{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון איגוד אדריכלי נוף 2.1.22 לאתר

עקבו אחרינו בפייסבוק וביוטיוב

מהנעשה באיגוד

 הנהלת איגוד אדריכלי הנוף ויו"ר האיגוד מבקשים לברך את חברי האיגוד בשנה אזרחית חדשה שנת עשייה ברוכה וקידום תכנון בר קיימא ברוח התקופה. הנהלת האיגוד קידמה נושאים רבים במהלך השנה האחרונה ביניהם קיבוע מעמדו של מקצוע אדריכלות הנוף מול רשם האדריכלים והמהנדסים. פיתוח קשרי עבודה שוטפים מול ארגוני הסביבה, המועצה לבניה הירוקה והמשרד להגנת הסביבה. כמו גם עבודה שוטפת מול ארגון האקדמאיים העצמאיים לשיפור מעמדו של אדריכל הנוף בישראל והגנה על זכויותיו. נציגי האיגוד השתתפו בכנס איפלא ארופה האחרון בגרנדה בספרד וסיכמו סופית את קיומו של הכנס השנתי של הארגון בשנת 2024 בישראל בצמוד לכנס השנתי של האיגוד. השנה חזרנו לקיים את הכנס השנתי של האיגוד ובהצלחה גדולה התקיים כנס עשיר בתכנים ומעניין במתכונת שהותאמה למגבלות הקורונה.הנהלת האיגוד מקיימת תהליך לבחינת תקנון האיגוד עדכונו והתאמתו למאה ה21. והשיק פלטפורמות דיגיטליות חדשות באינסטגרם, בלינקדאין ואת ערוץ הפודקאסטים "קול הנוף" בספוטיפיי. בכוונת האיגוד לפתח ולהרחיב את פעילותו ונוכחותו במדיה הדיגיטלית. במהלך פברואר 2022 יתקיימו בחירות למועצת האיגוד ותבחר הנהלת חדשה. זו הזדמנות פז לקרוא לחברי האיגוד לבחור ולהבחר. לשלם את מיסי החבר ולהצטרף לעשייה ולתרום מיכולתם ומרצם לקידום האיגוד ומטרותיו במסגרת מוסדות האיגוד.

שנה אזרחית טובה לכולנו.
איז'י בלנק
יו"ר איגוד אדריכלי הנוף

 

קול קורא להגשת מועמדויות לתפקידים במוסדות האיגוד

 בעוד כמספר שבועות תתקיימנה בחירות למוסדות השונים של איגוד אדריכלי הנוף. כל חבר איגוד אשר רואה עצמו מתאים ומעוניין להשתלב בעשיה מוזמן להגיש מועמדותו עד תאריך 15.1.22

לפרטים נוספים

 

 דמי חבר לשנת 2022

 לאדריכלי הנוף שלום רב,

כדי שנוכל להמשיך בעשייה, אנו מזמינים אתכם להירשם לאיגוד הישראלי של אדריכלי נוף לשנת הפעילות הבאה 2022 ולהצטרף לעשייה ולפעילויות השוטפות של האיגוד.

להורדת טופס הרישום

 

חדשות האקדמיה

קול קורא להגשת תקצירים לסימפוזיון השנתי ה-4 בהיסטוריה ותרבות אדריכלית:

FICTITIOUS CAPITALSPostmodernism and the Built Environment
נודה לעזרתכם בהפצת הקול הקורא לחוקרים - אנשי סגל וסטודנטים לתארים גבוהים.

האירוע יתקיים בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון ובתל אביב.

בתאריכים 25-24 במרס 2022.

מועד הגשת התקצירים: 26 בדצמבר 2021.

כל הפרטים בקובץ המצורף.

משולחן ארגוני הסביבה

חברי וחברות "חיים וסביבה" יקרים/ות!
בשבוע שעבר נערך הדיון בבג"ץ בנושא הסכם קצצ"א.לדיון בבית המשפט הגיעו השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, ח״כ פרופ׳ אלון טל, ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, סגן ראש עיריית אילת, מתן בארי, יו״ר ועדת איכות הסביבה באילת, שמוליק שלם, נציגי ארגוני סביבה, פעילים במאבק ונוער למען האקלים, שבשיתוף מטה חירום אקלימי אקולוגי, עשו מייצג מחאה מרשים מחוץ לבית המשפט.

