{{preheader}}

יום שישי | 22.10.2021

המאבק שלנו

בחודשים האחרונים, חוזרים לעבודה מנגנונים רבים שלא פעלו, אחרי יותר משנתיים ללא ממשלה יציבה ומתפקדת או ללא תקציב מוסדר. מצב זה מאפשר לנו לזרז תהליכים שהיו תקועים זמן רב, כך שמיד לאחר אישור התקציב הצפוי בחודש הקרוב נוכל לקדם את ההוצאה אל הפועל של הסדרת צומת גבים. בנוסף לקראת אישור מפת עדיפות לאומית חדשה בממשלה בחודש פברואר 2022, החלטתי להעלות הילוך במאבק העיקש להחזרת דורות וברור חיל למפת העדיפות הלאומית כבר בעוד ארבעה חודשים. שני הישובים האלו הוצאו מהרשימה לפני מספר שנים, באופן אבסורדי וחסר כל היגיון. עכשיו זאת ההזדמנות שלנו להילחם על תיקון העוול. לצורך העניין שכרה המועצה יועצים מקצועיים, מהמובילים בתחומיהם. אנחנו עובדים כמובן יחד עם הנהגות הישובים ובשיתוף המחלקות הרלוונטיות. אני מתכוון להמשיך להאבק בכל הכוח, עד שנתקן את הקיים ונחזיר את דורות וברור חיל למפת העדיפות הלאומית של ישראל.

מחדשים את הסיפור החינוכי שלנו

בהתרגשות גדולה, אני שמח לבשר על סיומו של התהליך האסטרטגי החינוכי המעמיק- 'מחדשים את הסיפור החינוכי בשער הנגב', אותו הובלנו במהלך השנה האחרונה. במהלך השנה נפגשנו עם מאות הורים, תושבים, אנשי צוות מכל המסגרות ובכל הגילאים, כמו גם בני נוער בשער הנגב. את הדוח המסכם הצגנו השבוע לועדה המקצועית וגם פרסמנו לכלל הציבור. מתוך המסקנות גזרנו יעדים ואתגרים לשנה הקרובה- חיזוק תחושת המוגנות, פיתוח וחיזוק ההון האנושי הקיים, יצירת שת"פים, יחסי המועצה והישובים ופיתוח מגוון רב של מענים דיפרנציאלים. שמענו את הצרכים שאתם חושבים שמערכת החינוך שלנו צריכה ופיתחנו מהם תוכניות עתידיות, חלקן מתחילים ליישם כבר השנה בגנים ובבתי הספר. אני מזמין את כל התושבים לקרוא את הדוח המסכם כאן ולשתף אותנו בכל רעיון, תובנה או מחשבה שעולה בעקבות התהליך- כאן. ממש בקרוב נשיק את התוכנית באופן חגיגי ופתוח לקהילה. עוד עדכונים בקרוב.

בעיית הכלבים המשוטטים

מזה תקופה ארוכה שישובי שער הנגב סובלים מתופעה של להקות כלבים משוטטים, על פי רוב כאלו שמגיעים מהגבול עם רצועת עזה. מדובר בתופעה מטרידה אך גם מסוכנת- הן לחיות המחמד שלנו והן לילדים ולמבוגרים. כבר מעל לשנה שהמועצה פועלת במרץ רב על מנת לנסות ולמגר את התופעה. צוותי המועצה השונים מתעסקים בה באופן יום יומי. לשמחתי הצלחנו לרתום גם את משרד החקלאות שאישר לנו פעולות אינטנסיביות יותר מבשאר חלקי הארץ. אנחנו עושים את כל מה שהחוק מתיר לנו לעשות, וכיום אנחנו פועלים במספר דרכים שונות ומקבילות. לפני כחצי שנה קלטנו במועצה לוכד כלבים מקצועי שפועל במהלך כל השבוע. מלבד הסיורים הקבועים, הלוכד גם מגיב לקריאות נקודתיות, תוך זמן קצר מאוד. אנחנו מציבים מלכודות בכל האזורים בהם מסתובבים כלבים ואף מקיימים תצפיות בעת הצורך. כמעט בכל יום נלכדים מספר כלבים משוטטים מאזור השטחים הפתוחים. לצערי, גם כשאנחנו פועלים בכל האפיקים החוקיים העומדים לרשותנו, אנחנו לא מצליחים למגר לחלוטין את התופעה. אני מודע היטב לסכנה הטמונה ולכן אני מבקש מכל מי שרואה, אפילו מרחוק, להקות כלבים משוטטים, בתוך שטח הישוב או מחוצה לו, להתקשר למוקד המועצה 052-3388999 ולוכד יוקפץ במיידי לנקודה.

שלום אבל לא פרידה

ביום שלישי האחרון קיימנו את אירוע הפרידה הרשמי מגזבר המועצה בחצי היובל האחרון- שמעון קרן צבי. שמעון נקרא לתפקיד ב96' על ידי ראש המועצה דאז, שי חרמש, ומאז הוא מכהן כגזבר המועצה, לצד שלושה ראשי מועצה שהתחלפו לאורך השנים. שמו הולך לפניו והוא ידוע בכל השלטון המקומי כגזבר מקצועי, בעל ידע רב (ולא רק בניהול כלכלי). שמעון אף ליווה אותי כשנכנסתי לתפקיד ב-2018 וסייע לי רבות מאז ועד היום. האירוע ביום שלישי היה חגיגי, עמוס בחברים של שער הנגב בהווה ובעבר שבאו להודות לשמעון על שנים של עשיה משמעותית. תודה לרותי גולץ על האירוח הלבבי באתר ראשונים ולדן דן בולוטין על ההרצאה המעניינת. לשמחתי הרבה, שמעון ימשיך ללוות אותנו בחודשים הקרובים בנושאים שונים וזאת גם ההזדמנות לאחל למחליפו בתפקיד, אלעד שניר, ששימש סגנו של שמעון בשנים האחרונות. שמעון- תודה רבה לך בשמי ובשם כל תושבי שער הנגב.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש אוקטובר במועצה