{{preheader}}

יום שישי | 26.11.2021

יום המחנך בשער הנגב

ביום שלישי האחרון ציינו בשער הנגב את יום המחנך 2021. את היום הקדשנו לכל אנשי החינוך, בכל המסגרות, שמתעסקים בעיצוב הילדים והנוער שלנו. לצד שלטי ההוקרה שנתלו בכל הישובים ובקרית החינוך, יצאתי בבוקר יום שלישי, יחד עם יגאל דדיה מנהל אגף החינוך, לחלק ארוחת בוקר מפנקת במיוחד לכל הגננות והסייעות בשער הנגב, לכל המורות והמורים, לצוותי ההוראה, לצוות תומכי ההוראה ולצוות החינוך החברתי והמתנ"ס. באותו הזמן מנכ"לית המועצה ביקרה את הצוותים במסגרות לגיל הרך ביישובים. לשמחתי לצד ההוקרה של המועצה ראיתי גם הורים רבים שבחרו להוקיר את נשות ואנשי החינוך שהשפיעו עליהם ועל ילדיהם. התרגשתי במיוחד לראות את החיוכים הרחבים של הילדים והנוער שלנו, שגם הם ניצלו את היום כדי להודות לנשות ואנשי החינוך שלנו. יום המחנך הארצי הוא הזדמנות נהדרת לעצור לכמה רגעים להודות לאדריכליות ואדריכלי הדור הבא של שער הנגב, שאחראיים על היקר לנו מכל – הערכים, ההצלחה ומוכנות של הילדים שלנו לעולם המבוגרים. השבוע גם קיימנו סמינר מיוחד של יומיים במצפה רמון לצוותי החינוך החברתי ביישובים במסגרת תהליכי הפיתוח וההכשרה שאנו מקדמים כחלק מיישום התוכנית האסטרטגית בחינוך. אני מודה לאגף החינוך ולצוות המתנ"ס על היוזמה והחשיבה וכמובן לצוות הרחב של נשות ואנשי חינוך שלנו על העבודה מסורה והנהדרת. בשמי ובשם כל הורי שער הנגב, אני מודה וגאה בכם.

אלימות במשפחה ובקהילה

בשנה האחרונה אנחנו נחשפים עליה בכמות המקרים של אלימות ורצח בתוך המשפחה. לצערי, גם בשער הנגב אנחנו עדים לעליה במקרי האלימות כלפי נשים וילדים. הלחצים הנפשיים במהלך תקופת הקורונה, לצד המתיחות הביטחונית של השנה האחרונה, בוודאי לא מסייעים. ביום חמישי האחרון ציינו את היום הבינלאומי למניעת אלימות במשפחה. זוהי הזדמנות מצוינת לחשוף בפני כל התושבות והתושבים את המרכז למניעת אלימות במשפחה של שער הנגב. המרכז נותן מענה לנפגעי אלימות כמו גם לגורם האלים במשפחה וצוות המרכז שפועל תחת האגף לשירותים חברתיים בשער הנגב, ערוך לתת מענה מותאם- בין אם ראשוני ובין אם מענה ארוך טווח לנשים, ילדים וגם גברים. מקובל לחשוב שבקהילות אינטימיות בהן כולם יודעים הכל על כולם, זה לא קורה. יש לנו טעות גדולה. אלימות יכולה לקרות בכל מקום. אני מבקש מכל אחת ואחד שמרגישים צורך, אפילו רק כדי לשאול שאלות או להתעניין, ליצור קשר עוד היום עם העו"ס היישובית או עם אביטל ניר, מנהלת המרכז למניעת אלימות במשפחה שער הנגב.

לפרטי המרכז למניעת אלימות במשפחה

שער הנגב 2030

בשנים האחרונות שער הנגב נמצאת בתנופה בניה וצמיחה מרשימה. אך איך מוודאים שהתנופה תמשיך גם בעתיד הקרוב והרחוק מאוד ואולי אף חשוב מכך- איך נערכים במבט צופה פני עתיד מבחינת התשתיות והמרחב כולו לצמיחה הצפויה? בחודש האחרון התחלנו בתהליך שאפתני ומורכב לתכנון שער הנגב בעוד 10 ו-20 שנה. התוכנית האסטרטגית מורכבת לא רק מיעדים כלליים אלא מיעדים אופרטיביים בתחומי החינוך,קהילה, הבניה, הכלכלה, החקלאות והקיימות, שניתן להתחיל לבנות אותם כבר עכשיו. לצורך כך אנחנו בונים תוכנית כוללנית, שמכניסה תחתיה את כל התחומים ומתעסקת בתכנון העתיד עם מבט להווה. ביום שלישי האחרון התנענו את התוכנית הכוללנית עם סיור של כלל היועצים והמתכננים, נציגי מנהל התכנון במשרד הפנים ועוד. בסיור המקיף שערכנו להם, הם ביקרו בכל המקומות המרכזיים והאסטרטגים של המועצה, הכירו מקרוב את קרית החינוך, את הישובים, את ההצלחות ואת המורכבויות. אני מודה לכל היועצים, המתכננים ואנשי המקצוע שהקדישו יום שלם לשער הנגב ולחלומות העתידיים שלנו. התוכנית האסטרטגית והתוכנית הכוללנית נוגעות לכל ההביטי הקהילה, מנועי הצמיחה של המועצה והשילוב שלהם יחד. אני גאה בבחירה שלנו לא רק לחלום את הבית לעתיד הרחוק אלא גם להתחיל לפעול למימוש החלום, כבר בהווה.

ברכת הדרך

ביום ראשון הקרוב אצא לביקור קצר אצל בת בריתנו מעבר לים- הפדרציה היהודית בסן דייגו. במקביל אקיים מספר פגישות עבודה עם עם נציגי JNF ארה"ב ונציגי ארגונים נוספים. אנצל את הביקור לחזק את הקשרים ולמצוא פרויקטים חדשים לביטוי השותפויות החשובות שיצרנו במהלך השנים. מבטיח לעדכן עם שובי.

לסיום

מוזמנים בחום לאירועי חנוכה בפסטיבל מאירים את שער הנגב, יש לנו תוכנית מדהימה ועשירה!

לחצו לכל אירועי הפסטיבל

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש נובמבר במועצה