{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון יולי 2021        نشرة حزيران ٢٠٢١           תמוז-אב תשפ"א

שר החוץ יאיר לפיד נפגש עם עמיתו הירדני: השניים סיכמו על שיתופי פעולה בנושאי סחר ומים

כותרת במעריב 8.7.21

שוב ושוב אנחנו רואות שפרדיגמות נשברות, שיחסים שנראו לפני שנה-שנתיים אבודים, מתעוררים כהרף עין. ביקורו של ראש הממשלה ברבת עמון והשיחות של שר החוץ עם עמיתו הירדני ניערו את הסכם השלום עם ממלכת ירדן השכנה. כך גם ברכתו של נשיא תורכיה לנשיא החדש של מדינת ישראל ושיחתם הממושכת. אלה דוגמאות לתהליכים דינמיים ומפתיעים. גם העמדה שהשלום הוא משאת נפש שלא תתגשם בדורנו אינה בהכרח נכונה.

נשים עושות שלום מברכות על השיחות בין המנהיגים ומאמינות ששיתוף פעולה בין ישראל לשכנותיה יכול להיות נדבך משמעותי בהתקדמות למו"מ ולדיאלוג מדיני בין ישראל לפלסטינים. משא ומתן שכל כך הכרחי לעתידנו. 

نساء يصنعن السلام تبارك المحادثات التي جرت بين القاده في اسرائيل ، الملك عبدالله ( ملك الاردن) والرئيس التركي الذين باركوا للرئيس الجديد لدولة اسرائيل ..
كلنا ايمان بأن الشراكه الاسرائيليه مع البلاد المجاوره سوف يحدث تأثيرًا ايجابيا وتقدمًا في المحادثات الاسرائيليه الفلسطينيه

ביום שישי, 23.7 עלתה לאויר תכנית טלויזיה שבועית של נשים עושות שלום במסגרת התכנית של אורלי וגיא בדמוקרטTV. תודה גדולה לצוות הרחב שעבד בחודש האחרון כדי להוציא את הרעיון לפועל. אם לא הספקתם לצפות בשידור החי, צפו בהקלטה כאן. התוכנית השנייה תעלה לאוויר ביום שישי (30.7) ולאחר מכן נצא לפגרה עד ספטמבר, יחד עם התוכנית של אורלי וגיא.

هناك برنامج اسبوعي لنساء يصنعن السلام يبث عبر الاثير

 אירועי קיץ 2021 - עם מסדר הדר בחץ השחור
فعاليه صيف 2021 - لقاء في موقع السهم الاسود…

הצוות היצירתי והנמרץ של אדם ומקום בדרום ממשיך לחבר אנשים ומקומות באזור עוטף עזה. ביום שישי האחרון התאספנו באתר החץ השחור עם תושבות ותושבי האזור ועם לאה גולדין, שיחד עם אחרים ממסדר הדר, מקיימת במקום קבלת שבת שבועית למען החזרת הבנים.

התחלנו במעגלי שיח ושמענו בין היתר את סיפורה של בתיה הולין מכפר עזה. המשכנו לקבלת השבת והתרגשנו מדבריה של גילי זיוון מסעד (בוידאו ⇑) שחיברה בין פרשת השבוע לבין אהבת הארץ, בין הדבקות של תושבי האזור בביתם לבין שאיפתם לשלום. קראו את דבריה המלאים של גילי כאן

 ב-5.8 מברכות את הנהגים: סעו לשלום
في (٥/٨/٢١) نبارك السائقين — سافروا بسلام

ביום חמישי הבא, 5 באוגוסט, נצא לעשרות צמתים ברחבי הארץ ונקרא לממשלה לקדם הידברות ומו"מ בין ישראל לפלסטינים.

נניף שלטים בנוסח:

>> מקדמות הסכם מדיני
>> שלום, שיוויון וביטחון
>> למען עתיד ילדינו
> דורשות נשים במוקדי קבלת החלטות

הצטרפו אלינו,
יחד נעשה שלום!

לפרטים: מרב 054-2308033

תרמו לנשים עושות שלום

 יום השלום הבינלאומי 22.9.21
يوم السلام العالمي ٢١/٩/٢٢

ים המלח || רמאללה || ירושלים

ב-22.9.21 נשים ישראליות ופלסטיניות משלבות ידיים וקוראות למנהיגים לפתוח במשא ומתן.

הצטרפו אלינו!

להרשמה ולקבלת פרטים נוספים בקרוב

פיטה ג'ונס פלח - אישה עושה שלום
فيتا جونس فالح — أمرآة تعمل سلام ..

"מיום שעמדתי על דעתי אני אקטיביסטית. בילדותי באוסטרליה הורי לקחו אותי להפגנות למען יהדות ברית המועצות. לימים, הפגנתי נגד האפרטהייד בדרום אפריקה, השתתפתי בהפגנות רחוב למען סיום מלחמת וייטנאם ודרשתי זכויות קרקע לילידים. בכל המאבקים האלה היו לי שותפות ושותפים מדתות אחרות. כשפיתחתי את הזהות היהודית שלי, ניתבתי חלק ניכר מהפעילות למען ישראל והציונות ומאז עלייתי לארץ, הדיאלוג הבין-דתי הפך לעיסוק העיקרי שלי.

אנחנו מתפללות כל יום לשלום; מדוע שלא נפעל יותר כדי להפוך את השלום למציאות? כפי שאמר באחרונה חבר ועמית: “אם ראוי להתפלל לו, כדאי גם לעבוד בשבילו..." קראו עוד