{{preheader}}

יום שישי | 16.7.2021

הקורונה ואנחנו

בשבועות האחרונים אנחנו חווים עליה מחודשת בתחלואת הקורונה, בקרב ילדים ובני נוער אבל גם בקרב מחוסנים. לראשונה, אחרי תקופה ארוכה של יציבות יחסית בהנחיות, הממשלה דנה באפשרות להחזיר הגבלות מסוימות ואפילו אופן פתיחת שנת הלימודים הקרובה נידון בימים אלו. לשמחתי, נכון לשעה זו - בשער הנגב אין מאומתים בקורונה. יחד עם זאת, אחוזי המתחסנים אצלנו לא מספקים. אני מבקש מכל מי שנמצא בטווח הגילאים שמאפשר חיסון, להתחסן על מנת למנוע תחלואה או תחלואה קשה. הקיץ שלנו רצוף אירועים ופעילויות ואנחנו לא רוצים לסכן אף אחת מהתוכניות הנהדרות שלנו לתקופה הקרובה. בנוסף, לקראת היציאה של חניכי הנוער העובד והלומד בכיתות ד-ו למחנה הקיץ, ארגנה המועצה מתחם בדיקות מועצתי למבוטחי קופות החולים כללית, מכבי ומאוחדת (לאומית יש לפנות לקופה), במתחם המתנ"ס באיבים. אנא עקבו אחר הפרסומים ודאגו לבדוק את הילדים. שיהיה לכולנו קיץ בריא ובטוח.

מסורת חדשה ישנה

ביום שלישי האחרון הגיעו למועצה ראשי המועצה האזורית שער הנגב לדורותיה- גדעון נאור שכיהן כראש מועצה בין השנים 1955-1957, צבי חזן שכיהן בין השנים 1974-1988, שי חרמש שכיהן בין השנים 1988-2002 וסגן שר הביטחון אלון שוסטר שכיהן כראש המועצה בין השנים 2002- 2018. בשיח פתוח, נוסטלגי ועדכני יחד, שוחחנו על שער הנגב- ההתפתחות בשנים האחרונות, האתגרים המשתנים, השותפויות והסיפורים הקהילתיים שמלווים אותנו כבר עשרות שנים. מדובר במסורת חדשה ישנה, שהתחלתי כבר עם כניסתי לתפקיד בשנת 2018, אז נגדעה בעקבות הנחיות הקורונה בשנה האחרונה ועכשיו לשמחתי הרבה, הצלחנו לחדש את המפגשים החשובים הללו. התרגשתי לקבל את ברכת קודמי בתפקיד. קהילת שער הנגב נמצאת בתנופה בלתי רגילה. אני וחברי, ראשי שער הנגב, נמצאים כבר עשרות שנים במרוץ שליחים בעליה. כל אחד מאיתנו זכה להחזיק את המקל לתקופה קצובה בה עלתה קהילת שער הנגב עוד למעלה. לצורך הצילום המרגש וההיסטורי, אפילו הורדנו מסכות. אני רוצה להודות לגדעון, צבי, שי ואלון על שהגיעו למפגש ומאחל שניפגש שוב כולנו בשנה הבאה, בבריאות טובה ואיתנה.

שבוע של ביקורים

השבוע האחרון היה עמוס בביקורים של ידידי שער הנגב מעולמים שונים ומגוונים. ביום שני האחרון הגיע אלינו ג'רי ג׳ייקובס, ידיד אמת של שער הנגב מקהילת סאן דייגו, אשר סייע לנו רבות במהלך השנים בקידום והקמה של פרויקטים רבים בישובים ובמועצה. ג'רי הגיע לביקור במועצה יחד עם אשתו ואורחים נוספים מסאן דייגו והם למעשה האורחים הראשונים שלנו מחברתנו מעבר לים- פדרציית סן דיאגו, אחרי שנתיים של הגבלות קורונה. כיף לראות אחד את השני שוב. ביום רביעי הגיעו אלינו עמית צימר, סמנכ"ל בכיר ברפאל, יחד עם בעלי תפקידים נוספים בחברה. יחד ביקרנו בחממה הטכנולוגית של שער הנגב (southup). עמית והצוות מרפאל התרשמו במיוחד ממסלול התעשיות הביטחוניות שאנחנו פותחים במסגרת מגמת המכטרוניקה בתיכון שלנו. מספר כיוונים לשיתופי פעולה אפשריים כבר עלו במהלך הביקור ואני בטוח שבקרוב נוכל להכריז על פרויקטים משותפים ומרגשים. את השבוע העמוס חתמתי אתמול, בביקור של פורום YPO בישראל, הכולל כ- 10 מנכ"לים בכירים מהחברות המובילות במשק. בסיור שנערך בשיתוף עם מכון היצוא הישראלי, הגיע הפורום המכובד לשער הנגב במטרה להכיר את האזור ואת ההזדמנויות הרבות לשיתופי פעולה אפשריים- כלכליים וקהילתיים. כל אדם, לא משנה באיזה תחום, שמגיע לשער הנגב מיד מתרשם מהנעשה במועצה ובישובים. יחד אנחנו יוצרים שיתופי פעולה, מתכננים ומוציאים לפועל פרויקטים חדשים ומרגשים.

לסיום

אתמול התרחשה עוד תאונה בצומת גבים. הפעם תאונה עם פצועים. אני מאחל להם מכאן, החלמה מהירה ומלאה. צומת גבים ממשיך לייצר סיכונים גדולים ותאונות. אני פועל באופן יום יומי, לקידום תוכנית ההסדרה בצומת. במהלך החודש הקרוב תעבורנה התוכניות את כל שלבי התכנון בנתיבי ישראל. וסוף סוף, התכנית תקבל את כל האישורים המיוחלים. במקביל אני לוחץ בצורה אינטנסיבית, על בסיס יום יומי, כדי לקבל אישור תקציבי לביצוע התוכניות, ממשרד התחבורה, וזאת על מנת להוציא את התכנון כמה שיותר מהר לביצוע. אמשיך לקדם את מהפכת הבטיחות בצמתי שער הנגב ולא אפסיק ללחוץ על כל הגורמים המעורבים, עד שנוציא לפועל גם את הסדרת צומת גבים- בדיוק כמו שעשינו בצומת ניר עם, צומת יכיני, צומת ספירים שהעבודה במקום (הקמת כיכר) תסתיים תוך כחודשים, יחד עם צומת אזור התעשייה שער הנגב (הקמת כיכר). בנוסף, בימים אלו אנחנו ממתינים לתחילת ביצוע העבודות בשטח בצומת ארז (רמזור) ובצומת אור הנר (רמזור). בהמשך גם צומת איבים יוסדר וצמתים בעייתים נוספים. נקודה אחר נקודה, כיכר אחר רמזור- לא ארפה עד שנסיים את מהפכת הבטיחות בצמתים של שער הנגב.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש יולי בשער הנגב