{{preheader}}

יום שישי | 6.8.2021

חושבים בריאות וספורט

אתמול קיימנו במרכז הידרותרפי שער הנגב, מפגש של חשיבה הוליסטית על תחומי הבריאות והספורט ואיך ההידרו נותן מענה בתחומים אלו. בסדנה מיוחדת אליה הגיעו כל מנהלי המחלקות, האגפים והעמותות הקשורות למרכז, תרגלנו חשיבה יצירתית, חשיבה חדשנית, העלינו צרכים והצענו מענים, הכל תוך כדי בניית שותפויות בין המרכז ההידרותרפי שער הנגב, המחלקות שלנו והעמותות שפועלות תחת המועצה. כל המנהלים והמנהלות התנתקו לכמה שעות מעבודתם והקדישו את מרצם וזמנם בקידום הספורט והבריאות בקהילת שער הנגב- מה ההידרו יכול להעניק ואיך הם יכולים להשתלב- בגיל הרך, בבתי הספר, בתוך הישובים, לתחומי העניין השונים, לסטודנטים ועוד. את המפגש הנחה אלון הריס, מומחה בינלאומי לחשיבה יצירתית וחדשנות, שעשה זאת בהתנדבות מלאה. מתוך הסדנה יצאו רעיונות חדשים אשר חלקם ייושמו כבר בעתיד הקרוב וחלקם דורשים חשיבה נוספת שגם היא כבר התחילה. תודה רבה לכל מי שהגיע, חשב ותרם. ביחד נבנה קהילה מקדמת בריאות בשער הנגב.

עוד מהביקורים אצלנו

יום שלישי האחרון היה יום גדוש ביקורים ואירועים חשובים. בצהרים הגיעו אלינו שר האוצר, אביגדור ליברמן ושר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר. על רקע הרפורמה בחקלאות והמחאה שלנו בעקבותיה, הגיעו השרים על מנת לשמוע את הצרכים של החקלאים שלנו ואת האתגרים שאנחנו מתמודדים איתם. במפגש במועצה שוחחנו על האתגרים של שער הנגב והמטרות שלנו לשנים הקרובות. סיירנו במטעי הבננות של ניר עם, במטעי השקמה של אור הנר, ארז, ברור חיל וגבים ובמאגר המים של ארז ואור הנר. השרים נפגשו לא רק איתי ועם חברי ראשי המועצות העוטף, אלא גם עם חקלאי שער הנגב והאזור, בהובלת אדי פולנסקי מאור הנר. השרים הקשיבו לחקלאים שלנו ולביקורת כלפי הרפורמה. לצד חילוקי הדעות, גם שר האוצר וגם שר החקלאות, הביעו נכונות אמיתית לסייע לשער הנגב בפרויקטים השונים. כמו בפגישה, גם כאן אני שב וקורא לשר האוצר ולשר החקלאות, להגיע להבנות מסודרות עם ראשי ההתיישבות והחקלאות, על מנת שלא נשפוך את התינוק עם המים- נסדיר את תחום החקלאות באופן שלא יפגע בחקלאים, בצרכנים, בביטחון התזונתי ובביטחון הגבולות של מדינת ישראל.

כמה שעות לאחר הביקור של שרי האוצר והחקלאות, הגיעו שר הביטחון, בני גנץ ואלון שוסטר, סגן שר הביטחון, לקיבוץ נחל עוז. במפגש שנערך עם ראשי רשויות העוטף וחקלאים מהאזור, בהפקה של מורן פריבך מנהל החקלאות החדש והנמרץ מנחל עוז, בשטחים החקלאים של הקיבוץ, שוחחנו על האתגרים בהווה ובעתיד ובעיקר דיברנו על החשיבות של החקלאות לביטחון הישראלי. לשמחתי, גם גנץ וגם שוסטר הסכימו עם תפיסת עולמי- החקלאות חשובה לא רק לביטחון התזונתי שלנו, אלא גם לביטחון של גבולות מדינת ישראל. ככזאת, עלינו לעשות ככל שביכולתנו כדי לחזק ולשמר את עבודת החקלאים ועל ענפי החקלאות השונים.

את היום העמוס סיימתי באירוע הפרידה של רמת"ק עזה, אל"מ איאד סראחן. בירכתי אותו בשם ראשי רשויות עוטף עזה והודיתי לו על שנים על שותפות ועל המעורבות שלו לקידום פרויקטים כלכליים בין אזוריים, לשינוי המציאות באיזורנו. בהזדמנות זו אאחל הצלחה לרמת"ק הנכנס, אל"מ משה טטרו. אני בטוח שנמשיך לקדם דברים גדולים יחד.

הקורונה בשער הנגב

מעל 35 חולים ישנם כרגע בקהילת שער הנגב. לשמחתי, נכון לכתיבת שורות אלו, הצלחנו לעצור את העליה בחולים ועכשיו, אם כולנו נשמור על בידוד אפקטיבי, עטיית מסכנה והגדלת אחוז המתחסנים בשער הנגב, נוכל למנוע עליה נוספת במספר החולים. יחד עם זאת, אנחנו עומדים על סף סגר רביעי- אולי בחגים ואולי לפני. כך או כך אנחנו חייבים לשמור על שער הנגב ללא חולים חדשים, שכן היכולת שלנו לחזור לשגרה (לפני סגר, בתחילת שנת הלימודים או אחרי סגר), תלויה בעיקר בדירוג הרמזור שלנו. כרגע אנחנו ירוקים, כאשר נחל עוז אדומים ודורות צהובים. המצב הזה יכול להתהפך בכל רגע. כפי שכתבתי בעבר, אחוז החיסונים של שער הנגב בקרב בני הנוער הוא נמוך- אנא חסנו את ילדיכם על מנת שנוכל לפתוח את שנת הלימודים החדשה עם מינימום סיכונים. בנוסף, השבוע ניתן לחסן מנה שלישית לבני 60+. אנא הקפידו להתחסן. המועצה פועלת להנגיש כל הזמן בדיקות וחיסונים למי שאינו יכול להתחסן לבד. אנא הקפידו על הנחיות הקורונה ובפרט על הנחיות הבידוד האפקטיבי ובואו נשמור על קהילת שער הנגב ירוקה ובריאה.

לסיום

בקרוב יסתיים החופש הגדול ושנת הלימודים תפתח במתכונת שעודנה נמצאת בדיונים. אנחנו נערכים לפתוח את כל מסגרות החינוך בכפוף להנחיות שתינתנה בקרוב. במקביל מסקנות התהליך האסטרטגי בחינוך, שעומד להסתיים בקרוב, כבר מוטמעות בתוכניות העבודה של שנת הלימודים תשפ"ב. אני מצרף לכם איגרת מטעם מנהל מחלקת החינוך החדש שנו, יגאל דדיה. האיגרת הופצה להורי שער הנגב במהלך השבוע האחרון ואני ממליץ לכולם לקורא אותה.

לחצו כאן כדי לקרוא

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש אוגוסט בשער הנגב