במסגרת הדיון, הובהר על ידי בא כוחה של המדינה, כי המדינה סומכת את ידיה על עמדת המשרד להגנת הסביבה ונותנת לו גיבוי מלא , שלא לאפשר תוספת סיכון למפרץ אילת ואשקלון, דבר שכרגע לא נותן לקצא״א לממש את ההסכם! לאור נקודת הפתיחה של הקמפיין, מדובר בהישג משמעותי. למרות ההישג, הקואליציה, המורכבת מכ-30 ארגונים וקבוצות אזרחים, ממשיכה בפעילות עד לביטול ההסכם באופן סופי!
במקביל, התוועדנו כי הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) אישרה ביום שני האחרון להקים שתי תחנות כוח גזיות חדשות ולהרחיב תחנת כוח קיימת – בניגוד לעמדת שרת האנרגיה, קארין אלהרר. המאבק להעביר את מדינת ישראל לאנרגיות מתחדשות, עוד לא תם.
אנחנו בעיצומו של גל חמישי של הקורונה אבל במקביל בימים האחרונים אנחנו מתמודדים עם מגיפה נוספת והיא שפעת העופות. המגיפה גבתה מחירים כבדים מאוכלוסיית העגורים שמבקרת בישראל ומעופות המשק אשר שילמו בחייהם בגלל תנאי המחייה המזעזעים שלהם. כל זה מצביע על הצורך בשינוי מעמיק בתחום ולאינטגרציה רחבה יותר של כל משרדי הממשלה הרלוונטים בהתסכלות על המשק החי בישראל. מוזמנים לקרוא את התגובה של איגוד רופאי בריאות הציבור בנושא.
עדכונים נוספים:* במסגרת התוכנית הגדולה שעליה הכריזה השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושעוסקת בקידום מנהיגות אקלימית בקרב חניכי תנועות וארגוני הנוער בישראל אנחנו מבקשים להזמין את ארגוני הסביבה העוסקים בתחום החינוך להציג את פעילותם ולהציע את שירותיהם, במסגרת יום עיון לארגוני הילדים והנוער בישראל שיתקיים ביום חמישי ה 13 בינואר בחולון. פרטים נוספים מצורפים לידיעון.* משרד האנרגיה יצא בקריאה לקבלת הצעות ועמדות בנוגע למנגנוני תמיכה בהתייעלות והקלה על המעבר לאנרגיה נקיה בקרב אוכלוסיות מוחלשות. מועד אחרון להגשה הוא יום שני ה 10 בינואר. עמדות ניתן לשלוח לכתובת מייל המכותבת למייל זה – strategy_pp@energy.gov.il
שיהיו לכולנו שבועיים משמעותיים,צוות חיים וסביבה

לקוראי כתב העת יער שלום,

בימים אלו אנו עמלים על הרחבת רשימת התפוצה של כתב העת יער ונשמח לעזרתכם בהפצת מייל זה.

יער הינו כתב-עת לניהול יערות ושטחים פתוחים ומציע מגוון של מאמרי מחקר, סקירה ודעה.

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה לקבלת גיליון חצי שנתי ישירות במייל ועדכונים בנושא קולות קוראים לכתיבת מאמרים -לינק להרשמה - http://eepurl.com/hQGlIH

קריאה מהנה!

שני רוהטין-בליץ רכזת מחקרים וקשרי חוץ באגף הייעור קרן קיימת לישראל

אירועים מיוחדים וקורסים 

פתיחה: 30.12.21

דיסצנזוס: חקיקה, תכנון, אדריכלות

תערוכה חדשה נפתחה במוזיאון תל אביב:

דיסצנזוס פירושו אי־הסכמה מתמדת בין ערכים, אינטרסים ותרבויות. הפרויקטים, שהוכנו ברובם במיוחד לתערוכה, נוצרו על-ידי אדריכלים ומתכננים בשיתוף עם יוצרים מתחומי התקשורת החזותית והאמנות, קולנוע ומוזיקה.

העבודות עוסקות בנושאים הנוגעים למערכת התכנון הישראלית, שמתאפיינת בריכוזיות גבוהה ובהעדפת הצרכים של מערכת הביטחון על פני האג'נדה האזרחית והמקצועית. הן מציגות סבך של קונפליקטים בין המערכות והשחקנים השונים בזירה, מתוך הכרה בצורך לחדד את העימות שהקונצנזוס נוטה להבליע. האם, במסגרת כללי המשחק הכלכליים-פוליטיים, תפיסות התכנון הנהוגות עדיין רלוונטיות? האם ייתכן מעבר משיח צרכני לשיח מוסרי של אחריות וסולידריות בין אזרחים שותפים?

