{{preheader}}

יום שישי | 12.11.2021

עדכון

כפי שכתבתי בעבר, בחודשים האחרונים אנחנו מתמודדים עם תופעת הכלבים העזתים שמגיעים לשטחי הישובים ומטילים אימה על התושבים ובעלי החיים. בחודשים האחרונים האגף המוניציפלי עושה כל מאמץ אפשרי כדי להילחם בתופעה- סיורים יזומים, כוננות שטח, הצבת מלכודות, תצפיות ועוד. בחודשים האחרונים לכדנו מאות כלבים עזתים ששוטטו באזורינו, אך לצערי התופעה עדיין קיימת. ביום רביעי האחרון יזמתי פגישה רחבה של הנהלת המועצה, הנהלת האגף המוניציפלי, לוכד הכלבים של המועצה והוטרינר המועצתי, יחד עם נציגי הסיירת הירוקה הארצית, סא"ל שרון איטח קצין העורף האוגדתי, נציגי אוגדת עזה, הנהלת הישוב נחל עוז וחברי קהילה שונים. בפגישה שמענו את תחושות התושבים וסקרנו את כל האפשרויות העומדות בפנינו. בעיית הכלבים מעזה היא לא בעיה תברואתית, אלא בעיה ביטחונית של ממש. לשמחתי גם הצבא באזורינו רואה את הבעיה ככזאת, ויחד אנחנו מנסים למצוא פתרונות יצירתיים כדי להילחם בתופעה. כל הגורמים מגוייסים למטרה- הצבא, הסיירת הירוקה, המועצה, הנהלת נחל עוז והקהילה כולה. יחד נמשיך לפעול בנושא. תודה לכל המשתתפים בפגישה. מדובר בעבודה סיזיפית וארוכה אבל כולנו נחושים להצליח למגר את התופעה המסוכנת.

עדכון מהאגף לשירותים חברתיים

בשבועות האחרונים התחדשנו בשירותים חדשים וחשובים כאן אצלנו בשער הנגב. החודש החלה את פעילותה, היחידה החדשה לטראומות של פגיעות מיניות במבוגרים. טראומה מינית היא פגיעה בעלת השפעות ארוכות טווח, טיפול והתערבות מתאימה יכולה לפתוח פתח לסיוע בהתמודדות, הקלה או החלמה. היחידה נותנת מענה לנשים וגברים מעל גיל 18 שחוו פגיעה או ניצול בעבר או בהווה. החודש היא נפתחה לראשונה כשהיא מעניקה לתושבי שער הנגב שירות ייחודי ואישי כמו שהאגף לשירותים חברתיים שלנו מומחה בו. שירות חדש נוסף ומיוחד נפתח באגף השבוע והוא אימון כלכלי למשפחות שער הנגב. אחרי שבשבועות האחרונים קיימנו הכשרה מלאה למתנדבים מקהילת שער הנגב להפוך למאמנים כלכליים למשפחות, השבוע אנחנו פותחים מחזור של הקורס הכלכלי שלנו ומציעים למשפחות משער הנגב המעוניינות לקבל כלים להתנהלות כלכלית נכונה ומאוזנת לפנות על מנת לקחת חלק בקורס יוקרתי ומצוין, שנבנה במיוחד לתושבי שער הנגב על פי המאפיינים הייחודיים שלנו. לקבלת מידע נוסף על היחידה לטראומה מינית, קורס הניהול הכלכלי או בכלל- כל שאלה שעולה ניתן לפנות לעו"ס הישוב או ישירות לאגף הרווחה שלנו (הפרטים באתר המועצה).

עד הבית

לפני מספר חודשים התחלנו סבב מפגשים של הנהלת המועצה עם הקהילות בישובים. הספקנו להגיע למפגש פורה במיוחד בנחל עוז והקורונה הרימה את ראשה בפעם הרביעית. החודש, אחרי שהתחלואה ירדה ואיתה גם ההגבלות, חזרנו לשגרת המפגשים. בשבועות האחרונים פגשנו את תושבי גבים ודורות. שני המפגשים היו מוצלחים מאוד. עשרות תושבים הגיעו והעלו לדיון את הנושאים החשובים להם – בין אם קהילתי ובין אם אישי. בתחילת השבוע הנהלת המועצה תגיע לקיבוץ ברור חיל וכל הקהילה מוזמנת להשתתף במפגש עם כל נושא או כל שאלה. בשבועות הקרובים נגיע לכל הישובים, עקבו אחר הפרסומים בישוב.

לסיום

בתחילת דצמבר נחגוג את חג החנוכה וגם השנה נחגוג בשער הנגב את פסטיבל מאירים את הנגב. הפסטיבל שכבר הפך למסורת, יחגג השנה בפעם השישית בכל רחבי המועצה וגם השנה הוא יכלול מגוון הופעות, הרצאות חווייתיות, טיולים, מפגשים וסדנאות עם יוצרים ומומחים מקומיים. הולך להיות שמח במיוחד- פרטים נוספים בהמשך. 1-3.12 שמרו את התאריך!

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש נובמבר במועצה