{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון אוקטובר 2021         ️نشرة اخبار تشرين اول ٢٠٢١          חשון תשפ"ב

 שלום ,

הידעת שלתנועת נשים עושות שלום יש אחות בצד הפלסטיני?

בימים אלו מקימות פעילות שלום פלסטיניות תנועת נשים חדשה למען השלום - תנועת נשות השמש. התנועה קמה בעקבות הפעילות המשותפת של נשים עושות שלום עם פעילות השלום הפלסטיניות בשנים האחרונות, והיא מהווה הוכחה חיה שאימהות ישראליות ופלסטיניות שותפות לכמיהה לשלום.

בידיעון הפעם מידע על שיתוף הפעולה עם התנועה החדשה ועל פעילויות חדשות למען השלום, אבל לפני הכל הזמנה חשובה:

עצרת הזכרון המסורתית ליצחק רבין שנערכת כל שנה לא תערך השנה בגלל בעיות תקציב.

במקומה יתקיים מפגש אזרחי ספונטני בכיכר שיחליף את העצרת תחת הכותרת "אין עצרת? אני בא.ה!"

גם אנחנו נהיה שם, בככר רבין, ב-4 בנובמבר בשעה 19:00.

נהיה שם בלבן וטורקיז כדי לומר:

די לדם ולדמעות. די לאלימות. לא מוותרות על השלום, על שיוויון! כן. השלום אפשרי.

כשנשים עושות שלום פוגשות את נשות השמש ️
عندنا نساء تصنع السلام يتقابلن مع نساء الشمس

ב-12.10 השתתפו נציגות של נשים עושות שלום ונציגה של נשות השמש בסמינר-רשת (וובינר) משותף. הצגנו בו את שתי התנועות ואת עבודתנו המשותפת, והזמנו נשות ואנשי אקדמיה לתמוך בעשייה ולהצטרף אליה. הוובינר אורגן על ידי Jewish Community Relations Council of New York, בשיתוף עם אוניברסיטת קולומביה בניו יורק ומוסדות אקדמיים נוספים.

מאות צופות וצופים בוובינר ובשידור ברשתות החברתיות שמעו את סוהייר פרייטך מרמאללה, נציגת תנועת נשות השמש, מספרת על הקמת התנועה, על מקור שם התנועה והלוגו שבחרו, על ההשראה שקיבלו מנשים עושות שלום ועל החיבור ההדוק בין שתי התנועות בדרך המשותפת לשלום.

כדי לצפות בהקלטת המפגש הקישו על תמונת הסרטון פה למטה.

קריאת האִמָּהות   صوت الامهات

יחד עם חברותינו החדשות בתנועת נשות השמש ניסחנו את קריאת האמהות שאומרת:

"אנו, נשים ישראליות ופלסטיניות מכל שדרות החברה, מאוחדות בשאיפה האנושית לעתיד של שלום, חירות, שוויון, זכויות וביטחון למען ילדינו ולמען הדורות הבאים. אנו מאמינות שהרוב הגדול בעמינו שותף לשאיפתנו ההדדית.

לכן, אנו דורשות ממנהיגנו להקשיב לקריאתנו ולפתוח בהקדם בשיחות ומשא ומתן תוך מחויבות נחושה להשיג, במסגרת זמן מוגבלת, פתרון מדיני לסכסוך הארוך והמכאיב.

אנו קוראות לבנות ולבני שני העמים - הישראלי והפלסטיני, ולעמי האזור, להצטרף לקריאתנו ולהמחיש את תמיכתם בסיום הסכסוך..."

לנוסח המלא בעברית, ערבית ואנגלית, ולחתימה על קריאת האמהות הקישו כאן. עזרו לנו להגיע לכמה שיותר חתימות תמיכה בקריאתן הברורה של 4 מיליון אימהות שיודעות שיכול וצריך להיות כאן עתיד טוב יותר לנו, לילדותינו, לילדינו ולדורות הבאים.