משתתפים: ברוך אגדתי; רונן בן-אריה, סנדי קדר ועורווה סויטאת; ברנדלהובר+ אולאף גראוורט וכריסטופר רות' (Brandlhuber+ Olaf Grawert and Christopher Roth); רן ברעם; עינת ויצמן; מונא חאג'-יחיא, אלי חרומוב ויובל רוזין; דנה לוי, מיכאל ספרד ואורן יפתחאל; דפנה לוין, מירב אהרון-גוטמן ושי זוסמן; רונית לוין-שנור; יעל מוריה, יעל אגמון וסטודיו מא; מִנהל התכנון: ארז בן-אליעזר ושחר רוזנק; מסבדו: ניקולו מסאצה ויאקופו בדוניי (Masbedo: Nicolo Massazza and Jacopo Bedogni); קאסם סלאלחה ואביטל מרמלשטיין; אורי עגנון; עידו צרפתי; טלי קרן; שירה רוטקופף ועודד קוטוק; איילה רונאל, איתן מן, אדם חבקין ופאדי דחברה; נאוה שיר 

 

2-4.1.22 16:00

הדיגיטציה של ארכיוני ירושלים: מורשת עירונית בעידן התרבות הדיגיטלית

 כנס בצלאלי במסגרת התכנית לתואר השני בעיצוב אורבני, שיתקיים בבית הנסן, ירושלים, 2-4 בינואר 2022.

בזכות המרצים והמרצות הנפלאים.ות שהצטרפו אלינו, יהיו בכנס תשעה מושבים מלאים וגדושים בכל טוב: נתחיל בדיון בנרטיבים עירוניים, נמשיך בבחינת תפקידם של ארכיונים בחשיפת היסטוריות עירוניות שונות, ונקדיש מושב לדיון בארכיונים בסיכון (כמו למשל, הארכיון ההיסטורי של עיריית ירושלים). במפגש חגיגי, יחד עם בני המשפחה, נחגוג את עבודתו של בן ציון גיני, מהנדס העיר ירושלים לשעבר, בו נעלה על נס את עבודתנו, בפרוייקט 'ארכיוני ירושלים', על האוסף הפרטי שלו.

למחרת נתחיל את היום בסיור - הארכיון והעיר הגדולה - ובהמשך, נעסוק בעיקר בדיגיטיזציה: נבחן את הקשר בין תיעוד, שימור ודיגיטיזציה, ובמושב מתקדם במיוחד נעסוק בגיימינג ובשיטות מידול ואחרות (כן).

נסכם את הכנס באהבה ובגעגועים, במושב לזכרו של פרופ' רוני אלנבלום המנוח. רוני, בעל החזון, היה הראשון שרכש סורק לספריה הלאומית והתחיל את מפעל הדיגיטיזציה המפואר של אוסף המפות ההיסטוריות. עבודות רבות מאז ממשיכות בדרכו, כמו זו שלנו בפרוייקט. כמה חבל שהוא לא יהיה שם איתנו.

עוד בכנס - סיור בתערוכה 'קודוס-י שריף: מבט מאסטנבול על ירושלים', שתיפתח יומיים קודם (מוזמנים!)

הכנס ישודר גם בזום לטובת המצטרפים.ות מחו'ל או המעדיפים.ות לצפות מרחוק. כל הפרטים באתר https://www.bezalel.ac.il/jerusalemarchives

 

5.1.22 16:00

Whose Resilience? Linda Shi

  סטודיו LandBasicsמשבר אקלים _ נופים מקומיים,

פרויקט הגמר באדריכלות נוף בטכניון, מזמין לסדרת הרצאות אורח בינלאומית בנושא הסטודיו.

ברביעי הקרוב נארח את ד"ר לינדה שי, מאוניברסיטת קורנל בארה"ב.

כותרת ההרצאה:

“Whose Resilience? Climate Equity, Nature Based Solutions, and the Politics of Knowledge ”

פרטים מצורפים, מוזמנים.ות להצטרף אלינו בזום.

מנחות: מתניה ז״ק, עליזה ברוידא, איזבלה לוי.

 

6.1.22 8:30

משיבים חיים לנחלים | הכנס לניהול וקידום נחלי ישראל

החברה להגנת הטבע והאגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה מזמינות לכנס 'משיבים חיים לנחלים' שיתקיים ב6.1.22

במסגרת הכנס יוצגו במבואה תערוכת עבודות של סטודיו LandBasics נחל-ים מהמסלול לאדריכלות נוף בטכניון, שעסק בנחלי החוף לים התיכון.

