{{preheader}}

יום שישי | 27.8.2021

פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב

תושבים יקרים

שנת הלימודים תשפ"ב תיפתח בעוד במספר ימים ואנחנו במועצה אזורית שער הנגב נערכים אליה במלוא המרץ. בימים האחרונים התקיים בכל הארץ מבצע בדיקות סרולוגיות. כאן בשער הנגב הקמנו מתחם בדיקות בכל ישובי המועצה במטרה לאפשר לכמה שיותר ילדים להיבדק ובכך לאתר כמה שיותר ילדים עם נוגדנים. על אף ההיערכות הלוגיסטית המרשימה וההיענות הגבוהה של ההורים – מתוך מאות ילדים שנגדמו בשער הנגב, אותר אחוז נמוך של בעלי נוגדנים. מי שאותר יקבל כמובן תעודת מחלים ותו ירוק. אני רוצה להודות ליגאל דדיה, מנהל מחלקת החינוך על הניהול של המצבע המורכב בשער הנגב. לטל טורן, היקל"ר של שער הנגב שתמיד מתייצב לסייע. תודה גם למנהלי הקהילה, הרבשצים ולאנשי הקשר ביישובים וכמובן לכל ההורים שנרשמו והגיעו עם הילדים. ההיענות הרחבה של ההורים והילדים, ממחישה בצורה הטובה ביותר את רמת המחויבות והאחריות של הקהילה שלנו, במאבק להורדת תחלואה. מועצה אזורית שער הנגב מוגדרת מועצה ירוקה וככזאת, נכון לכתיבת שורות אלו, שנת הלימודים אצלנו תיפתח כרגיל בכל המסגרות, אבל אסור לנו להיכנס לשאננות. מספיק אירוע הדבקה אחד שיעלה את התחלואה ויחזיר את הילדים שלנו ללמידה בזום. לכן אני מבקש מכולם לנהוג באחריות יתרה. לעשות בדיקות ביתיות לילדים כשהם לא חשים בטוב ולא להגיע למסגרות במידה וישנו חשש לתחלואה. בתחילת השבוע הבא יחולקו להורים ביישובים ערכות בדיקה ביתיות ללא תשלום. כל הורה יתבקש לבצע בדיקה ביתית לילדיו כ – 24 שעות לפני האחד בספטמבר. הסבר מפורט והדרכה בנושא יישלחו באופן מסודר. גם כאן שיתוף הפעולה של ההורים חשוב ויסייע לנו לנסות ולשמור ככל האפשר על שגרת לימודים ברוכה.

 

למרות כל האתגרים והחששות שהם מביאים עימם, אנחנו מתכננים לפתוח את שנת הלימודים ברוב הוד והדר בכל מערכות שער הנגב- מגיל לידה ועד התיכון. אנחנו נכנסים לשנה הזאת עם מנהל מחלקת חינוך חדש, יגאל דדיה מאור הנר, שניצל את השבועות האחרונים להכיר את המערכות, את הצוותים ואת ההורים. יחד עם יגאל התחדשנו גם במנהלת חטיבת ביניים חדשה תמי מנשה. תמי מגיעה אלינו עם ניסיון עשיר של ניהול והוראה במערכות השונות. היא בוגרת התוכנית להכשרת מנהלים של משרד החינוך, "אבני ראשה". גם היא ניצלה את הימים האחרונים להכיר את הצוותים, ההורים והתלמידים. כפי שכתבתי בשבוע שעבר, אנחנו פותחים את השנה הנוכחית עם רוב משמעותי וגבוה של תלמידים מקהילת שער הנגב בשכבת ז' החדשה. זוהי מגמה שהתחלנו כבר לפני שנתיים שרק תלך ותתעצם במהלך השנים הקרובות. יחד עם הנהלת התיכון וצוותי המורים והמורות, אנחנו יוצאים לדרך חדשה ומרגשת בתיכון שער הנגב.

