7.1.14   
אתר הבית | פייסבוק | קצת עלינו
 

שלום רב,

הפעם אני רוצה לשתף אתכם במקרה של לקוח, שאי הגשת דו"ח שנתי אחד העמידה אותו בפני כתב אישום וסכנת מאסר בפועל, ולספר כיצד הצלחנו לסיים את העניין במחיקת כתב האישום.

כנגד ש', בעל חברה בתחום המזון, הוגש כתב אישום בגין עבירה של  אי הגשת דו"ח חברה לשנת 2005. ש' ושותפיו הגישו את הדו"ח לשנת 2005 באיחור של שנתיים, ובכך הסירו את המחדל שהואשמו בגינו. בעקבות הסרת המחדל, הגשנו בקשה לרשות המסים להמיר את כתב האישום בקנס מינהלי.

הבקשה שהגשנו כללה פירוט לגבי מצבו המשפחתי של ש', מצבו הכלכלי הקשה, החובות בהם הוא מצוי, מצבו הנפשי הרעוע שאינו מאפשר לו לעבוד, וכן הדגשנו כי אין לו כל עבר פלילי, הוא מביע חרטה על מעשיו ושיתף פעולה באופן מלא עם רשות המסים ועם בית המשפט מרגע פתיחת החקירה נגדו. בקשה זו נדחתה כיוון שלנאשם היו מספר מחדלים נוספים מול רשות המסים.

למרות שש' הסיר את המחדלים האמורים – רק לאחר שלוש בקשות שהגשנו להמרת כתב האישום בקנס מינהלי בקשתנו אושרה. הנאשם קיבל קנס מינהלי בסך 8,500 ש"ח אותו שילם, וכתב האישום שעמד נגדו בוטל כלא היה. הפרשה הסתיימה ללא כל הרשעה פלילית וללא עונש מאסר.

ללא ספק, המקרה של ש' מבהיר כי ייצוג מקצועי של מומחים בתחום המסים היודעים לפעול בנחישות ובהתמדה מול רשות המסים, יכול לסייע בהפחתה משמעותית של העונש, ואף להוביל במקרים מסוימים למחיקה מוחלטת של כתב האישום.


בכל שאלה או התייעצות בתחום המסים, צור עמנו קשר ונשמח לעזור.


שלך,

קרן זרקו זמיר, עו"ד

 
משרד עורכי דין זרקו זמיר
ייצוג משפטי בתיקי מס הכנסה, מע"מ, צווארון לבן והלבנת הון

רח' ירושלים 39, מגדל המשרדים, קומה 6, קרית אונו 55423
טל': 03-6354090 נייד: 054-5946363 פקס: 03-6354091
keren@keren-law.co.il

www.keren-law.co.il