{{preheader}}

יום שישי | 14.1.2022

נוגעים בחלל

אתמול עשו תלמידי שער הנגב היסטוריה של ממש, כשלווין שבנו במהלך שלוש השנים האחרונות שוגר לחלל מאתר נאס"א שבקייפ קנברל, פלורידה ארה"ב. התוכנית היא חלק מפרויקט תב"ל (תלמידים בונים לווינים) בהובלת משרד המדע והטכנולוגיה, סוכנות החלל הישראלית ומרכז במדעים בהרצליה. שער הנגב נבחרה יחד עם עוד שבע רשויות, מתוך מאות רשויות ישראל לקחת חלק בפרויקט היוקרתי. בשלוש השנים האחרונות עמלו צוות של 15 מתלמידי בית החינוך שלנו על בניה של לוין, על כל חלקיו, בתוך מתחם מיוחד שנבנה בתוך בית החינוך בשער הנגב (חדר תקשורת ומעבדה) ובלווי צמוד של מורים מסורים ומקצועיים משלנו. אתמול כאמור שוגר הלווין לחלל בטקס חגיגי ומרגש ביותר. אני רוצה להודות לכל הצוות החינוכי שלווה את הפרויקט לאורך שלוש שנותיו ובעיקר לרונן פנקר ויובל אלמליח. תודה רבה גם למשרד המדע והטכנולוגיה, סוכנות החלל הישראלית ומרכז במדעים בהרצליה על ההזדמנות וכמובן תודה ענקית לתלמידי ותלמידות בית החינוך שער הנגב על ההיסטוריה שעשו ועל הגאווה הגדולה שהם בשביל קהילת שער הנגב.

הקורונה בשער הנגב

בשבועיים האחרונים אנחנו נמצאים בעיצומו של גל קורונה חמישי, מדבק מקודמיו. עד כה הגענו בשער הנגב ליותר מ- 150 מאומתים והמספר הזה עוד צפוי לעלות. כמות המאומתים וכמות המבודדים מקשה על המערכות להתנהל כרגיל. במערכות החינוך מתמודדים לא רק עם הצורך לייצר שגרת לימודים לילדים (מבודדים, מאומתים, מחלימים ומחוסנים כאחד) אלא גם עם צוותי הוראה חולים, מורות ומורים שנשארים בבית עם ילדיהם המבודדים\חולים ועוד. זוהי לא מנת חלקה של שער הנגב אלא קושי איתו מתמודדת כל מערכת החינוך בישראל. אנחנו כפופים להנחיות משרד הבריאות והחינוך ופועלים בהתאם אליהן, יחד עם זאת פועלים על מנת לנסות ולהקל כמה שיותר על תושבי שער הנגב. בשבוע האחרון ביצענו מיפוי מקיף של הצרכים בכיתות ללמידה מרחוק ואנחנו ערוכים לכך מבעוד מועד.

בעקבות יוזמה חדשנית של המועצה ובשיתוף מד"א, פתחנו קורס מתנדבים של בודקי קורונה בבדיקת אנטיגן מוסדי. לקורס נרשמו מעל 40 (!) תושבים משער הנגב ואני מקווה שכבר בשבוע הבא נוכל להתחיל להפעיל את מתחם הבדיקות המועצתי באיבים שיפעל על פי חלוקה ליישובים ובהתאם לצרכים בכל ישוב בשער הנגב. את מודל המתנדבים הייחודי הזה, מד"א מעתיק בימים אלו בישובים נוספים כמענה ייחודי וקבוע (לא מבצע בדיקות חד פעמי) לקהילות קטנות במרחב הכפרי שעד כה נאלצו להגיע לערים הקרובות. בשמי ובשם כל התושבים, תודה למד"א על הנכונות וההתגייסות וכמובן לכל המתנדבים משער הנגב על הסולידריות.

התקופה הנוכחית מבלבלת ומאתגרת לכולם- להורים, לילדים ולצוותי ההוראה. בתוך הבלבול כולנו עושים את המיטב והמרב למען ילדינו, בכפוף להנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך. אני מבקש מכולם לנהוג בסבלנות אל מול השינויים התכופים בהנחיות ולהפגין אורך רוח בתוך הסיטואציה המאתגרת בה אנו נמצאים. צוותי מועצה אזורית שער הנגב עושים כל מה שביכולתם, כל אחד בגזרתו, על מנת לייצר כמה שיותר שגרה ברוכה- לנו ולילדינו.

עדכון מהתיכון

כפי שעדכנתי בעבר, את התהליכים בתיכון- קצרי וארוכי הטווח גם כן, אנחנו מתכוונים להוביל ביחד, בשותפות מלאה של כל הגורמים המעורבים, בשיח שקוף לקהילה. ביום רביעי האחרון התקיימו שני מפגשים חשובים- מפגש של צוותי המוגנות בישובים עם מורן מוסט- מומחית בתרבות נוער במרחב הכפרי, שנתנה למדריכים בישובים כלים נוספים להתמודדות, טיפול, זיהוי ומניעה של מקרי סיכון בתוך הקהילות. ברביעי גם התקיים מפגש ראשון של השולחן העגול, בו חברים נציגי כל המעורבים בעשייה בתיכון- נציגות מורים והנהלה, נציגי מועצת תלמידים, נציגי פורום ההורים והמועצה. זה המקום לקביעת העקרונות של התהליך החינוכי והערכי של התיכון. יחד נקדם את הצעדים הנחוצים ותוכניות הנדרשות. כבר בפגישה הראשונה, שהיתה מוצלחת, שוחחנו על הדברים המהותיים, הצעדים הפרקטיים האפשריים והועלו כיוונים מעניינים לסך הפעולות שיש לבצע בתקופה הקרובה. כל ההצעות נידונו יחד בשיח מכבד. אין לי ספק שאנחנו מתקדמים בדרך הנכונה. אני רוצה להודות לכל המשתתפים- הורים, תלמידים וצוותים חינוכיים וכמובן שאעדכן בהמשך.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש ינואר במועצה