חדשות זיעור/רבעון 1- 2014
שלום רב, 
 

  

 

הגנאלוגיה  (Genealogy) הופכת בשנים האחרונות ללהיט  גם בתחום האקדמי וגם כתחביב או עיסוק מרתק למי שמחפשים את שורשיהם. אין כמעט ספריה ציבורית בארה"ב שאין בה מאגר מידע בתחום וסטטיסטיקות השימוש צומחות בהתאם. נרחיב בהמשך לגבי מאגר המידע  Ancestry Library Edition  המשווק ע"י  Proquest.

ובאותו ענין פחות או יותר ,Proquest, בשמה הקודם ,UMI , חוגגת 75 שנים להיווסדה. אנחנו מצרפים קישור לספר קומיקס המתאר כיצד התפתחנו מנייר למקרופילם ומשם לגרסאות האלקטרוניות.

 באשר לכאן ועכשו: עם תום שנת 2013 אנו מציינים בסיפוק שמעל 300 בתי מרקחת קהילתיים משתמשים במאגרי המידע התרופתיים של  Micromedex   וזאת בנוסף לכל בתי המרקחת של קופות החולים. המידע של  Micromedex     מאפשר לרוקחים בבתי המרקחת הללו לעמוד בדרישות משרד הבריאות באשר למתן מידע תרופתי רלוונטי בעת מתן התרופות ללקוח. כדאי קצת להיפתח ולאפשר לרוקח שלנו לעזור לנו.

מאחל לך קריאה מהנה ולכולנו שנה אזרחית טובה ופוריה,

אבי שריג

Ancestry Library Edition  

  

זהו כלי מחקר חדש בתחום הגנאלוגיה, המאפשר לחוקרים ולאנשים המנסים לחקור את שורשי משפחתם, לאתר במהירות שמות ואנשים. המאגר כולל מעל 1.5 מיליארד שמות מתוך כ- 4,000 מאגרי מידע שונים בהם: מאגרי מידע של מירשם תושבים בארה"ב, מאגרי מידע צבאיים, מאגרי מידע משפטיים, רישום רכוש ומקרקעין, רישומים של הכנסיה, מדריכי טלפון, רשימות מסע ונוסעים ועוד.

המאגר דינאמי וממשיך להתפתח ולגדול. לסיור הכרות עם המוצר הקליקו כאן

 לפרטים נוספים newsletter@ziur.co.il 
 

 Proquest  חוגגת 75 שנה  

ביובל ה- 50 שנה לקיומה הציגה  Proquest, אז בשמה הפחות סקסי  UMI ( University Microfilm International),  את Dissertations Abstracts On Disk, אחד ממאגרי המידע הראשונים ע"ג  CD-ROM .

זו היתה יריית הפתיחה למרוץ שנמשך עד ימינו אלה להנגשת המידע למשתמש הקצה.לרגל שנת ה- 75 פרסמה  Proquest  ספר קומיקס המתאר את עלילותיה.

 

 


לקבלת הספר הכנסו לקישור ומלאו את הטופס כאן
לפרטים נוספים  newsletter@ziur.co.il 

 
 
 MICROMEDEX  בבתי מרקחת קהילתיים 

שנת 2013 היתה שנת מפנה בתחום המידע התרופתי בקהילה. המידע התרופתי העדכני הוא מעתה לא רק בבתי החולים, אלא כמעט בכל בית מרקחת בקהילה.  במהלך 2013 היו כ- 70,000 פניות וחיפושי מידע של רוקחי קהילה, פארמים ובתי אבות למאגרי המידע התרופתיים של Micromedex העומדים לרשות רוקחי הקהילה, יותר מ 60% מהם דרך המנוי של ארגון הרוקחות,  והמספרים עולים מידי חודש.
 לרשימת המאגרים העומדים לרשות רוקחי הקהילה הקליקו כאן.
המידע הנמצא כיום בשימוש בתי המרקחת  כולל את Martindale, DrugDex,  AltMedex תכנת האינטרקציות DrugReax ו Carenotes שמכיל מידע לחולים, גם בתרגום לרוסית וערבית לתרופות הנפוצות.
להכרות והתנסות של 30 יום לאנשי מקצוע בלבד -  הקליקו כאן
 

 

Succeeding in a

value-based

environment 

מודלים עסקיים חדשים לשגשוג בעולם הבריאות העתידי

(...יש צורך בהרשמה חינמית)

פרטים נוספים על מאגרי ניהול ומודיעין עסקי

באתר החדש של זיעור  

 

UPTODATE

מה חדש בעולם הרפואה?

ומה מזה משמעותי לטיפול הרפואי?

ל webinar  ב 25.2.14

בנושא

What's New and Practice Changing UpDates 

הקליקו כאן

   למידע נוסף newsletter@ziur.co.il

 

 

ובאוניברסיטת תל אביב דרוש מידען ספרן לספרייה למדעים מדויקים ולהנדסה.

כל אלה, מיועדים לגברים ולנשים, ומעודכנים ל 10.2.14

למשרות נוספות מ   AllJobs לחצו על הקישור.