{{preheader}}

יום שישי | 13.8.2021

לקראת השנה הבאה

בשבועות האחרונים עבדנו במועצה על שדרוג והעשרה של מערך החוגים. בשיתוף פעולה נפלא של מתנ"ס שער הנגב, עמותת הספורט, המרכז ההידרותרפי ומועדון יחדיו, בנינו מערך מלא שפותח עולמות חדשים ומגוונים לא רק לילדי שער הנגב אלא גם למבוגרים והוותיקים שלנו. כל אחד יכול למצוא בו תחום עניין שהוא אוהב או לפתח תחומי עניין חדשים. לצד ההערכות לשנה הבאה, אנחנו כמובן מצויים עדיין באי וודאות לגבי הנחיות הקורונה שתהינה או לא בתחילת שנה. זה הזמן של כל מי שעדיין לא התחסן, ויכול להתחסן, לעשות כך כמה שיותר מהר. אין לי ספק שגם אם תהינה הגבלות חדשות, בסופן- היכולת שלנו לחזור לשגרה מלאה תהיה תלויה בכמות החולים והמחוסנים במועצה. בקרוב מאוד נפרסם את חוברת החוגים המלאה ובעוד מספר ימים ההרשמה תפתח באופן רשמי. אנחנו מתכננים עוד המון אירועים והפתעות לשנה הבאה. צאו להתחסן, שמרו על הנחיות הבידוד והגבלות הקורונה הקיימות, על מנת שנוכל לפתוח את שנת הלימודים בדיוק כמו שאנחנו רוצים- עם מערך חוגים עשיר ומגוון כשלכל אחת ואחד, בכל גיל וישוב, יכול למצוא בה עניין רב.

הללויה

ביום ראשון האחרון נסעתי למועצה אזורית חוף הכרמל כדי להשתתף בטקס פתיחת המחנה הבינלאומי השנתי הגדול ביותר למנהיגות צעירה ורב-תרבותית, של תנועת הבונים דרור. בטקס בירכו נשיא המדינה, יצחק הרצוג והשתתפו בו מכובדים רבים. כיו"ר תנועת הבונים דרור העולמית, הקשר המיוחד שיש לבני נוער מסביב לעולם חשוב לי מאוד ברמה האישית, במיוחד כשאנחנו בעיצומה של מגפה עולמית שמקשה עלינו להיפגש ולהכיר. לשמחתי, מחנה הללויה של תנועת הבונים דרור יצא לדרך עם יותר מ- 200 חניכים מכל העולם וגם משער הנגב. אני מודה לנשיא המדינה על הברכה החמה, לראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק על האירוח, וכמובן לכל בני הנוער על ההשתתפות החשובה והמיוחדת במחנה הללויה.

אנרגיה חדשה

ביום שלישי האחרון הגיעה אלינו לשער הנגב, שרת האנרגיה קארין אלהרר. זהו ביקור השטח הראשון של אלהרר בתור שרה ואני שמח מאוד שהיא הגיעה דווקא אלינו, כדי ללמוד ולהתרשם מהצעדים הרבים שאנחנו עושים כדי לקדם חדשנות גם בתחום האנרגיה. סיירנו יחד ברפת של קיבוץ גבים, במאגר אור הנר- ארז ובקרית החינוך שער הנגב. השרה התרשמה מהניצול המרבי שאנו מפיקים מאנרגיה סולרית. הביקור במאגר ארז- אור הנר השאיר עליה רושם מיוחד, שכן המאגר לא רק קולט את מי השפכים המטוהרים (על ידינו) מצפון רצועת עזה, אלא שהוא גם מכוסה בקולטים סולרים שמפחיתים אידוי מים וגם מאפשר ניצול מקסימלי של מקום לטובת אנרגיה מתחדשת. החשמל מהמאגר יכול לשמש אותה להפעלת מט"ש שער הנגב שדרות, שאחראי על טיהור המים, והמים בסופו של דבר מגיעים לשדות החקלאיים שלנו. מעגל ברור ומרשים ביותר של קיימות, שימור אנרגיה ומים. הסיור היה מעמיק ובסופו ישבנו בקרית החינוך לפגישה מקיפה, יחד עם ראשי הרשויות בעוטף עזה. דנו באפשרויות השונות לקידום תחום האנרגיות המתחדשות באזור. לשמחתי השרה והצוות המקצועי של משרד האנרגיה זיהו את הפוטנציאל והיכולת שלנו לקדם פרויקטים שונים במועצה ובישובים והסכימו להתגייס לעניין. אני מודה לשרה קארין אלהרר על הפגישה והסיור המקיף ועל הבחירה להגיע לשער הנגב בסיור השטח הראשון בתפקיד. על הפרק פרויקטים חדשים ומעניינים- אמשיך לעדכן.

התהליך האסטרטגי בחינוך

אחרי שסיימנו את סבב המפגשים בישובים ואת הסבב עם הצוותים החינוכיים, השבועות האחרונים עבדנו על איסוף כל התובנות ועיבודן. בימים הבאים אנחנו מתרכזים בעיבוד המסקנות לכדי יוזמות ופעולות שירכיבו את החזון, היעדים ותוכניות העבודה- מה שהלכה למעשה מרכיב את הסיפור החינוכי של שער הנגב. את כל העקרונות והערכים שלנו, כפי שעלו מהמפגשים, אנחנו שמים בראש התהליך כמגדלור מכוון ולשמחתי אנו ממש קרובים אל קו הסיום, שהוא גם קו ההתחלה ליישום . במהלך השבועות הקרובים אנחנו נעלה את החומרים לאתר להתייחסות ציבורית של כולכם. ישיבת הועדה המסכמת תתקיים ב 18.10 ומיד לאחר מכן נקיים מפגש פתוח לכלל הקהילה להצגת התוכניות. בינתיים, ביום שלישי הקרוב (17.8) יתקיים מפגש זום להורי שער הנגב, מגיל לידה ועד תיכון בהובלת יגאל דדיה, מנהל מחלקת החינוך, ויחד עם מנהלת הגיל הרך, מנהלי בתי הספר, מנכ"לית המועצה ואיתי. בזום תוכלו לשאול שאלות ולדון בנושאים החשובים לכם. נשמח לראותכם.

להרשמה לחצו כאן

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש אוגוסט בשער הנגב