{{preheader}}

יום שישי | 3.9.2021

חוזרים לספסל הלימודים

ביום רביעי נפתחה שנת הלימודים בשער הנגב בשמחה גדולה- בגנים ובבתי הספר. על מנת לעבור את יום פתיחת הלימודים ללא תקלות או עיכובים מיותרים, פתחנו חמ"ל מיוחד של המועצה והצבנו בכל ישוב נציג מועצה שפיקח על יציאת ההסעות בזמן. אחרי שכל הילדים הגיעו לבתי הספר, יצאו גם ילדי כיתות א' בפעם הראשונה לקרית החינוך והתקבלו בבתי הספר "קשת ו- "אלונים" בחגיגה גדולה ומרגשת במיוחד. את הבוקר פתחתי יחד עם מפקד החטיבה הצפונית של אוגדת עזה, אל"מ עמי ביטון שהגיע אלינו לקרית החינוך, כסמל לשותפות ולקשר החזק שיש לנו עם כוחות הביטחון באזור- בחירום וגם בשגרה. ביוזמת מחלקת החינוך במועצה, יצאתי יחד עם יגאל דדיה, מנהל אגף החינוך לחלק לכל המורים וצוותי ההוראה בבתי הספר, פרח שסימל עבורי את ההערכה הרבה שאנחנו כהורים וגם המועצה, רוכשים לצוותים החינוכיים. לסיור הצטרף אלי גם סגן שר הביטחון, אלון שוסטר, שבירך את הילדים והצוותים החינוכיים וכמובן התרפק גם על השנים בהן הוא היה תלמיד באותו בית הספר. אני רוצה להודות לכל מי שלקח חלק בפתיחת שנת הלימודים ללא תקלות או סיכונים- למחלקת הביטחון והשיטור הקהילתי, למחלקת התחבורה, לחברה לפיתוח שער הנגב ומחלקת התשתיות, להנהלת המועצה וכמובן לאגף החינוך ולצוותים החינוכיים שלנו. שתהיה לכולנו שנת לימודים בריאה ומוצלחת.

לא שקט

בשבוע האחרון אנו חווים שוב התחממות הדרגתית בגזרתנו. הפרעות על הגדר, ששמם לא משקף באמת את היקף הרעש והפגיעה בשגרת החיים שלנו, חזרו לצד המשך של טרור הבלונים. השבוע נפטר מפצעיו חייל מג"ב, בראל חדריה שמואלי ז"ל אחרי שנפצע אנושות על גבול הרצועה. מכאן אני מוסר תנחומים למשפחתו וחבריו, בשמי ובשם כל תושבי שער הנגב. ההתמודדות עם ההתחממות הביטחונית שחזרה פחות מארבעה חודשים אחרי מבצע "שומר החומות", היא לא פשוטה ואני גאה בתושבי שער הנגב על החוסן האישי, המשפחתי וקהילתי שאנחנו מפגינים אל מול האתגרים הללו. אני רוצה להודות לכוחות הצבא- לחיילים והמפקדים, שעושים הכל על מנת לשמור על שגרת חיינו בישובים. ששומרים לא רק על הביטחון שלנו אלא גם על תחושת הביטחון. לצד דיבורים על הסלמה שאולי נראית באופק, אני מבקש לחזור ולהזכיר לממשלת ישראל- אי אפשר לעשות את אותן הפעולות 20 שנה ולצפות לתוצאות שונות. הגיע הזמן לשינוי הפרדיגמה. הגיע הזמן להתמודד עם הטרור מרצועת עזה באופן אחר. מגיע לנו, לתושבי העוטף, שקט ויציבות ארוכת טווח.

אחרי הכל- שנה טובה

בעוד כמה ימים נשב כולנו לשולחן ונחגוג יחד עם המשפחה את תחילת השנה החדשה. בהרבה מובנים השנה האחרונה היתה שנה קשה. שנה בה חווינו פגיעה בתחושת הבריאות והביטחון שלנו, הילדים שלנו חוו טלטלה אמיתית, עברנו מבצע צבאי שעדיין רואים את אותותיו בקהילה שלנו וכמובן הקורונה שממשיכה לשבש לכולנו את שגרת החיים. לצד ולמרות האתגרים האלו, השנה האחרונה היתה גם שנה של צמיחה אמיתית והתחזקות. השנה חנכנו שכונות חדשות ביישובי המועצה וישנן עוד לא מעט שכונות שנמצאות כרגע בבניה. משפחות מכל הארץ מבקשות להגיע ליישובי שער הנגב והישובים שלנו מלאים עד אפס מקום. פתחנו גנים חדשים ואנחנו בונים בימים אלו גנים בישובים נוספים. עם הקמת הרמזורים בניר עם ויכיני ובניית הכיכרות על כביש 232, התחזקה בצורה משמעותית גם תחושת הביטחון שלנו על הכבישים באזור. אנו כמובן ממשיכים לקדם במלוא הכוח את רימזור צומת גבים ובהמשך גם דורות/איבים. הקהילות שלנו התחזקו בצורה משמעותית- הסולידריות והלכידות שעומדות כל פעם מחדש במבחן האתגרים הביטחוניים, הוכיחו את עצמן שוב בהפגנת חוסן אישי, משפחתי וקהילתי. חוסן שמרגש כל פעם מחדש- את כל מדינת ישראל כמו גם את הקהילה הבינלאומית.
בעוד כמה ימים, כשכולנו נשב יחדיו בשולחן החג, זכרו את כל ההישגים הרבים שלנו- האישיים ויחד כקהילה. היו גאים בעצמכם! אני מרגיש זכות גדולה לעמוד בראשות המועצה המדהימה שלנו. אנחנו תמצית הציונות בת ימינו. יחד, כמו שאנחנו, נצלח כל אתגר- בטחוני או בריאותי.

חג שמח לכל קהילת שער הנגב!

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש ספטמבר במועצה