פרסום באיגרת:
הדרך הקלה, המהירה והיעילה להעביר את המסר שלך לכל הקהילה האנתרופוסופית בישראל!

 
האיגרת - עלון מידע מקוון לחינוך ולדורף ואנתרופוסופיה בישראל
 מופץ חינם | גיליון מספר 69, 22.10.13 | ליצירת קשר עם מערכת האיגרת
קיבלת את האיגרת מחבר? להרשמה לאיגרת ליצירת קשר עם אחראי פרסום | שתף בפייסבוק

אם אינך רואה את התמונות, יש לאפשר זאת בתוכנת הדוא"ל שלך


אולי בכל זאת יש עתיד? שר החינוך, הרב שי פירון, מתלהב מחינוך ולדורף

מפגש של שר החינוך עם אלון ירושלמי, מנהל בית ספר שקד בקריית טבעון, נותן פתח של תקווה להשתלבותו של חינוך ולדורף במערכת החינוך הממלכתית

נועם שרון

מפלגת יש עתיד, שרצה לכנסת עם הכרטיס של נציגת מעמד הביניים החילוני בישראל, זכתה בבחירות להצלחה בלתי משוערת. 18 המנדטים שקיבלה הפכו אותה למפלגה השנייה בגודלה בישראל, וזיכו את מנהיגה, יאיר לפיד, באחד משלושת התפקידים הבכירים בממשלה – שר האוצר. לפני הבחירות, שאיפותיו של לפיד היו צנועות יותר. השמועות דיברו על כך שהוא רוצה להיות שר החינוך. אך ההצלחה, כאמור, הייתה מעל למצופה; לפיד קודם לתפקיד בכיר יותר, ואת משרד החינוך הוא הפקיד בידיו של מספר 2 במפלגה – חבר הכנסת הרב שי פירון. כנראה שכבר לעולם לא נדע איזה שר חינוך היה לפיד הופך להיות, אך נדמה שעם פירון ישראל הרוויחה שר חינוך ראוי לשמו, שבניגוד לרבים מקודמיו, רואה בחינוך מטרה ולא אמצעי, ואת משרד החינוך כיעד ולא עוד תחנה בדרך. לאחר שורה ארוכה של שרי חינוך שהגיעו מהספרה הפוליטית, ניכר כי השר החדש, הרב פירון, מגיע מהספרה הרוחנית – וזה הדבר המשמעותי ביותר שניתן להגיד לזכותו בהקשר הזה.

השר פירון עשה לעצמו מנהג, לפגוש באופן אישי מחנכים מהשטח, בפורמט שזכה לכינוי "שישי אישי". במסגרת זו הוא פוגש במשרדו, לראיונות של 15 דקות, אנשי חינוך מצטיינים. על המפגשים הבולטים ביותר הוא מספר, כראוי למנהיג במפלגת יש עתיד, בדף הפייסבוק שלו.

ביום שישי האחרון הוזמן, ככל הנראה בפעם הראשונה, מחנך מהזרם האנתרופוסופי – אלון ירושלמי, מנהל בית ספר שקד בקריית טבעון. לדברי ירושלמי, ההזמנה הגיעה לאחר ביקורו של פירון בקריית טבעון. בתום המפגש, ולאור התרשמותו מאישיותו של פירון, יצר ירושלמי קשר עם עוזריו וביקש לפגוש את השר. השר נענה לבקשה וביום שישי האחרון התקיימה כאמור הפגישה המיוחלת. המפגש עם אלון ירושלמי, והחינוך האנתרופוסופי, הותירו חותם עמוק בנפשו של פירון, וכך כתב השר בדף הפייסבוק שלו:

>>> לקריאת המשך המאמר עברו לאתר האינטרנט של אדם עולם

 

 
שר החינוך, הרב שי פירון
אלון ירושלמי, מנהל בי"ס ולדורף שקד

 


מחר (יום רביעי) מסתיים שבוע המכירות של אדם צעיר
ונעלמת ההטבה השווה ביותר שהצענו אי פעם:
כניסה משפחתית להצגה של תאטרון המלה. 
>>>למידע נוסף לחצו<<<

 


 דבר המפרסם (דרושים, הודעות, ארועים, מוצרים) 
 

סדרת מפגשים למטפלים 

סדרת מפגשי סוף שבוע למטפלים המתמקדת בגישה אנתרופוסופית בפסיכותרפיה.
תיפתח בחודש הבא.

המפגש הראשון יתקיים ב-15-16 בנובמבר, בהרדוף, ויעסוק בשלושת כוחות הנפש - חשיבה, רגש ורצון - וביטויים בטיפול נפשי ובאמנות.
 
פירוט בקישור המצורף: לחצו כאן
 


 

  אדם עולם הוא בית הוצאה לאור הפועל לקידום התרבות, החינוך והחברה בישראל ברוח תפיסת העולם האנתרופוסופית. 

הוצאת אדם עולם פועלת מזה 5 שנים ומטרתה לשרת את קהילת חינוך ולדורף והאנתרופוסופיה בישראל באמצעות העמדת אמצעי תקשורת מודפסים ודיגיטאליים.

 

 

להזמנת אדם עולם להזמנת אדם צעיר להרשמה לאיגרת

לפרסום במגזין אדם עולם, אתר אנתרופוסופיה בישראל והאיגרת צרו קשר עם גיא בטלפון 054-7360846 או guy@adamolam.com או ads@adamolam.com


הגיליון הבא של האיגרת ישלח ביום שלישי, 29.10.13, בשעות הערב

חומרים נא לשלוח עד יום שני 28.10.13 בשעה 18:00

com.להתראות בגיליון הבא.www