{{preheader}}

יום שישי | 11.6.2021

חקלאות חכמה בשער הנגב

לפני כחצי שנה השיקה שער הנגב את חממת האג-טק, שנועדה לקדם חקלאות חכמה ויזמות מעולם החקלאות. החממה נותנת מעטפת רחבה של שירותים ליזמי הייטק מתחומי החקלאות החכמה שבוחרים לשבת בסאוטאפ- החממה הטכנולוגית שער הנגב, בחיבור לחקלאי האזור. ביום רביעי האחרון התכנסה הועדה המייעצת של החממה כדי לדון בפעולות הבאות שעל הפרק. בין היתר דנו בדרכים לפיתוח עתודה אנושית לתחום האג טק, הקמת קרן השקעות למיזמים בתחום האג טק וגיבוש מסלולים ייחודיים ליזמים וחקלאים באזור הנגב המערבי. יחד עם עוד שותפים מרכזיים במרחב- כיל, קרן יק"א, מכללת ספיר, קק"ל ועוד, אנחנו נותנים מכלול רחב מאוד של מענים ליזמים באזורינו, ובו בעת מנגישים את הפיתוחים החדשניים ביותר בתחומי החקלאות, לחקלאיים שלנו בשער הנגב והאזור. שער הנגב היא אסם התבואה של מדינת ישראל. יש לפנינו עוד עבודה אבל אני בטוח שחממת האג-טק של שער הנגב תביא אותנו לראש החץ בכל הקשור לחקלאות חכמה. לטובת אזור הנגב המערבי, פיתוח הנגב כולו ולרווחת תושבי כל מדינת ישראל.

מנקים את המרחב

השבוע הסתיים מבצע מורכב וחסר תקדים במסגרתו ניקינו את כל ישובי המועצה מפסולת בניין שנערמה בתקופה האחרונה בצידי הישוב. תנופת הבניה, ההתרחבות והשדרוג בישובים שלנו, הביאה לכניסה של קבלנים מתחומים שונים, חלקם השאירו אחריהם פסולת. זו הצטרפה לפסולת בניין שנערמה לאורך השנים בישובים. ביוזמת המועצה ובשיתוף הנהגות הישובים פתחנו במבצע ניקיון בהובלת האגף המוניציפלי שלנו. הטיפול כלל לא רק איסוף אלא גם שינוע וטיפול נכון לאתרים המוכשרים לטפל בפסולת מסוג זה. אנחנו מרחיבים כל הזמן את השירות לתושב ולישובים, בתחומים השונים. אני מודה להנהגות הישובים ולצוות האגף המוניציפלי.

זה זמן חוסן

קרן היסוד העולמית היא ידידה של מועצה אזורית שער הנגב כבר המון שנים- גם בשגרה וגם בחירום. לאחרונה הקרן יצאה בקמפיין חשוב ומחמם את הלב לגיוס כספים למרכזי החוסן בעוטף עזה. הפעם הקמפיין פונה גם לכלל הישראלים ומאפשר לכולם לתרום ולו במעט, לחיזוק החוסן באזור. כל סכום שייאסף יוכפל על ידי קרן היסוד- במסגרת תורמים מחו"ל. זו יוזמה חשובה ומרגשת, תודה מקרב לב לקרן היסוד על המחשבה עלינו, על הדאגה והעשייה הגדולה באזור.

להצטרפות לקמפיין

רצים ביחד

השבוע נפתחה ההרשמה למרוץ שער הנגב- שדרות. מרוץ שהתחיל לפני כשנתיים והפך למסורת מבורכת של שיתוף פעולה נוסף בין שער הנגב לעיר שדרות. המרוץ מורכב משלושה מסלולים (2,5,10 ק"מ) שיעברו במרחב המועצה והעיר. רצים מכל הארץ יגיעו לקחת חלק באירוע, שיותר מכל הוא מפגש ידידות וחיבוק בין הרשויות ובעיקר בין התושבים. בסיום הריצה יחל הפנינג גדול עם דוכנים ומוסיקה. אני מודה למחלקת הספורט שלנו על ההובלה של הפרויקט מטעם שער הנגב וכמובן לחברינו בעיר שדרות על שיתוף הפעולה והחברות, שלא מפסיקה להניב פירות נהדרים. המרוץ מותאם לכולם- גם רצים מקצועיים וגם משפחות. אני אהיה שם (אבל לא מבטיח לסיים בין הראשונים). אני מזמין את כולם להירשם.

להרשמה למירוץ

לסיום

בימים אלה, שוקדת המועצה על תכנית העבודה לשנת תשפ"ב להגברת המוגנות האישית במועצה- תחושת הביטחון האישי והקהילתי שלנו ושל ילדינו בבית, ביישוב, בבית הספר, בגני המשחקים ובשטחים הפתוחים של המועצה. התהליך רק בתחילתו אבל חשוב לנו שגם ההורים וגם בני הנוער ייקחו חלק בתהליך, על מנת שבסופו- כולם בקהילת שער הנגב ירגישו בטוחים ומוגנים. אני מזמין את ההורים לענות על שאלון סקר קצר בנושא, ולסייע לנו בתהליך החשוב

למעבר לשאלון הורים

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש יוני בשער הנגב