{{preheader}}

יום שישי | 2.7.2021

עולים כיתה

ביום שלישי האחרון התקיימה מסיבת הסיום של כיתות ו׳ בבית ספר "אלונים" שער הנגב. השנה גם הבן שלי סיים כיתה ו' ולכן ההתרגשות שלי היתה כפולה. הטקס של ילדי שכבה ו' היה מושקע בצורה יוצאת דופן, אבל מעבר להשקעה הניכרת של הצוותים ושל הילדים על ההכנות, התפאורה, התלבושות והטקסט, הטקס השנה היה יוצא דופן באמירה הערכית והעמוקה של הילדים שלנו. נושא הטקס היה "ישראלי זה אני". בדרכם הנהדרת, הילדים שלנו נגעו בטקס בנושאי ליבה שלנו כחברה ישראלית אחת מלוכדת- צבא הגנה לישראל, חינוך, משבר הקורונה, הסולידריות הישראלית, עולם המבוגרים ועוד. אי אפשר היה שלא להתרגש מהנושא של הטקס והדרך בו הילדים עסקו בו. יצאתי באותו הערב מבית הספר בתחושת התרוממות רוח. גאווה גדולה שאלו הם הילדים שלנו, דור העתיד של שער הנגב. ילדים חכמים, ערכיים ומלוכדים, שמוכנים בצורה מיטבית לאתגרי עולם הנוער והמבוגרים. אני רוצה להודות מקרב לב לשלומצי ולכל צוות "אלונים" על החוויה הנהדרת ועל טקס מרגש במיוחד, למורן תורג'מן הבימאית, לנטע סובול הכירואגרפית ולנופר רחבלסקי על התפאורה. המון בהצלחה לילדים הנפלאים שלנו בחופשה. אנחנו מצדנו, נעשה הכל, על מנת לקלוט אתכם בצורה הטובה ביותר עבורכם בחטיבת הביניים.

קהילה וחברה

ביום רביעי האחרון התקיים בתיכון שער הנגב כנס החברה והקהילה השלישי של התנועה הקיבוצית. ההחלטה לקיים את הכנס דווקא אצלנו, בשער הנגב, היא המשך ישיר של הסולידריות כפי שחווינו בצורה הברורה ביותר במהלך מבצע "שומר החומות". מאות אנשים מאילות ועד הגולן, מילאו את האודיטוריום שלנו עד אפס מקום. בברכתי את הנוכחים באולם, סיפרתי על האתגרים שחווינו במהלך המבצע האחרון וכיצד הצליחו הקיבוצים בארץ להקל על קהילת שער הנגב, כשקלטו אותנו יחד, קהילות קהילות, ונתנו לנו תחושה חמימה של בית. אחרי הברכות, נפתח הכנס בפאנל מיוחד על מנהיגות נשים, בו השתתפה מנכ"לית המועצה לילך שיינגורטן, וסיפרה על האתגרים בתפקידה מזוית ראיה אחרת ומרתקת. בשבועות האחרונים אנחנו עובדים יחד עם התנועה הקיבוצית, משרד הפנים ורשות החרום הלאומית, על מודל מוסדר של הפגות קהילתיות בעתות חירום. אנחנו עושים את התיאומים הלוגיסטיים, לצד תיאום ציפיות עקרוני וערכי, ועל מנת לבנות תוכנית סדורה להפגות קהילתיות בשעת חרום. כשתהיה מוכנה, נפרסם אותה לכלל התושבים. אני מודה לחברי ניר מאיר ולתנועה הקיבוצית על הבחירה לקיים אצלנו את הכנס. תודה לאיילת גלס ולמדור חברה וקהילה בתק"צ. תודה לצוות התיכון של שער הנגב על הסיוע הלוגיסטי המורכב ותודה לכל מי שבחר להגיע.

החופש הגדול

השבוע יצאו ילדי בתי הספר היסודיים לחופש הגדול ובכך הצטרפו לילדי התיכון שיצאו לחופשה לפני עשרה ימים. בחודשיים הקרובים ילדי שער הנגב יפקדו את בתי הילדים, יטיילו, יפגשו אחד את השניה ובעיקר ינוחו אחרי שנת לימודים מורכבת ושונה. את החודשיים של החופש הגדול אנחנו במועצה ובמחלקת החינוך בפרט, ננצל כדי להמשיך לפתח ולשדרג. התהליך האסטרטגי של החינוך בשער הנגב ממשיך בכל הכוח ואת תוצאותיו נוכל לראות כבר בשנת הלימודים הבאה- בתיכון, בבתי הספר היסודיים ובמערכות הגיל הרך. לאחרונה סיימנו סבב מפגשים בישובים. הגיעו מאות תושבים למפגשים, שהיו ערים ונוקבים. כל אחד מהנושאים נרשם, יקבל התייחסות וידובר החוצה לקהילה, במסגרת התהליך. כחלק מהתהליך האסטרטגי, במהלך החודשיים הקרובים נמשיך לחזק את השותפות שלנו עם נציגי ההורים בבתי הספר. בנוסף נמשיך את תהליך חיזוק הצוותים החינוכיים במסגרות השונות אחרי שנת קורונה יוצאת דופן, במקביל להעדר שגרה או יציבות ביטחונית. בנוסף, בשבוע האחרון נכנס יגאל דדיה באופן רשמי לתפקיד מנהל מחלקת החינוך. יגאל מגיע עם המון כוחות חדשים ורצון לעשייה, שמקבל רוח גבית מהתהליך האסטרטגי שלנו. אני מצרף מכתב ממנו לכל הורי שער הנגב במסגרות השונות. מוזמנים לקרוא כאן.

אני מאחל מכאן לכל הצוותים- סייעות, גננות, מורות, צוותים חינוכיים, צוותי הוראה והנהלה, חודשיים של חידוש כוחות והנאה. בהצלחה לצוותי החינוך החברתי במועצה ובישובים, שעמלים כבר שבועות ארוכים על תוכניות עשירות ומרתקות לילדים ובני הנוער שלנו, וכמובן לכל בני הנוער והילדים של שער הנגב אני מאחל חופשת קיץ נהדרת. שמרו על עצמכם בריאים ומאושרים וחזרו אלינו בהקדם.

לסיום

ביום שישי הבא (9.7) בשעה 13:00 יתקיים מפגש של הפאבלמנט במועדון גבים המשופץ. והפעם מפגש מיוחד במינו שהוא גם בגדר למידת עמיתים סביב התמודדות הישובים אל מול האתגרים הבטחוניים מרצועת עזה. במפגש ישתתפו חקלאי האזור- עופר ליברמן (ניר עם) ודני רחמים (נחל עוז), קבט המועצה, נציג כבאות והצלה, רבשצ נחל עוז אילן פיורנטינו ומנהל מרחב דרום בקק"ל דני גיגי. אני מזמין את כולם להגיע לקחת חלק- אני בטוח שיהיה לא רק מעניין מאוד אלא גם מלמד.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש יולי בשער הנגב