והתערוכה "נחל הירקון - שיקום עם מעוף" של רשות נחל ירקון

*מס' המקומות מוגבל

**הכנס יתקיים תחת הנחיות משרד הבריאות. נדרש להציג תו ירוק

 

11.1.22 8:30

כנס סביבה "Environment 2050"

 הכנס המוביל את השיח האקטואלי בנושאי סביבה מזה 20 שנה ומכנס את כלל גורמי הממשל, התעשייה, הארגונים הירוקים והחברה האזרחית, המשפיעים על כלכלת ישראל ואיכות החיים בה.

כמדי שנה, הכנס מוכיח עצמו כגורם מרכזי ואסטרטגי המעודד ומוביל תהליכים, מסייע בגיבוש מדיניות ומהווה את הבמה המרכזית לשיח הסביבתי בישראל.

הכנס יתקיים במלון הילטון תל אביב.

 

8.1.22 10:00

אגמא: סיור לימודי ברשות ניקוז ונחלים שקמה-בשור

 הצטרפו אלינו לתכנית הסיורים של אגמא! והפעם, פתרון להגנה מפני הצפות, מקרה של זיהום ושיקום ברשות ניקוז ונחלים שקמה-בשור. הסיור מיועד לאנשי מקצוע מתחום התכנון, אדריכלות, ניקוז, אקולוגיה ועוד.

מספר המקומות מוגבל! כל הפרטים והרשמה - בלוח האירועים שלנו: https://agma.org.il/events/

 

  17.1.22 10:00

קורס לימודי ופרקטי | גגות מועילים - זה לא בשמיים!

מתחילים בינואר 2022

17.1.2022, ימי שני | 9 מפגשים, 10:00-15:00

פרונטלית + מקוון

לפרטים נוספים לחצו כאן

תחום הגגות מתפתח ועובר טרנספורמציה אדירה, זה הזמן לקחת חלק בדבר ה-בא! המועצה לישראל יפה והמועצה לבנייה ירוקה חברו יחדיו וגאות להזמינכם לקחת חלק בקורס מרתק, מעשיר ופרקטי עם כל אנשי המקצוע המובילים בתחום.

דרושים

 מ.ד.א.ן - מיכאל דואני אדריכלי נוף
מחפשים לצרף לשורותינו אנשים ומתכננים טובים.
המשרה מיועדת לאדריכלי נוף והנדסאי נוף בעלי ניסיון בתחום, עם שליטה בתוכנות שרטוט וגרפיקה, יצירתיים ובעלי יכולת הובלה של פרויקטים.
לעבודה במשרה מלאה במגוון פרויקטים ברמות מורכבות שונות.
תנאים טובים למתאימים.
המשרד ממוקם בשכונת מונטיפיורי בת"א.
ניתן לשלוח קורות חיים ותיק עבודות למייל michael@mdanland.co.il

 

משרד מרחבים אדריכלות נוף

מחפש להרחיב את המשפחה, למשרדינו דרוש אדריכל נוף, בעל ניסיון למשרה מלאה,לתכנון פרויקטים יצירתיים ומרשימים בנוף הישראלי,לפרטים נא לשלוח קו"ח לשלומי-shlomi@openspaces.co.il

  

למשרד "אב אדריכלות נוף "

הממוקם בקרית טבעון, דרוש/ה אדריכל/ית נוף או אדריכל/ית לעבודה מגוונת ויצירתית בסביבת עבודה נעימה. ניסיון - יתרון

נשמח לקבל קורות חיים ותיק עבודות לדוא"ל:

b.o.landscape.office@gmail.com

 

למשרד אורה ברמן

משרד קטן וייחודי בגליל העליון. במשרה חלקית או פרילנס עם אפשרות לעבוד מהבית, דרוש/ה אדריכל.ית נוף או הנדסאי.ת נוף לעבודה מגוונת על פרויקטים מעניינים ומרתקים. שליטה ב utocadA ותוכנות Adobe חובה. עדיפות לבעלי ניסיון, יכולת עבודה עצמאית וחשיבה יצירתית מחוץ לקופסא.

לפרטים ניתן לפנות ל – 0543445674 או במייל oraberman.larch@gmail.com

 אורה ברמן/ Ora Berman

 

למשרד ליגמ דרוש אדריכל/ית נוף, מתכנן/ת עיר ואזור

משרד "ליגמ פרויקטים סביבתיים" עוסק בתכנון, ניהול, פיקוח וביצוע פרויקטים בשטחים הפתוחים תוך שילוב מגוון הדיסציפלינות הרלוונטיות: אדריכלות נוף, הנדסה, אקולוגיה, סביבה ותכנון אזורי. המשרד מבקש לקלוט לשורותיו אדריכל/ית נוף מנוסה לקידום והובלה של תוכניות מרחביות בשטחים הפתוחים. משרה פתוחה גם למתכנן/ת עיר ואזור בעלי אוריינטציה תכנונית בשטחים פתוחים.

