{{preheader}}

יום שישי | 10.9.2021

ביקור הנשיא

ביום ראשון האחרון, יממה לפני חג ראש השנה, אירחתי בביתי בקיבוץ כפר עזה את כבוד נשיא מדינת ישראל, יצחק (בוז'י) הרצוג. לביתי הגיעו גם חבריי ראשי המועצות של עוטף עזה וסגן שר הביטחון אלון שוסטר. יחד דיברנו על השנה החולפת ביישובי שער הנגב- סיפרתי לנשיא על הצמיחה הדמוגרפית שאנחנו חווים פה בשנים האחרונות ועל תנופת הבניה וחיזוק הכלכלה האזורית דרך הקמת פרויקטים משותפים לקידום האזור. בנוסף דנו יחד באתגרי המצב הבטחוני בתקופה האחרונה ובצעדים הנחוצים לשינוי המציאות הביטחונית שלנו. דיברנו גם על אירועי הגדר בשבועות האחרונים. ניצלתי את ההזדמנות לחזק את ידי חיילי ומפקדי צהל, על העמידה האיתנה, בחירום ובשגרה, וההגנה הבלתי מתפשרת על תושבי שער הנגב ועוטף עזה. לשמחתי כבוד הנשיא וכל הנוכחים בפגישה, הצטרף לגיבוי המלא שלי למפקדי וחיילי צהל. בהמשך המפגש, הצטרפו אלינו עשרות מוותיקים קיבוץ כפר עזה, למפגש מרגש ומיוחד במינו לקראת השנה החדשה. הנשיא סיפר בחדווה על ההכרות ארוכת השנים שלו עם קהילת כפר עזה וותיקיה- דרך זוגתו שפעלה בעבר בקיבוץ ועד ממשקי העבודה בתפקידיו השונים וכעת כנשיא מדינת ישראל. בסיום המפגש הרמנו כוסית יחד לשנה טובה ובריאה. תודה לנשיא על הביקור החם ולכל הוותיקים שהגיעו להשתתף במפגש.

אירוח תוצרת שער הנגב

בשלושת השבועות האחרונים מתנדבים במועצה 23 צעירים מתנועת הבונים דרור מדרום אמריקה. הם משתכנים באיבים ומגיעים כל בוקר לעבוד בקיבוץ אור הנר בענפי הקיבוץ השונים- גיל שלישי, חינוך, חקלאות ועוד. תנועת הבונים דרור קרובה מאוד לליבי ואני משמש כיו"ר התנועה העולמית. המתנדבים הגיעו אלינו בעקבות הקשרים החמים שהמועצה מקיימת עם התנועה ואנחנו כמובן שמחנו לארח אותם. כבר מההתחלה הם הפכו לחלק אינטגרלי מקהילת אור הנר. לקראת ראש השנה החליטה קהילת אור הנר לארח את המתנדבים- אלו ללא משפחה בארץ. כך התגייסו למשימה המבורכת שש משפחות מאור הנר. תודה למשפחת גורמן, לוין, וכסמן- לוי, הלוי- קייטס, ברנדס- שיינגורטן ומשפחת מרציפר על האירוח החם והלבבי בערב החג. גם אני זכיתי לארח יחד עם משפחתי שניים מהמתנדבים הצעירים. אני מודה למשפחות על הכנסת האורחים ועל ההתגייסות המהירה, וכמובן לקהילת אור הנר על שאימצו את המתנדבים הצעירים לחיקם ועל הייצוג האמיתי והמרגש של קהילת שער הנגב בתפוצות.

הקורונה בשער הנגב

בשבוע האחרון אנחנו חווים בשער הנגב עליה משמעותית במספר המבודדים. הבידודים הרבים, אם כי שהיו צפויים במידה מסוימת לאור פתיחת שנת הלימודים, מערימים קשיים על כל קהילת שער הנגב, במיוחד כשהם משבשים את החגים למשפחות רבות. לפני החג ובמהלכו נכנסו לבידוד כיתות רבות בבתי הספר היסודיים ובחטיבת הביניים. רק אתמול הצטרפו לרשימת המבודדים גם שני גני ילדים. בכל המצב המורכב שנוצר, חשוב לי להודות בראש ובראשונה להורים על גילוי האחריות בשבוע האחרון. הבדיקות הרבות שנעשו, בבית או במתחמים, למרות העומסים הכבדים במתחמי הבדיקות באזורינו, כמו בכל הארץ, הביאו לגילוי מוקדם של תחלואה ובכך קטענו שרשרות הדבקה בשער הנגב. אני יודע שהורים רבים בחרו שלא לשלוח את ילדיהם למסגרות החינוך במטרה למנוע חשיפה או בידודים. מסגרות החינוך בשער הנגב ערוכות ללמידה מקרוב יחד עם למידה מרחוק וכל תלמיד ותלמידה, בין אם הם בבידוד ובין אם הם נשארים בבית על דעת עצמם, יקבלו מענה מתאים ונכון. במקביל, בעקבות דרישה של המועצה, תוגברו מתחמי בדיקות הקורונה בשדרות ונתיבות, שנותנים מענה גם לתושבי שער הנגב. אני רוצה להודות לכל הצוותים החינוכיים בשער הנגב- סייעות, גננות, מורות, מורים, צוותי הוראה וצוות מחלקת החינוך על ההערכות לפני ובמהלך החגים. אני שולח לכל הילדים המבודדים בשער הנגב חיזוקים ומבקש מההורים להמשיך לגלות אחריות וסולידריות- להמשיך להיבדק בזמן ובכך למנוע תחלואה בשער הנגב.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש ספטמבר במועצה