{{preheader}}

יום שישי | 18.6.2021

מחדשים את הסיפור החינוכי

לפני קצת יותר מחודשיים יצאנו לדרך עם התהליך האסטרטגי בחינוך- 'מחדשים את הסיפור החינוכי שלנו'. יותר מעשור מאז שנעשה תהליך כה שאפתני ומעמיק בשער הנגב, מגיל לידה ועד בגרות, ביישובים, במסגרות הפורמליות והבלתי פורמליות. יגאל דדיה, מנהל מחלקת החינוך הנכנס, מוביל את המנהיגות החינוכית שלנו, בשיתוף מנהלי בית הספר, צוות המתנ"ס והחינוך החברתי בהובלת עדי רום מנהלת המתנ"ס. יחד הכנו וגיבשנו את התהליך במשך שבועות רבים ויצאנו לדרך עם השלב הראשון והחשוב, שהוא מפגשי שיתוף ציבור ביישובים. שלב אותו סיימנו השבוע.
במפגשים ביישובים השתתפו מעל ל- 300 אנשים, אליהם הצטרפו עוד קרוב ל- 100 אנשי צוות. קולות רבים במפגשים הביעו קשיים ומכאובים, לצד נקודות גאווה וחלומות משותפים. אנחנו שומעים גם את הכאב, גם את הציפיה וגם את האכזבות והתקוות. דברים מורכבים עימם אנו מבקשים להתמודד באומץ, בכנות ובשותפות של קהילת שער הנגב כולה.
סיימנו את השלב הראשון ואנו ממשיכים בזריזות קדימה. כבר בשבוע הבא צוות העבודה האסטרטגי עובד יחד עם פרופ' יולי תמיר על עיבוד הדברים שנאמרו במפגשים. בעוד כשבוע וחצי תתכנס הועדה הציבורית ובה נציגי הצוותים, ההורים, הקהילות ובעלי התפקידים השונים. במהלך אוגוסט נשוב אליכם ונציג בפני הציבור את עיקרי התוכנית להתייחסות אחרונה בטרם תחילת היישום.
כראש המועצה וכאבא, אין דבר יותר חשוב בעת הזו, מאשר החינוך. אני מודע לאתגר, אני מכיר את הקולות ואת החלומות. זו המחויבות שלי, זו הדרך בה אנו הולכים כעת. זה ייקח עוד קצת זמן, אבל לא הרבה. תודה לכל מי שהשתתף עד עכשיו, תמשיכו לעקוב. הכל נמצא במערכת שמלווה את התהליך- הנתונים, המפגשים, סיכומי הישיבות והאפשרות לקחת חלק פעיל.

להצטרפות לתהליך לחצו כאן

המתיחות בשטח

בשבוע האחרון חזר טרור השריפות לאזורינו. שריפות רבות גרמו עד כה נזק רב לשדות החקלאיים שלנו. אני שומע את התסכול של החקלאיים ושל התושבים, בייחוד כשמשקעי מבצע "שומר החומות" עדיין לא שקעו. אני רוצה להודות לצוותים בשטח- מחלקת הביטחון שלנו, הרבש"צים, החקלאיים, אנשי קק"ל ורט"ג והמתנדבים הרבים, שעובדים סביב השעון כדי לעצור את האש ולמזער את הנזק ככל שניתן.
השבוע גם הושבעה ממשלה חדשה בישראל. אחרי שנתיים של חוסר יציבות שלטונית ותקיעות בתוך משרדי הממשלה, נכנסו שרי הממשלה החדשה לעבודה. אני מקווה שהחלטות ותקציבים שנתקעו בגלל העדר ממשלה, בין היתר במסגרת החלטת עוטף עזה 2021-2022, יגיעו סוף סוף ליעדם והעבודה תחל בשטח.
לממשלה החדשה אתגרים רבים, בין היתר גם המתיחות הביטחונית המורגשת אצלנו היטב. אני מאחל לממשלה החדשה שישכילו לבנות תוכנית אסטרטגית רחבה וכוללת לאזור עוטף עזה, היחסים עם רצועת עזה ועם ארגוני הטרור ברצועה. אני מקווה שכל תגובה או פעולה שתבוא, תהיה חלק ממארג פעולות רחב שיקדם אותנו אל עבר שגרה ושקט ארוך טווח. הצלחת הממשלה היא הצלחת מדינת ישראל, היא הצלחנו.

אולי עוד קיץ

ביום רביעי האחרון חגגנו את סיומו של עוד מחזור לימודים בבית החינוך שער הנגב. זה תמיד אירוע מרגש, השנה אולי אפילו מרגש יותר, כשלוקחים בחשבון את אתגרי השנה האחרונה. אני מברך כל אחת ואחד מבוגרי בית החינוך על יציאתם לעולם המבוגרים. הם דור ההמשך שלנו. הכישורים, היכולות, הרצונות והערכים שלהם יקבעו איך תראה פניה של קהילת שער הנגב בעתיד. תודה לצוות בית הספר על שנה מאתגרת כל כך! נוער יקר שלנו- אני מאחל לכם המון הצלחה בעתיד. העולם הגדול מחכה לכם. אנחנו פה בשבילכם לכל מה שתצטרכו.

לסיום

השבוע השקנו רשמית את תכנית אירועי התרבות של הקיץ בשער הנגב. תכנית עשירה במיוחד, מלאה הופעות חיות, הצגות ילדים, אירועים קהילתיים ועוד. הקיץ הזה הולך להיות נהדר! מוזמנים כבר עכשיו להתרשם ולהירשם.

להזמנת כרטיסים ופרטים נוספים

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש יוני בשער הנגב