{{preheader}}

יום שישי | 4.6.2021

בהמלצת פיקוד העורף

ביום שלישי האחרון השתתפתי בפגישה עם אלוף פיקוד העורף, אורי גולדין. בפגישה הוצגו לנו ממצאי דוח חקירה של פיקוד העורף בעניין תקני מיגון החלונות בממ"דים בעוטף עזה. בפגישה הוצגה המלצת פיקוד העורף להחליף את חלונות הממ״דים בבנייה הפרטית, בישובי העוטף בטווח 7-0 ק״מ, לחלונות בעובי 32 מ״מ. ההמלצה מתבססת על ממצאי התחקיר שנערך בפיקוד העורף בעקבות האירוע הטראגי שהתרחש בשדרות במבצע שומר החומות. זוהי המלצה חשובה ואני מברך עליה ועל העבודה שנעשתה על מנת לחזק את תחושת הביטחון של תושבי עוטף עזה בעת הזו. כרגע מדובר בהמלצה בלבד ואינני יודע עדיין כיצד היא תיושם בשטח. אני עומד בקשר ישיר ורציף עם גורמי הביטחון ופיקוד העורף ואני מבטיח לעדכן בכל החלטה או התפתחות בנושא.

חדשנות על הבר

אחרי שנדחה בגלל מבצע שומר החומות, ואחרי שנה וחצי של של מפגשים מרחוק, קהילת TechNegev קיימה השבוע את המפגש הפיזי הראשון שלה בפאב בניר עם. עשרות משתתפים הגיעו להרצאה של יוני לוקסנברג, מנכ"ל ובעלים של חברת אלמנטור. החברה פיתחה מערכת לבניית אתרים שצומחת בצורה מדהימה כאשר היום היא מעסיקה יותר מ- 300 עובדים, פתחה סניף בעוטף עזה, מגייסת ומכשירה עשרות אנשים מהאזור. זאת היתה הזדמנות נדירה לקהילת היזמים שלנו לשמוע טיפים, הצלחות, ללמוד מכישלונות וכמובן לשאול שאלות. עולם החדשנות והחממות הטכנולוגיות באזור שלנו, ממשיך להתפתח בקצב חסר תקדים. מפגש אחר מפגש, אירוע אחרי אירוע. שמחתי מאוד לקחת חלק במפגש הייחודי והמלמד. כן ירבו!

נוער מתנדב

ביום רביעי האחרון התקיים בתיכון שער הנגב אירוע מרגש במיוחד. מפגש הסיום למצטייני המעורבות החברתית בשכבה י'. בבית החינוך שער הנגב מתקיים מודל של מעורבות חברתית, בה תלמידי בית הספר מתנדבים בין היתר בתוך הקהילה, כך שהרווח מהעבודה המסורה שלהם הוא כפול- גם בשביל התלמיד וגם למען הבית והקהילה שלו. 40 תלמידים קיבלו השנה את אות המתנדב המצטיין, בטקס מלא כבוד והוקרה. זוהי אות הצטיינות לבני הנוער שלנו שנותנים ממרצם ומזמנם למען שינוי המציאות ופיתוח הקהילה. תנועות נוער, סיירת סח"י (סיירת חסד חלוקת מזון) ותנועות הנוער השונות הם רק חלק מהמקומות בהם מתנדבים בני הנוער שלנו. אחד המקומות הנוספים, שמחמם את ליבי במיוחד, הוא מועדון שמיים במים. מועדון שפועל בתוך המרכז ההידרותרפי שלנו ונותן מענה הוליסטי ורחב לילדים ובני נוער עם מוגבלויות וגם למשפחותיהם. בני הנוער שמתנדבים במקום, עובדים ומלווים את בני הנוער עם המוגבלות בזמן אימון במרכז ההידרותרפי. הקשר השווה והבלתי אמצעי, שנוצר בין בני הנוער הוא ייחודי ומרגש!
תודה לז'קלין דואניס, רכזת מעורבות חברתית בתיכון, על שנים של עשייה למען מערך ההתנדבות הרחב שלנו, לכל בני הנוער המתנדבים במקומות השונים וכמובן ל-40 המצטיינים, על שנתנו מעצמם במסירות, סולידריות ואכפתיות גדולה.

לסיום

גם מבצעים צבאיים לא עוצרים אותנו. בשבוע האחרון חזרנו לקיים את סבב המפגשים בישובים במסגרת תהליך שיתוף הציבור של התהליך האסטרטגי בחינוך. נשארו עוד חמישה ישובים- גבים, מפלסים, ברור חיל, כפר עזה וניר עם. עקבו אחר הפרסומים לגבי התאריכים. הגעתכם למפגשים חשובה לנו ולתהליך. מיד עם סיום שלב המפגשים נמשיך בשלבים הבאים של התהליך עד לסיומו הצפוי במהלך חודש ספטמבר.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש יוני בשער הנגב