 מפת ההזדמנויות לשלום خارطة الفرص للسلام

חברות תנועת נשים עושות שלום, בעזרת מומחיות ומומחים מתחומים שונים - ישראלים ופלסטינים - פותחות במהלך להפקת מאגר ידע עשיר של "מפת ההזדמנויות לשלום".

מדובר במאגר שיכיל רעיונות לכלים ולכיווני פעולה ברי ביצוע, מקוריים ויצירתיים. מפת ההזדמנויות היא משאב רציני לקידום הסיכויים להצלחת המשא ומתן ולהבשלתו לכדי השגת המטרה: הסכם מדיני מכבד ומוסכם על שני הצדדים. המסמך מחדד את האופן בו שיתופי פעולה בכל תחום ותחום יקדמו את השלום באזור, ואיך הסכם השלום עצמו יקדם את התחומים השונים.

המסמך יתמקד בתחומים הבאים:

1325 - נשים ושלום | דתות מחוללות שלום | שלום ביטחון ומדיניות | פתרון סכסוכים ופסיכולוגיה חברתית | אקטיביזם והחברה האזרחית | חינוך וספורט למען השלום | קיימות סביבה ושלום | תרבות אומנות ומוזיקה לשלום | כלכלת שלום | רפואה בשירות השלום |

בכוונתנו ליצור מסמך ייחודי - מנקודת מבט נשית, אנושית, מחוברת לחיים - שיהיה בסיס לשיתופי פעולה בתחומי החיים השונים בין ישראל לבין הפלסטינים.

אם יש לך מה לתרום למאגר המידע ואת מעוניינת להצטרף לצוותים הפעילים, צרי קשר עם יעל במייל steimbergyael@gmail.com

ואפשר גם באשראי כאן

 יד לשלום בשביל השלום ️يد للسلام من اجل السلام

יוזמה חדשה, שנועדה להאיר את החתירה המתמדת לשלום, יוצאת לדרך: הבלטה פיזית של מקומות בארץ בהם התקיימה ומתקיימת עשייה ברוכה זו.

בכוונתנו להציב פסל יד לשלום או שלט הסבר (״נקודת שלום״) בכל מקום בארץ הקשור להסכמי שלום, לשיתוף פעולה יהודי-ערבי, למיצג אמנותי או למיזם חינוכי ותרבותי - כל מה שעוסק בשלום.

החיבור בין פסלי השלום ונקודות השלום ייצור שביל טיולים ארצי - בדומה לשביל ישראל - וישמש מוקד משיכה לכלל הציבור: יפגיש חלקים שונים בחברה הישראלית, ייתן מענה בתחומי החינוך, החברה והתיירות ויקדם ״דרך הרגליים״ סובלנות וחשיבה של שלום.

הפסל הראשון מתוכנן לקום בכפר מייסר مـَيْسـَر על גדות נחל נרבתא בסמוך לשביל שכנים. במקום מתוכנן להיות פארק לרווחת תושבי הכפר והמטיילים על השביל. אמנים ואמנויות מוזמנים להגיש הצעה ליצירת הפסל. כל הפרטים כאן.

צוות פרויקט יד לשלום בסיור במקום הקמת הפסל

צוות אסתי ️طاقم S.T

מדי פעם אנחנו בוחרות להציג את העבודה הענקית של חברות התנועה, ואת הפנים שמאחוריה. הפעם נציג בפניכן את הנשים החרוצות של צוות S.T - אסתי בלעדיהן לא היינו מצליחות להרים את הפרויקטים הרבים שלנו.

כל מי שנרשמה אי פעם לצעדה, לימי השלום, לכנסת ולשאר אירועי התנועה, פגשה בוודאי את הנשים המסורות שדואגות להרשמות ולהסעות בעזרת תוכנת ה-Smart Ticket, כדי שכולנו נגיע לאירועים הרבים ונחזור הביתה בשלום. לסיפור המלא הקישו כאן