{{preheader}}

יום שישי | 5.11.2021

העומס בכבישי המועצה

שבועות האחרונים אנו עדים לעומס חריג על צמתי שער הנגב. הדבר מורגש בעיקר בשעות הבוקר ובעיקר בצומת ניר עם, שער הנגב, גבים וצומת איבים. לשמחתנו האזור שלנו חווה צמיחה דמוגרפית מואצת ותנופת בניה בשנים האחרונות- גם בישובי שער הנגב וגם בתוך העיר שדרות. לצד השמחה על הפיתוח והצמיחה יש גם צער על כך שתשתיות הכבישים והצמתים, לא הותאמו כראוי ובמשך שנים ארוכות, לצמיחה ולגידול המבורך בכמות הרכבים, בהיקף הפעילות העסקית, בהתרחבות מוסדות הקהילה ובמספר התושבים החיים פה. מאז כניסתי לתפקיד פעלתי בנושא רבות ובשטח כבר הוקמו מעגלי תנועה בצומת ספירים, אזה"ת שער הנגב, רמזור בצומת ניר עם ורמזור בצומת יכיני. אני ממשיך לפעול במלוא המרץ לקדם את הסדרת צומת איבים (במסגרת פרויקט כביש 333), רמזור בצומת גבים והסדרת הצמתים בברור חיל, אור הנר וארז. בטווח הקצר, צפויה להיות הקלה מסוימת בפקקים בחודשים הקרובים עם סיום העבודות על הכיכרות, סיום בניית מרכז הספורט, פתיחת הכביש העוקף בקרית החינוך וטיוב בתזמון הרמזורים. בטווח הרחוק, אנו צופים הקלה נוספת ומשמעותית יותר עם השלמת צומת איבים כחלק מכביש 333 והרמזור בצומת גבים. שני הפרויקטים האלו מתוכננים ומתוקצבים ואני מקווה שבחודשים הקרובים נקבל את האישור המיוחל להתחלת העבודות בצומת גבים ובהמשך בצומת איבים. אני פועל בנושא זה באופן יום יומי ואני מקווה שאלו יביאו לבטיחות בדרכים והקטנת העומסים החריגים בצמתים האלו במהלך הבקרים.

עדכון ממשרד הפנים

ביום רביעי האחרון, נסעתי לירושלים על מנת להיפגש עם שרת הפנים איילת שקד והצוות המקצועי של משרדה. הפגישה היתה מוצלחת מאוד במהלכה העליתי את סוגיית החזרת הקיבוצים ברור חיל ודורות למפת העדיפות הלאומית. סיכמנו על תיאום סיור של השרה והצוות המקצועי הרלוונטי בשער הנגב על מנת להכיר לדרג המקצועי של המשרד את הבעיה ואת הפיתרון הנדרש לנושא. בנוסף להחזרת ברור חיל ודורות לעדיפות הלאומית, שוחחתי עם השרה גם על חיזוק המועצה והגדלת הכלים העומדים לרשותה לטובת הפיתוח הכלכלי והקהילתי של האזור. שוחחנו גם על השותפות החשובה ושיתוף הפעולה בין שער הנגב ושדרות. שמחתי לראות את המחויבות הגדולה של השרה שקד לאזור שער הנגב ועוטף עזה ואני מודה לה ולצוות המשרד על כך. מחכה לנו עבודה רבה ואני מצפה להצלחות וכמובן לביקורה באזורנו בקרוב מאוד.

הצלחנו

אחרי מאבק משותף וחוצה רשויות ואחרי דיונים רבים שקיימתי עם שרת התחבורה מרב מיכאלי והצוות של משרדה, התבשרנו השבוע על הצלחה גדולה. אחרי שעודכנו על כוונת הרכבת לבטל את הקו הישיר של הנגב המערבי לתחנות המרכז, הגענו להסכם סופי עם משרד התחבורה ועם רכבת ישראל במסגרתו תצאנה שתי רכבות בכל שעה מאזור הנגב המערבי לכיון המרכז (והפוך)- אחת עם החלפה באשקלון והשניה ישירה לתל אביב ותחנות המרכז. הנסיעה הישירה תהיה דרך הקו המזרחי כך שמעתה תחנות הנגב המערבי תחוברנה גם לתחנת רחובות, נתניה, הרצליה ועוד, שעד כה לא היה אליהן קו ישיר. בנוסף לתדירות הרכבות הגבוהה ושמירה על הקו הישיר, רכבות הלילה וסופי שבוע יחזרו אלינו בקרוב מאוד, עם פתיחת הקו החשמלי החדש מאשקלון. זהו הישג חשוב ומשמעותי ואני מודה למשרד התחבורה ולשרת התחבורה מרב מיכאלי על השיח המשותף והנכונות הגדולה להקשיב ולשפר. אני רוצה להודות מכל הלב גם למטה המאבק- אביחי שלי, טל סיגרון וירון סמימי. את נושא העבודות ברכבת לקחתי על עצמי כפרויקט אישי ואני עומד בקשר ישיר ורציף עם השרה והצוות במשרדה על מנת להבטיח שעבודות החשמול תתנהלנה ביעילות, מהירות ובמינימום פגיעה באיכות החיים של תושבי שער הנגב והסביבה.

מלקם סיגד בהל

ביום שלישי האחרון חגגנו במועצה אזורית שער הנגב את חג הסיגד- חגה של העדה האתיופית שמציין את הכמיהה לארץ ישראל וירושלים (ומכאן השם סיגד- סגידה). כמו בכל שנה, גם השנה חגגנו יחד עם העולים שלנו באיבים. התרגשתי מאוד לקחת חלק בחגיגה המיוחדת. מרגש לא פחות היה לפגוש באיבים את כל בנות ובני הנעורים של קיבוץ ארז, שבאו לחגוג יחד עם תושבי איבים. בחגיגות השתתפו גם השומר החדש. חגגנו, אכלנו ורקדנו יחד את החג המיוחד הזה. תודה למחלקת תרבות על ההפקה המרגשת. אני גאה לעמוד בראש מועצה קולטת עליה, וגאה ששער הנגב היא הבית הראשון של מאות עולים מאתיופיה כל שנה. יחד אנחנו מגשימים, הלכה למעשה, את הפסוק "הִנֵה מַה-טּוֹב וּמַה נָעִים שֶבֶת אַחִים גַּם יָחַד".

לסיום

מזכיר לכולם שההרשמה לדולפינים- המאיץ שלנו לפיתוח יוזמות קהילתיות וחברתיות בישובי שער הנגב, עדיין בעיצומה. אני מזמין את מי שיש לו רעיון או חלום שיכול להשפיע על הקהילה או הסביבה שלו, להרשם עוד היום.

לקבלת פרטים נוספים לחצו כאן

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש נובמבר במועצה