{{preheader}}

יום שישי | 25.6.2021

העליה בתחלואה

בימים האחרונים אנחנו חווים עליה בתחלואת הקורונה. יותר ויותר נדבקים מאובחנים כל יום, בעיקר ילדים ובני נוער. לשמחתי, בשער הנגב עדיין לא אותרה הדבקה- בקרב ילדים, בני נוער ובכלל, אך כפי שלמדנו בשנתיים האחרונות, אם נשאר שאננים, המצב יכול להתדרדר מהר. אנו רוצים לשמור על תושבי שער הנגב בריאים ולמנוע הדבקה, לכן החלטנו להחזיר את חובת עטיית המסכות בחללים סגורים של המועצה. ביוזמת מועצה אזורית שער הנגב ובהמלצת הרופאה המחוזית מטעם משרד הבריאות וקבינט הקורונה, החל מיום ראשון בקרוב (27.6), תחול חובת עטיית מסכות בתוך הכיתות בבתי הספר, בבתי הילדים, בהסעות, בחוגים (שמתקיימים בחללים סגורים) במבואת המרכז ההידרותרפי ובמועדון יחדיו. צוות מטה הקורונה של המועצה פועל יחד עם מדריכי החינוך החברתי בחופש הגדול, מנהלות בתי הספר, נציגי המחלקות הרלוונטיות ונציגי הנהגות הישובים, על מנת למנוע גל תחלואה רביעי בתוך ישובי שער הנגב. בנוסף, אני ממליץ לכל בת או בן נוער שנמצאים בטווח הגילאים הרלוונטי, להתחסן נגד קורונה. החיסון הוכח לא פעם כיעיל ואפקטיבי.
אנחנו נמצאים מספר ימים מהחופש הגדול, כשבחלק מהמסגרות החופש כבר התחיל. כל הילדים (וגם ההורים) מחכים לחופש- לים, לבריכה, לפעילויות של בתי הילדים, לטיולים והנופשים. זכרו שרק התנהגות אחראית וסולידרית כלפי המשפחות שלנו, דור הוותיקים והקהילה, תמנע התפרצות מחודשת של הקורונה או הגבלות חדשות. שמרו על עצמכם ועל הקהילה.

גבעת הגמל

ביום שלישי האחרון חנכנו בטקס חגיגי את הפתיחה המחודשת של מצפור גבעת הגמל. גבעת הגמל הוקמה להנצחת יעקב (ינצ'יק) גברי, איש הקיבוץ הסמוך ניר עם, שכיהן בשנות ה-40 כמוכתר האזור. לפני מספר שבועות החלה עבודת השיפוץ במקום, בהובלת קרן הקימת לישראל. בטקס שהתקיים השבוע נכחו נציגי קק"ל במרחב דרום ובני משפחתו של ינצ'יק גברי מקיבוץ ניר עם. מצפור גבעת הגמל הוא נקודה נוספת בשרשרת אתרי המורשת שלנו. יחד כל האתרים יוצרים את שביל ב.מ.ה- שביל שאנחנו עמלים עליו בימים אלו, שמספר את סיפור ההתיישבות בשער הנגב דרך הקשר ההדוק שקיים בין ביטחון, מים והתיישבות. אני רוצה להודות לקרן קימת לישראל על השותפות. דני גיגי והצוות הנהדר של קק"ל מחוז דרום, שותפים מרכזיים לחזון שלנו לפיתוח שער הנגב והאזור כולו. אני רוצה להודות גם לנציגי משפחת גברי, שהיו שותפים לאורך כל התהליך. כולם מוזמנים להגיע לתצפית החדשה והמרשימה.

ברוכים הבאים לשער הנגב

ב- 9.7 נקיים לראשונה מזה שנים רבות, כנס מיוחד שמיועד לנקלטים חדשים ותושבים שעברו לשער הנגב בשנה וחצי האחרונות. הכנס יתקיים במרכז ההידרותרפי ויכלול מפגש עם ממלאי התפקידים במועצה שיציגו את מכלול השירותים לתושב. בסיום האירוע יוכלו המשתתפים להישאר במרכז ההידרותרפי להמשך יום כיף של שיעורי כושר, בריכה ומתקני ספורט. בתוך הצמיחה המואצת של קהילת המועצה שלנו, חשוב לנו לשמור על החיבור והלכידות. אני מזמין את כל הנקלטים החדשים, שהצטרפו אלינו בשנה וחצי האחרונות, לפנות לרכזי הצמ"ד בישובים על מנת להירשם.

חוגגים את פתיחת הקיץ

אתמול אחר הצהרים התקיים אירוע פתיחת אירועי הקיץ של שער הנגב. האירוע התקיים באיבים, במתכונת של פיקניק משפחתי וקהילתי. מאות משפחות הגיעו לחגיגה המרשימה שכללה מתחם ספורט, מעגל תופים, סדנאות יצירה רבות, מופע קרקס ועוד. אירוע פתיחת הקיץ הוא תוצר של שיתוף פעולה בין מחלקת התרבות ועמותת הספורט שלנו, והיה יריית הפתיחה שלנו לקיץ גדוש פעילויות מגוונות- הצגות, מופעים, הצגות ילדים, אירועי שיא בישובים, אירועי ספורט ועוד. שמחתי לפגוש את כולכם באירוע. כיף במיוחד היה לראות את החיבור הבין דורי שמתרחש באירועים נהדרים מסוג זה. קהילת שער הנגב בשיא תפארתה. אין לי ספק שהולך להיות לנו קיץ מוצלח מאוד.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש יוני בשער הנגב