{{preheader}}

יום שישי | 17.12.2021

תכל'ס- רק תכל'ס

לפני כשנה הקמנו בשער הנגב מרכז ייחודי לקידום שירות משמעותי בשער הנגב- מרכז תכל'ס. המרכז שלנו הולך וצומח בימים אלו ואני גאה במענה הרחב מאוד לצעירי שער הנגב שמבקשים לתת מעצמם ולעשות שירות משמעותי בצה"ל . המרכז לא רק נותן מענה למתגייסים טריים אלא גם למשפחות המתגייסים, לבני נוער טרום גיוס, משתחררים ועוד. מאז תחילת השנה עבדנו בכמה כיוונים- בבית הספר, בחינוך החברתי, במרכז הצעירים ובמרכז חוסן ויחד הצלחנו להגיע להישגים נהדרים- רקפת אבני מבית החינוך שלנו הצטרפה לצוות המרכז; קיימנו יריד ש"ש ומכינות, רחב במיוחד; כ- 40 נערות ונערים התחילו תהליכי המיונים לש"ש דרך התק"צ ועוד 20 נוספים מתמיינים למכניות הקדם צבאיות וש"ש בתנועת הנוער; המרכז קיים סדנאות קצונה, בהשתתפות קצינים בתפקידים ניהוליים בחיילות מובילים, לשכבות י"א וי"ב. רכשנו אפליקציה להכנה לצו ראשון, שנמצאת בהטמעה ובקרוב יוכלו תלמידי י"א בשער הנגב להתכונן לקראת הצו הראשון אליו ייצאו יחדיו במסגרת "צו אחוד". זוהי רק רשימה חלקית של פעילויות ועוד רבות נוספות מתוכננות לשנה הבאה. אני מזמין את כל מי שעומד לפני גיוס, משפחות, מתלבטים, לפנות למרכז דרך מוקד המועצה ולקבל מענה מקצועי ומצוין.

סקר שירות 2022

במסגרת תהליך רחב בתחומי השירות לתושב שאנחנו מתחילים בימים אלו, יצאנו השבוע לסקר על מנת שנוכל למקד את התהליך בנושאים שחשובים לכם לשפר או לפתח. נושא השירות והקשר לתושב הוא אחד הדברים החשובים ולתפיסתי עלינו להיות כל הזמן במגמת שיפור ולמידה. הסקר הנוכחי מתקיים זו השנה השניה (קיימנו סקר דומה לסיכום 2020) והוא חלק ממנגנון בקרה ושיפור שהקמנו במועצה. הסקר לא ארוך במיוחד והוא מתנהל על ידי חברה חיצונית המתמחה בסקרים מסוג זה. אני מזמין כל תושבת ותושב להקדיש כמה דקות, לענות על הסקר ולעזור לנו להשתפר בתחומי השירות שלנו אליכם.

לכניסה לסקר לחצו כאן

בית החינוך שער הנגב

בתקופה האחרונה התרחשו בבית החינוך שלנו אירועים חריגים של התנהגות מסוכנת ולא תקינה. כל אירוע טופל בצורה מקצועית על ידי צוות בית הספר. אנחנו עומדים בקשר עם התלמידים וההורים של כל המעורבים באירועים אלו. חשוב לי לעדכן את כלל הקהילה שאנחנו לא עוברים על אירועים אלו בשתיקה. מלבד הבירורים והפעולות שננקטו מול המעורבים, בהחלטה משותפת של הנהלת המועצה ואגף החינוך, תלמידי בית החינוך שלנו עברו במהלך השבוע האחרון הדרכות ושיחות בנושא התנהגות מסוכנת. כמו כל תלמידי ישראל, גם הילדים שלנו עברו תקופה מטלטלת של אי וודאות וחוסר שגרה, שמערכת החינוך ובפרט אגף החינוך אצלנו פועל על מנת להתמודד איתה בצורה המיטבית לילדינו. במסגרת מסקנות התהליך האסטרטגי בחינוך העמדנו את נושא המוגנות, הביטחון האישי והתמודדות עם התנהגות קיצון, בראש סדרי העדיפויות. אנחנו פועלים ללא פשרות וללא הפסקה בנושא על מנת להביא לפתרונות עומק משמעותיים.

שוב איתנו

השבוע התבשרנו על חולה ראשון בקורונה בשער הנגב, אחרי תקופה ארוכה ללא תחלואה בכלל. לשמחתנו, החולה מרגיש טוב ונדמה שאין שרשרת הדבקה נכון לעכשיו. בשבועות האחרונים אנו עדים לעליה מחודשת בתחלואת הקורונה בכל הארץ ולכן חשוב שלא ננוח על זרי הדפנה ונמשיך להתחסן ולחסן במיוחד את הילדים. ביוזמת המועצה קיימנו השבוע מבצע חיסונים נרחב בקרית החינוך ועשרות מילדי שער הנגב הגיעו להתחסן. תמשיכו להתחסן על מנת להגן על המשפחות והקהילה ועל מנת שנוכל להמשיך לנהל שגרה ורציפות לימודית בשער הנגב והאזור.

שומרים על קשר

בשנתיים האחרונות הרחיבה המועצה את מגוון השירותים לתושב בתחומים שונים ומגוונים. לא פעם אני שומע על תושבים שאינם מודעים לעולם השירותים והתוכניות שהמועצה מציעה לכל תושבת ותושב- בכל גיל ובכל נקודה בחיים. לשם כך, פתחתי ערוץ חדש לעדכונים ישירות מלשכת ראש המועצה. לא מדובר בעוד קבוצת וואטצאפ וגם לא בעומס של תכנים אלא בעדכונים חשובים שכולנו היינו רוצים להתעדכן בהם. מי שרוצה לקבל ממני עדכונים מוזמן להיכנס ללינק, לשלוח הודעה, וזהו. מכאן והלאה, אני כבר אדבר איתכם.

לשליחת הודעה (דרך נייד)

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש דצמבר במועצה