 

גם בבתי הספר היסודיים ניתן לראות את השינוי השטח. במהלך החודשיים האחרונים, יצאנו למבצע שיפוצים ושדרוגים בהשקעה של יותר ממיליון וחצי ₪ במבני בתי הספר. צבענו מחדש, החלפנו ריצוף, יצרנו מקומות משחק מוצלים חדשים ועוד. את ההשקעה הגדולה ניתן יהיה לראות בשטח כבר שבוע הבא עם פתיחת שנת הלימודים.

 

התהליך האסטרטגי המשמעותי 'מחדשים את הסיפור החינוכי בשער הנגב' מתקרב גם הוא לסיום וייתן את אותותיו הראשונים כבר בשנת הלימודים הקרובה. התהליך כלל בחינה והסתכלות מחודשת על כל מערכות החינוך במועצה, וכלל בין היתר גם מפגשי שיתוף ציבור ועבודה עם מאות תושבים, הורים וצוותי חינוך. עוד טרם הושלם התהליך, יישמנו חלק מהתובנות המרכזיות - קידמנו תוכניות להעמקת החיבור למקום – הפיזי והקהילתי בשילוב עם הטבע סביבנו. פתחנו מסלולים נוספים להעשרת מגוון המענים החינוכיים לילדים שלנו. התחלנו מסלולי פיתוח והכשרה לצוותים החינוכיים בגנים ובבתי הספר והגברנו את השקיפות והנגישות בשיח עם הצוותים החינוכיים ועם ההורים. אלו רק צעדים ראשונים. כמובטח – לאחר החגים יתקיים מפגש פתוח לציבור לדיון על תוצרי התהליך כולו והצגת תוכנית העבודה הנגזרת ממנו.

גם בגזרת החינוך הבלתי פורמלי התקדמנו בחודשים האחרונים בצורה יוצאת דופן. עדי רום, מנהלת המתנ"ס שנכנסה לתפקידה השנה מביאה עימה רוח רעננה והתחדשות. השקנו השבוע את חוברת החוגים העשירה והמגוונת שלנו. כל אחת ואחד יכולים למצוא ביטוי במערך החוגים של המועצה ואני מזמין את כולם להתרשם ולהירשם. הצוותים של החינוך החברתי התמודדו במהלך החופש הגדול עם אתגרים רבים- סביב הקורונה ובכלל. בכולם הם עמדו באופן מקצועי כשטובת הילדים תמיד מולם. הצלחנו למרות הכל, להעניק לידי שער הנגב חווית קיץ מלאה ועשירה. בנוסף, לראשונה בשנת הלימודים הקרובה, פתחנו צהרון לילדי כיתות א-ג במושב יכיני. הצהרון פועל עד השעה 16:00 והוא כולל ארוחת צהרים. בעבודה משותפת עם המושב הצלחנו לגייס לשנת הפעילות הקרובה תקציב מיוחד לסבסד את עלות הצהרון ב50%. זהו הישג משמעותי ואני גאה בו מאוד!

אנחנו ימים ספורים לקראת פתיחת שנת הלימודים ואני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות לסיירת החינוך הנהדרת שיש לנו בשער הנגב- לכל הגננות והסייעות בפעוטונים והגנים בישובים. לכל המורים, המורות וצוותי ההוראה בבתי הספר. תודה למדריכי החינוך החברתי בישובים. תודה למנהלים שלנו בבתי הספר ולמחלקת החינוך במועצה- למנהלים והעובדים. וכמובן- תודה לכם ההורים על התמודדות לא פשוטה, בתקופה מורכבת בה אנו נמצאים. אני מאמין שלמרות הכל, בעבודה משותפת של כולם, תהיה לנו שנת לימודים נפלאה, מלאה בצמיחה ושגרה ברוכה.

לחוברת החוגים לחצו כאן

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש אוגוסט בשער הנגב