{{preheader}}

יום שישי | 9.7.2021

זכינו

בתחילת השבוע התבשרנו על זכיית המרכז הטכנולוגי להנדסאים במכללה האקדמית ספיר, בקול קורא לתוכנית הלאומית להכשרת הנדסאים. מדובר בתכנית פיילוט משותפת של ג’וינט ישראל, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית, קרן עזריאלי ועמותת צורים. התוכנית מייצרת מסלולי הכשרה פרקטיים ומכווני תעסוקה, המשלבים בין לימודים תיאורטיים במכללות הטכנולוגיות לבין ימי עבודה בשכר אצל מעסיקים מובילים במקצועות הנלמדים. כיו"ר הועד המנהל של המרכז הטכנולוגי להנדסאים בספיר, אני מתרגש מאוד שבית הספר שלנו מצטרף לעוד חמישה זוכים והם היחידים בארץ שמעניקים התמחות פרקטית בשכר, כחלק מתוכנית הלימודים. התוכנית תחל לפעול כבר בשנה הקרובה במגמות הנדסת המכונות- מכטרוניקה והנדסת טכנולוגיית מים. מפעלי האזור (דורות מגופי בקרה, פולירון ועוד), כמו גם תאגידי המים, התגייסו למשימה. אני מזמין את צעירי וצעירות שער הנגב שחולמים על אגריטק, חדשנות בחקלאות, להיכנס לאתר המרכז הטכנולוגי ספיר ולהתעניין. כל שנה בית הספר מוציא תחת ידיו בוגרים מוכשרים ומקצועיים ועכשיו בוגרים אלו יוכלו להשתלב במקומות עבודה איכותיים באזור, להקים בית בשער הנגב ולפתח את אזור הנגב המערבי כולו. אני מברך את צוות בית הספר ואת דודו שלמה, מנהל המרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר, על הזכיה היוקרתית ומאחל הצלחה גדולה לסטודנטים ולבוגרי המרכז.

ביקור חברי

השבוע זכינו לשני ביקורים מיוחדים ומרגשים של נציגים מפדרציית סן דיאגו, שותפתנו וחברתנו שמעבר לים. ביום שלישי האחרון הגיע אלינו רבי ארן מבית הכנסת "בית-עם" שבסן-דיאגו, וחבר בוועדת ישראל של הפדרציה. בית הכנסת "בית-עם" אירח בשנה האחרונה את קליל עמר ועופרי היטמן, שיצאו לשנת שרות בסן דיאגו מטעם המועצה. בקרוב שתיהן תחזורנה לארץ. גל מדמוני ומיכל מגירה, תחלפנה אותן בגאווה גדולה.
זהו למעשה הביקור הפורמלי הראשון של קהילת סן דייגו בישראל, מאז פרוץ מגפת הקורונה בעולם. ביקרתי יחד עם רבי ארן במרכז הצעירים וספורט החדש שלנו, שנמצא בימים אלו בבניה. ארן נפגש עם יגאל דדיה מנהל מחלקת החינוך החדש, סייר בקיבוץ ארז ומסר באופן אישי מכתבים מילדי סן דיאגו לילדי שער הנגב, בבית הספר "אלונים". אחר כך המשכנו לסיור בקיבוץ גבים, שמקיים עם בית הכנסת "בית-עם" קשר שוטף במסגרת פרויקט "נציגי קהילות" שמטרתו לפתח חיבורים אישיים בין הקהילות של שער הנגב וסן דייגו.
שמחתי לארח השבוע גם את ג'ק מייזל, הנשיא החדש של הפדרציה היהודית סן-דייגו. פגשתי את ג'ק בביקור שערך באזורינו במסגרת במשלחת של איחוד הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA). יחד ביקרנו בכפר עזה ואיבים. ג'ק ידיד ותיק של שער הנגב ופעיל בולט בוועדת ישראל. בימים אלה הוא נכנס לתפקידו החדש כנשיא הפדרציה ואני מאחל לו הצלחה גדולה. הצלחה גדולה גם לנשיא היוצא, דויד ברמזון בתפקידיו הבאים. יחד נמשיך לחזק את השותפות הגדולה בין שער הנגב לפדרציית סן דיאגו.

ברוכים הבאים

השבוע נכנס לתפקידו באופן רשמי, גזבר המועצה החדש, אלעד שניר. אלעד ששימש סגן גזבר מחליף את שמעון קרן צבי שיוצא לפנסיה אחרי יותר מחצי יובל בהן כיהן כגזבר שער הנגב. שמעון הוביל את המועצה שלנו בזמני משבר וצלח לאורך השנים אתגרים רבים. עבודתו המקצועית ידועה לא רק בשער הנגב אלא בשלטון האזורי כולו ואני מודה לו על שנים רבות של עבודה ומסירות גדולה לשער הנגב, לישובים ולתושבים. בהצלחה לאלעד שניר בתפקיד החדש. לתפקיד סגן הגזבר, נכנס השבוע רו"ח איתן כהן, שמגיע אלינו אחרי ששימש אחראי על תקציבי הקורונה במשרד הבריאות, והתמודד בשנתיים האחרונות עם אתגרים רבים ובלתי צפויים. למחלקת הגזברות המתחדשת אני מאחל הצלחה גדולה- הצלחתכם היא הצלחתנו.
השבוע נבחר באופן רשמי גם גיל שוורצמן, למנכ"ל החממה הטכנולוגית של שער הנגב- SouthUp. גיל, תושב קיבוץ גבים, שימש בשנתיים האחרונות חבר הועד המנהל של החממה והשבוע נבחר ברוב קולות להובילה. גיל מגיע אלינו מתחום הטכנולוגיה הבטחונית ואני משוכנע שהוא האדם הנכון למימוש מיטבי של כל התכניות עתידיות והגדולות שלנו- הגדלת החממה באופן משמעותי, קידום החקלאות החכמה והפיתוחים מתחומי הביטחון וכמובן הגדלת שיתופי הפעולה של החממה ודאגה לחברות והיזמים בחממה. כבר היום יושבים בחממה שלנו קרוב ל – 100 עובדים במגוון חברות ותפקידים. בעזרת המהלכים הנכונים נוכל להכפיל ואף לשלש את המספר הזה. אני רוצה להודות לשחר בלקין, יו"ר הועד המנהל של החממה ולכל הוועד, על תהליך בחירה מוצלח וכמובן בהצלחה גדולה לגיל בתפקיד.

לסיום

אמש התקיים במרכז ההידרותרפי שלנו, לילה לבן של פעילויות ספורט וכושר, בשיתוף עמותת הספורט שלנו ומתנ"ס שער הנגב. עשרות מתעמלים הגיעו בלילה להידרו ומילאו את חדר הכושר וחדרי הסטודיו. היום, בעוד כשעתיים יגיעו להידרו עשרות נקלטים חדשים בשער הנגב, להיום הכרות עם בעלי התפקידים במועצה. תענוג גדול לראות את המרכז ההידרותרפי שלנו מלא באנשים אחרי שנתיים של חוסר יציבות והגבלות קורונה רבות. התנופה של ההידרו בעיצומה ואני מזמין את כולכם לקחת חלק ולהצטרף לקהילת המרכז ההידרותרפי בתחומי הספורט והכושר השונים.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש יולי בשער הנגב