{{preheader}}

יום שישי | 23.7.2021

הקורונה כבר כאן

בשבוע האחרון אובחנו בשער הנגב מספר חולים חדשים. בעקבות מבצע הבדיקות שביצעה המועצה לפני היציאה של חניכי הנוער העובד והלומד למחנה הקיץ, אותרו חולים בשני קיבוצים. בנוסף, שני מדריכים מאחד היישובים, אובחנו גם הם כחולים. בעקבות הגילויים החליטה המועצה ביחד עם תנועת הנוער העובד והלומד והנהגת הישובים על קיצור המחנה והחזרת הילדים בבטחה כבר ביום חמישי. צוות הנהלת המועצה בלווי של מנכ"לית המועצה לילך שיינגורטן, יצא בחמישי בבוקר ליער כפר החורש לסייע בהערכות ובלווי הילדים. בעבודה מאורגנת הצלחנו להחזיר את כל הילדים, באוטובוסים נפרדים ובבטחה הביתה. תודה ללילך שניצחה על האירוע ולמחלקת התחבורה שסייעה בהבאת הילדים לביתם.

בנוסף למבצע הבדיקות שהתקיים לפני היציאה למחנה הקיץ, ארגנה המועצה במהלך הימים האחרונים, מבצעי בדיקות בתוך הקיבוצים בהם התגלתה תחלואה, על מנת לאפשר למבקשים, להיבדק מבלי לצאת מהישוב.

בשבוע האחרון, החליטה המועצה על מספר צעדים חשובים על מנת לנסות ולמנוע התפרצות מחודשת ביישובי המועצה. אירועי הקיץ המיועדים לילדים, נדחו על מנת לאפשר להתארגן מחדש לאירועים תחת כיפת השמיים. בנוסף, החלטנו על החלת הגבלות התו הירוק על כל אירועי המועצה לחודש הקרוב. גם כאן, הנחיות לא פגמו בהנאה וההופעה של אהוד בנאי התקיימה כמתוכנן (אומנם בלי מזגן, אבל עם הרבה אנרגיה טובה).

אנחנו נמצאים בצומת דרכים. מכאן זה תלוי בעיקר בנו. עלינו להקפיד על הנחיות הקורונה ביתר שאת. החובה לעטות מסכה במקומות סגורים, לצד בידוד נכון ואפקטיבי, יכולים למנוע גל תחלואה בשער הנגב ולאפשר לנו, תחת המגבלות הקיימות, לקיים קיץ של אירועים והפתעות נוספות. אנא הקפידו על ההנחיות ונהגו באחריות כלפי עצמכם, משפחותיכם והקהילה.

שביתת אזהרה

במהלך השבוע השתתפתי בכנס ראשי השלטון האזורי. את הכנס ניצלתי לקידום שיתופי פעולה אזוריים, לצד קידום נושאים חשובים מול משרדי הממשלה השונים. שוחחתי עם שרת התחבורה, מירב מיכאלי ועם השרה לאיכות הסביבה, שנכחו בכנס ויחד דנו בקידום פרוייקטים בשער הנגב. בנוסף, כפי שעדכנתי במהלך השבוע, החלטנו פה אחד, כל ראשי המועצות באזוריות בארץ, לקיים שביתת אזהרה ביום א' 25.7 במחאה על הודעת משרדי האוצר והחקלאות לשנות תחת חוק ההסדרים את מכסות היבוא ובכך להטיל איום ממשי קיומי על החקלאות הישראלית וכן לשנות את נוהלי המיסוי הקיבוצי.

שלא יהיה ספק- אני יחד עם חברי ראשי המועצות, בעד תהליך מוסדר להורדת יוקר המחיה ובכך להטיב עם כולנו, אך תהליך שכזה לא כולל הכרח פגיעה בחקלאיים הישראלים- שבעבודתם שומרים על גבולות המדינה ועל הביטחון התזונתי של ישראל. ישנם דרכים נוספות להורדת יוקר המחיה. כולי תקווה ששביתת האזהרה תספיק כדי להושיב את כל הצדדים לתהליך אחראי יותר.

שלום כיתה א'

השבוע יצאה לפועל תכנית ייחודית לשער הנגב- תוכנית הכנה לכיתה א', ביוזמה משותפת של המרכז לשירות פסיכולוגי ומחלקת הגיל הרך. ילד המגיע לכיתה א'- ככל שהוא בשל ומוכן ללמידה, כך הוא יחווה חוויה טובה יותר, ירגיש ביטחון בכוחותיו וביכולותיו להצליח ולרוב יגלה יותר מוטיבציה ורצון ללמוד. במיוחד בעקבות השנה המורכבת שעברנו, ולאור סגרי הקורונה, בידודים ומבצע שומר החומות, עלה הצורך לסייע לילדים העולים לכיתה א' לקראת המעבר לביה"ס- הן בהיבט הרגשי והן בהיבט המוטורי, קוגניטיבי ושפתי. מחלקת הגיל הרך שלנו, בשיתוף עם המרכז לשירות פסיכולוגי והשירות הפסיכולוגי החינוכי, יזמו פעילות לכל הילדים העולים לכיתה א' ביישובי המועצה. בימים אלה מנחים מטעם המרכז לשירות פסיכולוגי, מגיעים לגנים ומקיימים מפגשים עם כל הילדים העולים לכיתה א'. במסגרת התוכנית כל ילד מקבל 6 מפגשים- שלושה מפגשים רגשיים ושלושה מפגשים מוטוריים, קוגניטיביים ושפתיים. מדובר בתוכנית ייחודית שלנו והיא פרי שיתוף פעולה נהדר בין הזרועות האמונים על ילדינו בתוך המערכת. אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכת הקודש ולאחל לכל ילדינו המקסימים עליה בטוחה וקלה לבתי הספר.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש יולי בשער הנגב