כישורים אישיים נדרשים: יצירתיות ויוזמה, כושר הבעה בע"פ ובכתב, יכולת בין אישית לעבודה בצוות, יכולת ארגון, תיאום ועמידה בלוחות זמנים.

המעוניינים להשתלב בפעילות מרתקת במרחב הפתוח ורואים עצמם כמתאימים, מוזמנים להגיש את מועמדותם בצירוף קורות חיים ותיק עבודות.

נא להפנות לרוני - office@lygm.co.il

 

סטודיו אורבנוף

  מחפש לצרף אדריכל נוף / הנדסאי עם נסיון של שנתיים ומעלה

שליטה באוטוקאד, תוכנות אדובה חובה, ריינו ורוויט יתרון.

המשרד עובד בעיקר ציבורי, בקונטקסט עירוני, בכל קנה המידה - משלב ומעצים טבע בעיר ומנגיש את הטבע לציבור.

הסטודיו מונה היום צוות מולטידיסצלינרי של 15 וסביבת העבודה מהנה ומעודדת התפתחות אישית ומקצועית. שכר ותנאי העסקה מצוינים.

המשרד משלם שעות נוספות כחוק וממוקם 5 דקות הליכה מתחנת רכבת השלום.

המודעה לנשים ולגברים. ניתן להתרשם מעבודות המשרד באתר האינסטגרם שלנו urbanofstudio

נא להעביר קו"ח ודוגמאות עבודה עד 8MB למייל: info@nof.co.il

 

למחלקת תכנון סביבתי בחברת גיאו טבע יעוץ סביבתי בע"מ

דרוש/ה אדריכל.ית נוף

מחלקת תכנון סביבתי מתרחבת וקולטת אד'/הנדסאי נוף.
המחלקה מתמחה בתכנון וניהול שטחים פתוחים, עריכת תב"עות, בנייה ירוקה, תכנון תיירותי במתן פתרונות מבוססי טבע.  
דרישות התפקיד:

  • תואר באדריכלות נוף או הנדסאות נוף
  • אוריינטציה סביבתית גבוהה, רצון עז לחולל שינוי
  • חשיבה מחוץ לקופסא
  • ניסיון בעבודה עם אוטוקאד
  • יכולת ביטוי גבוהה בכתב ובעל פה
  • יכולות עבודת צוות טובה

לפרטים נוספים ושליחת קו"ח:
admin@geoteva.co.il
08-6909305

www.geoteva.co.il

 

משרד אודי בנימיני

משרד קטן וייחודי מחפש חיזוק משמעותי

מגוון רחב של פרויקטים , עבודה מהבית,

ניסיון מעל 5 שנים , אפשרות לקורס רוויט.

אודי בנימיני 0528319124

 

סטודיו ז״ק - רייכר

דרושים.ות אדריכלי.ות נוף לסטודיו ז״ק - רייכר _ shelter_expanse בתל אביב.
אנו ממשיכים להתרחב, עם פרויקטים בעבודה כדוגמת קרית המוזיאונים בירושלים (מבנים, טבע עירוני, תכנון ואסטרטגיה), "ישראל 100 שילובים נופיים", ומגוון פרויקטים בשלבי ביצוע. הסטודיו עוסק בעיצוב משולב של מבנים ונוף, המבוסס על מחקר ותכנון אזוריים, זוכה פרס ASLA לשנת 2020.

נא לשלוח קורות חיים ומספר עמודים של עבודות לדוגמא ל - studio@s--r.co 

 

חדשות ירוקות

 

בין אסונות טבע להתחייבויות לשינוי: סיכום 2021 בסביבה

מחזרתה של ארה"ב להסכם פריז וזיהום הזפת הגדול, דרך מופע ציקדות נדיר והעידן החדש בתיירות החלל ועד לוועידת האקלים בגלזגו והסכם קצא"א: כך נראתה שנת 2021 בסביבה

יהונתן שר, זווית, 31 בדצמבר 2021

 

Most read articles from 2021 | World Landscape Architecture

WLA has published a variety of projects, profiles, news and op-eds during 2021 and this list is the top 10 most-read posts from 2021.

Damien Holmes, WLA 31.12.21

 האיגוד הישראלי של אדריכלי הנוף
 כנרת 13 בני ברק 51201

https://www.land-arch.org.il/ 

© כל הזכויות שמורות לחברה שלנו

נשלח לכתובת מהכתובת igudnof@gmail.com
שולח: האיגוד הישראלי של אדריכלי נוף
כתובת השולח: כנרת 13 בני ברק 5120263
הסרה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה