{{preheader}}

יום שישי | 14.5.2021

אנחנו בעיצומה של מערכה מורכבת. מאז תחילתו של מבצע "שומר חומות", נורו לעבר מועצה אזורית שער הנגב כ- 450 טילים. רובם יורטו על ידי כיפת ברזל. אותרו מספר נפילות בשטח המועצה, חלק בשטחים פתוחים וחלק קטן בתוך הישובים. לשמחתי הגדולה, עד כה ספגנו רק נזקים ברכוש. זהו תוצר ישיר של שמירה על הנחיות ההתגוננות בקרב תושבי שער הנגב ואני גאה בכולנו על ההתנהגות האחראית שבאמת מצילה חיים.

רבים מתושבי שער הנגב בחרו לצאת מהאזור להתרעננות. למרות התרחבות טווח הירי, החיבוק הגדול של עם ישראל עדיין מורגש היטב ואנחנו מקבלים מספר רב של הצעות אירוח, אטרקציות, אירועי תרבות ועוד. מועצה אזורית שער הנגב מסייעת לישובים ולתושבים שרוצים, לצאת כקהילה או כמשפחה. אנחנו מעודדים יציאה להפוגה- גם כדי להתרחק מקולות האזעקות וגם כדי להוריד את נוכחות האזרחים בתוך המרחב.

ביום שלישי בערב, פגעה רקטה בגג של גן ילדים בקיבוץ ניר עם. נזק גדול נגרם לגן ולבתים מסביב. הרקטה חדרה את המיגון המתכתי המיוחד שנבנה בדגם הגן הזה, ע״י משרד הביטחון בשנת 2004. דבר זה מעורר חששות גדולים, ובצדק רב. באופן טבעי עולות עכשיו שאלות רבות לגבי אופי המיגון ונסיבות הנפילה. כבר באותו הלילה ובבוקר שלאחר האירוע, הגיעו למקום צוותים מהמועצה וצוות ההנדסה של פיקוד העורף, שפתח בחקירת האירוע. אנחנו במעקב צמוד אחר תוצאותיה, בתקווה שתתקבלנה בקרוב. בהתאם לאלו, נבחן את צעדינו להמשך. בינתיים אנחנו עומדים בקשר רציף עם פיקוד העורף, משרד העבודה והצוות הישובי, לגבי שאלת האכלוס המיידי והזמני של ילדי גן בסיום המבצע הנוכחי וכן לגבי פתרונות קבע להמשך.

אני רוצה מכאן להודות לחיילי ומפקדי צבא הגנה לישראל על ההגנה עלינו במבצע הזה וגם בשגרה. תודה על שותפות הגורל והידידות. תודה לצוותי הצח"י שעושים לילות כימים כדי לשמור על תושבי שער הנגב בטוחים, על הרצף של מוסדות הישוב ועל ההתנהלות בחירום. תודה לרבש"צים על לילות ללא שינה והעבודה המקצועית. תודה לצוותי החוסן המסורים ולעובדות הסוציאליות שפועלות באהבה בתוך הישובים. תודה לשירות הפסיכולוגי ולשפ"ח על הקשב. תודה לצוות החירום המועצתי ולכל העובדים שלנו. תודה לכם, תושבים יקרים, על החוסן, אורך הרוח ושיתוף התחושות- קשות וטובות כאחד.

אנחנו בפתחו של סוף שבוע שלאחריו נחגוג את חג השבועות- חג חשוב לנו, המרחב הכפרי. השנה החגיגות בישובים נדחו לתקופה שקטה יותר, אך גם ללא חגיגות או מצעדי ביכורים, החג הוא לא רק חג הקציר אלא חג של חגיגה קהילתית. קהילת שער הנגב עמלה כל שנה, השנה יותר מתמיד, על יצירה של סולידריות ולכידות. אנחנו מתייחסים לצמיחה שלנו בהווה, לחינוך וטיפוח הדור הבא של שער הנגב, בחרדת קודש. את החג הקרוב נעביר, שוב, מרחוק- צוותי הצח"י בישובים ובישובים מארחים, משפחות בהפגה, חיילי שער הנגב במוצבים השונים, אנשי החינוך שלנו ועוד. גם בחג הזה חשוב שנזכור- אסמינו ויקבינו מלאים. השכונות שלנו מלאות, כמו גם בתי התינוקות. זהו קציר עמלינו הרב וזאת בהחלט סיבה לגאווה גדולה. קהילת שער הנגב מלוכדת וזה לא משנה איך ואיפה כל אחת ואחד מאיתנו קוראים את שורות אלו. אני מבקש מכם להמשיך להקפיד על הנחיות ההתגוננות השונות. שמרו על עצמכם, משפחותיכם והקהילה. יחד נצלח גם את התקופה הקרובה.

חג שבועות שמח

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש מאי בשער הנגב