פרסום באיגרת:
הדרך הקלה, המהירה והיעילה להעביר את המסר שלך לכל הקהילה האנתרופוסופית בישראל!

 
האיגרת - עלון מידע מקוון לחינוך ולדורף ואנתרופוסופיה בישראל
 מופץ חינם | גיליון מספר 67, 8.10.13 | ליצירת קשר עם מערכת האיגרת
קיבלת את האיגרת מחבר? להרשמה לאיגרת ליצירת קשר עם אחראי פרסום | שתף בפייסבוק

אם אינך רואה את התמונות, יש לאפשר זאת בתוכנת הדוא"ל שלך


ממלכתי זה הכי, אחי: בתי ספר ולדורף בישראל רוצים לשנות סטאטוס 

משרד החינוך משנה את החוקים ובחינוך ולדורף נערכים למציאות החדשה

כניסתו של הרב שי פירון לתפקד שר החינוך מביאה עמה רוחות של שינוי. כפי שדיווחנו ביולי השנה (איגרת 54), חוזר מנכל שהוציא משרד החינוך מנסה לעשות סדר בנושא תשלומי ההורים בבתי הספר היחודיים. בקצרה ניתן לומר שחוזר זה מצמצם מאוד את האפשרות של גביית תשלומי הורים, עד כדי איום ממשי על האפשרות להמשיך לממן את פעילותם של בתי הספר שנמצאים במעמד של מוכר שאינו רשמי (שאליו משתייכים כיום רוב בתי הספר ולדורף בישראל) ואשר מקבלים, מעצם הגדרתם, מימון חסר מהמדינה.

בתגובה להתפתחות זו הוציא לאחרונה ד"ר גלעד גולדשמידט, יו"ר הפורום הארצי לחינוך ולדורף בישראל, מזכר לבתי הספר ובו ההמלצה להגיש למשרד החינוך בקשה להכרה כבית ספר ייחודי. לשם כך, מוסיף גולדמידט, יש לעבור ועדה של משרד החינוך ולקבל הכרה כבית ספר ייחודי. על מנת שבית ספר יוכל לגבות כסף כחוק במעמד זה בשנה הבאה, תשס"ה, יש לעבור את הועדה עוד השנה. המועד האחרון להגשה הוא סוף חודש אוקטובר (פחות מחודש).

בנוסף, כותב גולדשמידט כי יש לפעול למען מעבר של בתי הספר במעמד של מוכר שאינו רשמי למעמד של בתי ספר ממלכתיים. לדבריו, משרד החינוך עומד להקים זרם ממלכתי חדש של בתי ספר חרדיים וכך למעשה מתרוקן המעמד של מוכר שאינו רשמי (אותו חלק חינוך ולדורף עם זרם החינוך החרדי). הוא מוסיף כי למעשה, אין כיום כמעט יתרונות במעמד זה, שפעם היה יותר משוחרר וחופשי מהממלכתי, אך כיום נאלץ לעמוד בפיקוח הדוק מטעם משרד החינוך.

גלעד נוסף הפועל ברמה הארצית של חינוך ולדורף הוא גלעד אלון, שבחודשים האחרונים מרכז את הפעילות של פורום הורי חינוך ולדורף (ראו הרחבה באיגרת 30). ביום שישי הקרוב ייפגש פורום ההורים בבית ספר אורים (הכפר הירוק), במטרה לשתף את נציגי עמותות ההורים במידע שהצטבר ביחס לשינויים המתרחשים ולדון באפשרויות הפעולה העומדות בפניהם. לפגישה יגיעו גם ד"ר גלעד גולדשמידט ועו"ד קרן רז מורג.

מה צפוי בפגישה?

"הולכת להיות שיחה על כל מה שקורה בהקשר של משרד החינוך. אני רוצה שנחשוב ביחד איך אנחנו עובדים כגוף אחד, "תנועת חינוך ולדורף" לצורך העניין, עם משרד החינוך, בתחומים של הכרה כבתי ספר ממלכתיים וייחודיים, בעיות שיש מול גופי פיקוח ברמות המקומיות אשר נובעות מאי-הכרה או אי-הסכמה עם הדרך החינוכית שלנו, וכל הנושא של תשלומי ההורים.

האם אתה מזהה פה הזדמנות לשינוי הסטאטוס של חינוך ולדורף בישראל?

"אני מרגיש שיש שינוי מאוד גדול במצב שלנו היום ביחס למה שקרה בתחילת הדרך. אנחנו גדולים ובולטי מכדי לפעול "מתחת לרדאר" ולהסתדר בזכות מערכות יחסים מקומיות שפתחנו עם רשויות מקומיות ודרגים במשרד החינוך. תנועת ולדורף, על 7,000 הילדים ואלפי המשפחות המשתייכות אליה, הגיעה למקום שבו אי אפשר להסתתר יותר, ובמקום הזה תמיד עדיף להית יזמים ואקטיביים ולא להתנהל באופן תגובתי לדברים שקורים לך מבחוץ. אפשר להפוך את זה ליתרון דרך שותפות ועבודה עם הרשויות, ממשלתיות ומוניציפאליות."

