{{preheader}}

יום שישי | 1.10.2021

חזרה לשגרה

השבוע הסתיימה חופשת חג הסוכות. חופשה ארוכה שמלאה באירועים ופעילויות- הפנינגים קהילתיים מרגשים, העפיפוניאדה המסורתית בכפר עזה וברוחמה, חגיגות 68 לקיבוץ נחל עוז ועוד מגוון אירועים בתוך הישובים וגם מועצתיים שבשיאם האירוע המרכזי של סוכות "סוכותרבות"- הפנינג בקריית החינוך עם תחנות יצירה וסדנאות לכל המשפחה והופעה של אינדי ילד. עשרות משפחות מכל יישובי שער הנגב ובכל הגילאים, הגיעו לאירוע המיוחד וכך חגגנו גם יחד כקהילה את חג הסוכות. כבר ביום רביעי חזרנו לשגרת הלימודים והעבודה עם מבצע בדיקות אנטיגן לכל ילדי שער הנגב בגילאי 3-12. אנו רוצה להודות לכם ההורים על האחריות הרבה, ועל שאתם לוקחים חלק מרכזי, יחד איתנו, במאבק להורדת תחלואת הקורונה בשער הנגב. החזרה ללימודים עברה בהצלחה וללא אירועים מיוחדים. ביום חמישי כבר חגגנו את החזרה לשגרה עם יריד חוגים מוצלח אליו הגיעו תושבים שהתעניינו בחוגי המתנ"ס שלנו- חדשנות ומדע, ביתמלאכה, מחול, נגינה ועוד. על פי כמות הנרשמים, הולכת להיות לנו שנת חוגים עמוסה ועשירה במיוחד.

זוכרים את הגיבורים שלנו

ביום חמישי ציינו בטקס מיוחד באיבים את נפילתו של אלוף משנה נביה מרעי ז"ל, שנהרג לפני 25 שנה מירי צלפים בגזרת עוטף עזה. מאז נפל, מועצה אזורית שער הנגב נמצאת בקשר הדוק וחברי עם משפחתו. בסיוע חברינו מקרן קימת לישראל הקמנו תצפית ואתר הנצחה למרעי ז"ל. השנה יעבור המקום שיפוץ ושדרוג משמעותי. את חצי היובל לנפילתו ציינו בטקס מרגש במיוחד במעמד שר הביטחון בני גנץ, השייח מוואפק טריף - המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית, האלופים במיל' דורון אלמוג, מתן וילנאי, יום טוב סמיה, ראשי המועצה לדורותיהם- שי חרמש ואלון שוסטר, אנשי ציבור וחברי כנסת וכמובן המשפחה של נביה ז"ל. הטקס התקיים גם בזום ואף שודר בלייב בפייסבוק של המועצה. כל שנה מרגש אותי במיוחד לראות את הקשר החזק בין שער הנגב לבין הגיבורים שהקריבו את חייהם למען ההגנה על הבית שלנו. הקשר החזק מבטא בצורה הטובה ביותר את השותפות שאנו מקיימים עם צבא הגנה לישראל היום כמו בעבר, בשגרה כמו בחירום. נביה מרעי ז"ל תמיד יהיה חלק משער הנגב ותמיד נוקיר לו ולמשפחתו תודה גדולה. אני רוצה להודות למשפחת מרעי על החברות בינינו, לכל המשתתפים המכובדים בטקס ולסיון כהן, מנהלת מחלקת התרבות על ההפקה.

אחרי החגים יתחדש הכל

לפני מספר חודשים יצאנו לתהליך אסטרטגי בחינוך, שממש בימים אלו נמצא בתהליכי סיום וסיכום. בשנת הלימודים הנוכחית כבר הטמענו חלק מהמסקנות והסיכום המלא יפורסם לכלל התושבים כבר במהלך החודש הקרוב. כעת – לקראת סיומו של תהליך עומק משמעותי בחינוך אנחנו ניגשים לאתגר הבא ומתחילים תהליך עומק משמעותי ומרכזי חדש בתחום השירות לתושב. השנה החלטנו להקדיש את כל תהליכי הלמידה הפנימיים של המועצה לתחום השירות- שירות לתושב, שירות לישוב ושירות פנים ארגוני. כבר בחודש הקרוב נצא כל צוות מנהלי המועצה, יחד עם הנהגות כל הישובים לסדנת יובל- סדנה בת שלושה ימים שתוקדש השנה לנושא השירות. בנוסף, התחלנו את הכנת תוכניות העבודה לשנת 2022 כאשר תחום השירות הינו מרכיב משמעותי ומרכזי בכל האגפים והמחלקות של המועצה. כבר השבוע התחלנו את התהליך הארוך והמורכב עם סדנת ריענון למנהלים ומנהלים חדשים, על המוקד המועצתי שלנו. יש תוכניות רבות לעתיד הקרוב והרחוק ואני מתרגש לצאת לדרך. כמו תמיד, אני מבטיח להמשיך לעדכן.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש אוקטובר במועצה