{{preheader}}

יום שישי | 3.12.2021

מבטיחים ומקיימים

אתמול יצאו לדרך באופן רשמי העבודות על רמזור בצומת גבים. נתיבי ישראל (שעושים עבודה נפלא באזור שלנו) התחילו את השלב הראשון בעבודות, כפי שהבטחתי בעבר. לאחר מאבק ממושך על בסיס יום יומי, משרד התחבורה אישר את תחילת העבודה. אני עומד בקשר ישיר עם נת"י וכל העוסקים במלאכה. בקרוב נוכל כולנו להנות מצומת בטוח יותר לקרית חינוך שלנו. אנחנו לא נחים. אני ממשיך את המאבק לקידום הסדרה גם בצמתים באיבים, ארז, אור הנר, ברור חיל, מפלסים ועוד. תודה לחברי בנת"י מרחב דרום והנהלת החברה על שיתוף הפעולה. תודה גם לשרת התחבורה, מרב מכאלי, איתה אני עומד בקשר כמעט יום יומי, על מנת לקדם את הפרוייקטים בשער הנגב. יש עוד הרבה עבודה וכמו תמיד, אמשיך לעדכן.

קרוב רחוק

את הסיכום השבוע אני כותב מסן דייגו כאורח הפדרציה היהודית החמה והאהובה. כשאנו מסתכלים לאחור על הידידות שלנו, אנו רואים פרויקטים חשובים ומרגשים שיצאו לפועל הודות לשותפות הזו. את השהות שלי פה אני מנצל לחשיבה משותפת עם חברינו בקהילת סן דייגו על האתגרים הבאים ועל הפרויקטים והחיבורים הנוספים שניתן לפתח ולחזק. מכאן אמשיך הערב לפגישות נוספות בלוס אנג'לס, ניו יורק, ניו ג'רזי, פילדפיה ומיאמי עם JNF ארצות הברית וגורמים נוספים בקהילה היהודית ביבשת. פגישות בהן אני מביא את סיפורה של קהילת שער הנגב- סיפור של קהילה חזקה וצומחת עם האתגרים הייחודיים לה וחזון שאנו מבקשים לממש. את חג החנוכה חגגנו יחד, בהדלקת נרות מרגשת במיוחד שנערכה באופן מקוון בסן דייגו ובשער הנגב. באירוע המרגש הוקרן סרטון מקסים שהכינו בהפתעה ילדי קונסרבטוריון שער הנגב בהובלתה של נטע בן אשר יחד עם ילדי קהילת 'בית ישראל' בהובלתו של הרב ג'רמי גימבל.

אל החלל ובכלל

השבוע התקיימה בחווה החקלאית בעין שמר תערוכה 'ממעמקי הים ועד החלל' ביוזמתה של קרן יק"א. בתערוכה הציגו בתי ספר אשר קידמו פרויקטים טכנולוגיים פורצי דרך בתמיכתה של הקרן. גם בית החינוך שער הנגב הציג שם את פרויקט תב"ל- תלמידים בונים לווין. פרויקט יפה וחשוב בשיתוף עיריית הרצליה ומשרד המדע והחדשנות. תלמידי בית הספר יחד עם המורה רונן פנקר עמדו והסבירו לבאי התערוכה על הפרויקט ועל הלווין שכבר נמצא בחלל. התוכנית היא מקור לגאווה גדולה שיש לה שותפים רבים. במסגרת יישום התהליך האסטרטגי וחידוש הסיפור החינוכי שלנו. אני בטוח שיהיו עוד פרויקטים רבים במגוון תחומי דעת בכדי לאפשר לכל ילד וילדה להביא לידי ביטוי את החלומות, היכולות והרצונות שלו.ה. תודה לאהרל'ה רוטשטיין ושם גולסט על הובלת הפרויקט בשלביו הראשונים וליגאל דדיה, יעקב חדד ורונן פנקר על הובלתו בשנה האחרונה. תודה לקרן יק"א ולחברי זאב מילר העומד בראשה. תודה ענקית גם לתלמידי ותלמידות בית החינוך על הגאווה הגדולה שהם מסבים לנו.

בבית בכל מקום

חצי שנה מאז מבצע שומר החומות והשבוע הצגנו באופן רשמי את תוכנית ההתכנסות הקהילתית לשעת חירום עבור יישובים צמודי הגדר במרחק של עד 4 ק"מ מהגבול. אנו הרשות הראשונה שפיתחה מודל התכנסות קהילתית מאורגן שפותר את אי הבהירות עבור התושבים ברגעים הכי קשים שלהם. התוכנית היא כמובן פרי עבודה מאומצת של המועצה, מרכז החוסן, הנהגות היישובים וצוותי החירום יחד עם התנועה הקיבוצית והקהילות הקולטות ברחבי הארץ. בשבוע הבא תציג מנכ"לית המועצה, לילך שיינגורטן את המודל במסגרת ועדת החוץ והביטחון בכנסת. את עיקרי התוכנית תוכלו לראות בסרטון הקצר פה. שער הנגב – בבית בכל מקום.

לצפיה בסרטון לחצו כאן

להעלאת המודעות

היום אנחנו מציינים את יום העלאת המודעות לאנשים עם צרכים מיוחדים. לכבוד היום הארצי, נאיר את צומת הקשתות בצבעי סגול, הצבע הרשמי של הקמפיין. את השבוע הקרוב נקדיש למגוון פעילויות בנושא. כל זה בנוסף לאירועים בחודש פברואר- חודש החיים פה שווים, שאנחנו מקדישים בכל שנה לעשרות פעילויות והרצאות בנושא צרכים מיוחדים. שער הנגב חרטה על דגלה את נושא המוגנות והשייכות של כל תושבי שער הנגב ובפרט ילדים, מבוגרים ומשפחות מיוחדות. אנחנו משקיעים משאבים אדירים לנושא ואני גאה במעטפת ההוליסטית שאנחנו מעניקים לכל המבוגרים והצעירים המיוחדים שלנו. יש לנו עוד הרבה עבודה ואנחנו ממשיכים להשתפר ולהרחיב את המענים כל הזמן.

מאירים את הנגב

גם מעבר לים אני עוקב אחרי חגיגות חנוכה ברחבי מועצה. חגיגות עשירות ושמחות במיוחד. פסטיבל מאירים את הנגב מגיע אלינו בדיוק בזמן אחרי קרוב לשנתיים של הגבלות והנחיות קורונה. הפסיטבל כולל מגוון פעילויות לילדים, חוויה אסטרונומית והופעות באולם דורות, איבים, בחץ השחור, בבית מלאכה ואיפה לא בעצם. כיף גדול לראות את הקהילה מתקבצת יחד לחגוג את חג החנוכה. תודה גדולה למתנ"ס שער הנגב, מחלקת תרבות ולכל העוסקים במלאכה שדואגים לחג שמח במיוחד השנה. זה עוד לא הזמן לסיכומים כי יש עוד לא מעט אירועים אז בינתיים- שיהיה לכולם חג חנוכה שמח.

לחצו לכל אירועי הפסטיבל

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש דצמבר במועצה