{{preheader}}

יום שישי | 29.10.2021

מתכנסים יחד

ביום שני האחרון יצאנו לכנס המסורתי של הנהגות הישובים והמועצה. כבר 15 שנים (עם הפסקה בשנת הקורונה) שבשער הנגב יוצאים לסדנה שמוקדשת כל פעם לנושא מרכזי אחר שמקדם או מסייע לחיזוק חוסן- אישי, קהילתי או מערכתי. השנה בחרנו להקדיש את כנס היוב״ל לנושא השירות- שירות לתושב, שירות לישוב ושירות פנים ארגוני בתוך המועצה. כל מנהלי המחלקות והאגפים יצאו יחד עם הנהגות הישובים לשלושה ימים בתל אביב. נפגשנו עם אנשי השירות בעיריית תל אביב, ללמידת עמיתים בנושא השירות לתושב והמוקד העירוני. ביום השני שוחחנו יחד- נציגי המועצה והישובים על עקרונות השירות- איך הם באים לידי ביטוי בשער הנגב, מה הם דורשים מאיתנו כארגון וכקהילות. ביום האחרון התנסנו בסדנת שירות לתושב תיאטרלית, מהנה ומלמדת. בין הסדנאות ומפגשי הלמידה הצלחנו גם להכיר אחד את השני יותר טוב, לייצר קשרים חדשים בין נציגי המועצה לישובים, שיתפתחו בהמשך לשיתופי פעולה חדשים וכמובן נהנינו גם מערב שירה בציבור וסיור מודרך וחוויתי בנמל תל אביב. הסדנה הזו היא יריית פתיחה לתהליך אסטרטגי שלם בתחום השירות שאנו מתכננים במהלך השנה הקרובה. כל אחת ואחד מאיתנו הוא משרת ציבור מעצם עבודתו במועצה וביישוב. בסופו של דבר, זאת המהות של העבודה שלנו- לתת שירות טוב ובכך לחזק ולקדם את קהילת שער הנגב בכל המובנים- חינוך, תשתיות, תרבות, קהילה, פנאי ועוד. בדומה לתהליך האסטרטגי בחינוך, גם התהליך הנוכחי יכלול שיתוף ציבור ומעורבות גבוהה הן של הישובים והן של התושבים. בסיום התהליך נבנה בצורה מיטבית מהם האתגרים שלנו, כיצד להתמודד איתם, מה מצופה מהמועצה ומהם הצעדים החדשים והנדרשים מאיתנו. אני רוצה להודות לאגף לשירותים חברתיים- לתהילה מנהלת האגף ולנדב מנהל מרכז החוסן על בניית הסדנה, והעבודה האינטנסיבית סביבה. לעובדות הסוציאליות שלנו על ההובלה וההנחיה. להדסה על הלוגיסטיקה המורכבת ולחברינו בקואליציה לטראומה ומשרד הרווחה על הסיוע.

ברור חיל תתחדשו

ביום רביעי האחרון שמחתי לחנוך את גן השעשועים החדש של קיבוץ ברור חיל. מדובר בגן חדש, מוקף דשא ומקומות ישיבה מוצלים, שנבנה בסיוע חברינו מקרן קימת לישראל ובשיתוף פעולה פורה במיוחד עם הנהגת הישוב. בברור חיל כמו בברור חיל, ניצלו את האירוע לחגיגה צבעונית במיוחד. עשרות ילדים והורים הגיעו להנות מהמתקנים, מרחבי הדשא והספסלים באירוע שכלל בטוקדה ססגונית, קרקס ופעילויות קהילתיות ושמחות במיוחד. תודה ענקית לשותפינו בקק"ל ולחברי דני גיגי, מנהל מרחב דרום בקק"ל. ליוסי קרן סגני ומנהל האגודה של הקיבוץ. תודה ליואב בוקעי, יו"ר הועד המקומי, איתן רוזנבלט ולצבי רמות יו"ר הקיבוץ. הרבה אנשים טובים פעלו בחודשים האחרונים כדי לקדם ולזרז את הבניה של גן השעשועים, לרווחת הילדים וההורים. גם בברור חיל, כמו בכל יישובי המועצה, אנחנו ממשיכים בתנופת הפיתוח, בכל הכוח. בחודשים האחרונים חנכנו ביישובי המועצה גני שעשועים, מסתורי פחים חדשים, תאורת רחוב חסכונית ועוד. בנוסף, כפי שכתבתי לכם בעבר, אני מקווה שעם אישור תקציב המדינה החדש, נזכה כבר בתחילת השנה האזרחית לראות את העבודות על רמזור חדש בצומת גבים. אמשיך לעדכן.

בדרך לשירות משמעותי בצה"ל

בשבוע האחרון התבשרנו כי בספטמבר 2022 יפתח במכללת ספיר, בית ספר לעתודה טכנולוגית, בשיתוף של צה"ל וכוחות הביטחון, בנוסף לבית הספר להנדסאים ומכללת הנגב שם אני מכהן כיו"ר. זוהי בשורה גדולה לשער הנגב והסביבה והיא מבטיחה לנוער של שער הנגב שירות משמעותי ביחידות החוד הטכנולוגיות של צה"ל. מדובר בשיתוף פעולה פורה במיוחד של צה"ל על זרועותיו השונות, משרד החינוך, אוניברסיטת בן גוריון ואשכול נגב מערבי. התוכנית תכלול ללימודי תוכנה ואלקטרוניקה במסגרת לימודים טרום צבאיים ואפשרות לשלב המשך לימודים אקדמיים במקצועות ההנדסה והטכנולוגיה. אני רוצה להודות לחברי דודו שלמה, חבר קיבוץ ניר עם ומנהל המרכז הטכנולוגי להנדסאים ספיר ולשותפינו לדרך המשמעותית באשכול נגב מערבי, בצה"ל ובמערכת הביטחונית. בית הספר להנדסאים במכללת ספיר כולל 900 סטודנטים והוא עוגן מרכזי של חינוך ואופק לתעסוקה איכותית בשער הנגב. אני מברך על הצעד להפוך גם לעוגן של שירות משמעותי בצבא לצעירים וצעירות משער הנגב.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש אוקטובר במועצה