לסיכום דבריו מדגיש אלון את החשיבות של ההשתתפות של נציגי כל בתי הספר בפגישה. למידע נוסף ניתן לפנות אליו במספר 050-5356270 או בדוא"ל giladallon@gmail.com

נועם שרון


84% מימון כבר הושג! 8 ימים נותרו לקמפיין!!!
עזרו לתאטרון המילה להעלות את ההצגה ג'ים ונהג הקטר של מיכאל אנדה
לצפייה בסרטון שהכין התאטרון לחצו על התמונה ↓↓↓

 


עשינו את זה! 101% מימון הושג! 5 ימים נותרו להצטרף להצלחה :-) 
ןניר אליאב כבר הציב את הרף הבא...
לצפייה בווידאו שהכין ניר לחצו על התמונה ↓↓↓


דבר המפרסם (דרושים, הודעות, ארועים, מוצרים)


סדרת מפגשים למטפלים 

סדרת מפגשי סוף שבוע למטפלים המתמקדת בגישה אנתרופוסופית בפסיכותרפיה.
תיפתח בחודש הבא.

המפגש הראשון יתקיים ב-15-16 בנובמבר, בהרדוף, ויעסוק בשלושת כוחות הנפש - חשיבה, רגש ורצון - וביטויים בטיפול נפשי ובאמנות.
 
פירוט בקישור המצורף: לחצו כאן..
 

 


לבית ספר ולדורף "אופק" בעמק חפר דרושים:

מלווה פדגוגי לליווי מורים צעירים בתחילת דרכם

מחנך/ת כתה ד' אמיץ וטוב לב שיחליף מחנכת היוצאת לחופשת לידה במהלך חודש מרץ 2014

לפרטים: מיטל 052-5838458

 


 


צוותי בסיס חדשים


תנועת המשולש החברתי פותחת ברחבי הארץ צוותי בסיס חדשים!

צוותי הבסיס של התנועה מהווים מסגרת ללמידה משותפת, חשיבה משותפת והתנסות משותפת. 
מטרת הקבוצה היא לחשוף את המשתתפים לתפיסת השילוש החברתי ולייצר תשתית לפעילות מערכתית כוללת לעיצוב פני החברה.

המפגשים כוללים: קריאה משותפת של טקסטים מהספר "עיקרי הבעיה החברתית" מאת רודולף שטיינר וממאמרים נוספים; חשיפה לפעילות תנועת המשולש החברתי ופעילות קבוצתית משתנה. 

את המפגשים מנחים פעילים מרכזיים בתנועה.
משך הפעילות: כ-20 מפגשים; אחת לשבוע או שבועיים (משתנה בין הצוותים)
עלות: 20-25 ש"ח למפגש

הצטרפו אלינו:

שוהם

תעוז

גדרה

דלית אל כרמל !

פרטים נוספים באתר התנועה: socialtriangle.org.il 

 


 

קריאה להצטרפות לאמנת האתיקה ולמרשם העוסקים האלטרנטיביים

הרשת האלטרנטיבית היא אגודה שיתופית שהוקמה במטרה לקדם את הרפואה הטבעית, התרבות הרוחנית והסולידריות החברתית בישראל, במסגרת קואופרטיבית דמוקרטית של חבריה – העוסקים והמתעניינים המעמיקים בעולם התוכן האלטרנטיבי. האגודה שואפת לאגד ולהוות את "מדורת השבט" של העוסקים בכול התורות והשיטות ולעודד שיתוף פעולה ביניהם.

פנייה ותנאים מיוחדים להצטרפות חברי הקהילה האנתרופוסופית לאגודה כחברים, יובאו לידיעתכם בקרוב. בינתיים אנו פונים אל מי שטרם עשה זאת, להצטרף לאמנת האתיקה ולמרשם העוסקים האלטרנטיביים המתבצע על ידי האגודה. הרישום אינו מחייב הצטרפות לאגודה, אינו כרוך בתשלום או בהתחייבות אחרת כלשהי, למעט ההתחייבות לכללי האתיקה שבאמנה.

להצטרפות למרשם העוסקים האלטרנטיביים וקבלת תעודת עוסק מחוייב לאתיקה המקצועית:                                                                                  http://altnet.org.il/?page_id=151

לנוסח אמנת האתיקה של העוסקים האלטרנטיביים:                                                                         http://altnet.org.il/?page_id=56

לדף הראשי באתר של אגודת הרשת האלטרנטיבית:                                                                        http://altnet.org.il/


 

 


 

 

  אדם עולם הוא בית הוצאה לאור הפועל לקידום התרבות, החינוך והחברה בישראל ברוח תפיסת העולם האנתרופוסופית. 

הוצאת אדם עולם פועלת מזה 5 שנים ומטרתה לשרת את קהילת חינוך ולדורף והאנתרופוסופיה בישראל באמצעות העמדת אמצעי תקשורת מודפסים ודיגיטאליים.

 

 
להזמנת אדם עולם להזמנת אדם צעיר להרשמה לאיגרת

לפרסום במגזין אדם עולם, אתר אנתרופוסופיה בישראל והאיגרת צרו קשר עם גיא בטלפון 054-7360846 או guy@adamolam.com או ads@adamolam.com


הגיליון הבא של האיגרת ישלח ביום שלישי, 15.10.13, בשעות הערב

חומרים נא לשלוח עד יום שני 14.10.13 בשעה 18:00

com.להתראות בגיליון הבא.www