרכים והיום, כשקיבוץ ארז נמצא בתנופת בניה בלתי רגילה, אני גאה מאוד להגיד שהצלחנו. בנוסף, הקמנו פינת הנצחה צנועה בכניסה לקיבוץ - שתייצג את האדם שהיה משה ז"ל ומה היה בשביל משפחתו, חבריו ולקהילת ארז. אני רוצה להודות למשפחת פדר על הבחירה להנציח את משה, גם כאן בעוטף עזה. להמחיש את שותפות הגורל שיש בינינו ולהזכיר לכולנו, את הערכים אותם ייצג וחי משה פדר ז"ל - אהבת הארץ, אהבת האדם, עבודה קשה ומסירות. מתוך ערכים אלו אנחנו גדלים, מפתחים ובונים והם המפתח לצמיחה והשגשוג בשער הנגב ועוטף עזה.

מהנדסים עתיד

השבוע נכנס לתפקידו מהנדס המועצה החדש- שמעון אוזילבסקי. שמעון הוא מהנדס עתיר ניסיון, שכיהן בעבר בשורה של תפקידים מרשימים כמו מהנדס חברת "עדי הדר ייזום" ומהנדס המועצה האזורית שפיר. הוא מגיע היישר אל תוך תנופת הבניה והפיתוח שלנו. מהפכת הצמתים של שער הנגב שמתקדמת בקצב טוב (בקרוב יתחיל לפעול גם הרמזור ביכיני), בניה של שכונות חדשות ברבים מיישובי המועצה (השבוע התקדמנו עוד שלב לקראת העבודה על התשתיות בשכונה החדשה באור הנר) וכמובן פרויקט התב"עות- פרויקט מהפכני, תקדים לעתיד התכנון של המרחב הכפרי בישראל ועיקרו שרטוט מחדש של גבולות יישובי המועצה באופן שיתאים לצרכים של הקהילות, בהווה ובעתיד. מחלקת ההנדסה של שער הנגב עומלת בימים אלו על מגוון רב של פרויקטים ואני סומך על שמעון שידע להשתלב ולהוביל את כולם. אני רוצה להודות גם לדניאל סנרמן, מהנדס המועצה בתשע השנים האחרונות, שימשיך ללוות אותנו בתקופה הקרובה. תודה רבה וכמובן המון בהצלחה לשמעון.

ברוכים הבאים

בעשור האחרון קהילת שער הנגב כמעט והכפילה את עצמה. משפחות צעירות מכל הארץ מקימות את בית הקבע שלהן בשער הנגב. בנינו כ- 13 גנים חדשים, בית ספר יסודי ושכונות רבות בכל ישובי שער הנגב. גם בשנה האחרונה, בעיצומו של משבר בריאותי וכלכלי בינלאומי, תנופת הקליטה לא הופסקה. עשרות משפחות נקלטו השנה בישובים השונים ועוד עשרות אחרות עתידות לעבור לשער הנגב בשנה הקרובה. בדיוק בשביל משפחות אלו החלטנו לקיים כנס קליטה למשפחות החדשות. לאירוע החגיגי והמרגש, שיתקיים ממש בעוד חודש מהיום, תגענה כל המשפחות החדשות של קהילת שער הנגב. שם יפגשו אותן, כל אנשי המקצוע הרלוונטיים של המועצה- שירות לתושב, חינוך בשער הנגב, גיל רך, תרבות, מרכז צעירים התנהלות בחירום ועוד. כל אחת ואחד מהם יציגו בפני התושבים את הממשקים השונים שלנו, כך שגם התושבים החדשים לא רק יהיו חלק, אלא גם ירגישו חלק מקהילת שער הנגב שהולכת, צומחת וגדלה. כל הפרטים בקרוב.

לסיום

מסורת ישנה חדשה של שער הנגב, חוזרת אלינו בקרוב מאוד. עוד מוקדם לספר אך שימו לב- בקרוב הדולפינים חוזרים לשער הנגב. מבטיח לעדכן.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש מאי בשער הנגב